SEO

Mueller, Google görsel arama değişikliklerini ön görüyor, NYC'deki buluşmada eski Arama Konsolu günbatımında.

Google’ın web yöneticisi trend eğilimi analisti John Mueller’in ve Google’ın geliştirici ilişkilerinden Martin Splitt’in ev sahipliği yaptığı Google NYC’de düzenlenen bir buluşmada Mueller, 25 katılımcıya pike’da yapılan bazı değişikliklerin önizlemesini verdi. Mueller’e göre, görsel arama için değişiklikler yapıldığı için Google, kalan siteleri mobil ilk endekslemeye dönüştürmeye çalışıyor ve şirket yakında Google Arama Konsolunun eski sürümünü bırakacak.

Görsel arama değişiyor. Mueller, bu yıl webmaster ve SEO topluluğu için görsel aramanın daha büyük bir konu olacağını söyledi. Görüntü aramanın şimdi nasıl çalıştığını düşünmek yerine, insanların ofis toplantıları için sunumlarına ekleyebileceği görüntüleri bulabileceklerini – bunun yerine görüntü aramayı farklı bir şekilde kullanan arama yapmayı düşüneceğini söyledi. Araştırmacılar, görevleri gerçekleştirmek, hedefleri tamamlamak, çevrimiçi satın almak, yeni bir şeyler öğrenmek ve daha fazlası için görsel aramayı kullanmaya başlayabilir. Arama davranışındaki değişiklik, SEO'ları ve web yöneticilerini görsel arama için nasıl optimize ettikleri hakkında farklı düşünmelerini sağlayacaktır.

Mueller daha fazla ayrıntıya girmedi, ancak hangi değişikliklerin gerçekleştiği ve bunun arama pazarlamacılarını nasıl etkileyeceği hakkında daha fazla şey öğrenmeliyiz. önümüzdeki aylar.

Eski Google Arama Konsolu gidiyor. Google, eski Google Arama Konsolunu bırakmaya ve tamamen değiştirmeye hazırlanıyor. Google zaten birkaç rapor bıraktı ve yeni konsolda değiştirdi.

Ancak Google, tarama hataları raporu, özellik setleri özelliği, Android uygulaması özellikleri, HTML önerileri raporu ve engellenen kaynaklar raporu dahil olmak üzere daha da fazla bir şey bırakacak. Google, bu değişiklikler hakkında yakında daha fazla ayrıntıya sahip olacaklarını ve eski sürümü Mart ayında bir süre sonlandırmayı ümit edeceklerini söyledi.

Google, bu hikayenin yaklaşmakta olan değişiklikleri belgelemeye başlamasından kısa bir süre sonra bir blog yazısı yayınladı. Yukarıda belirtilenlere ek olarak, Google, tarama hataları API'sinin yerine geçmeyeceğini söyledi. Google ayrıca eski site haritaları raporunun kapatılacağını, ancak yeni site haritaları raporunun en fazla işlevselliğe sahip olduğunu ve Google’ın şu anda yakında bulunmayan eksiklikleri ekleyeceğini belirtti. Google ayrıca, web yöneticilerinin bu URL’leri izlemek için Dizin Kapsamı raporunu, sadece site haritaları raporunu değil, kullanmaları gerektiğini de tavsiye etti.

Google olarak alınacak, URL inceleme aracı bu aracın yerine geçecek. Google Arama Konsoluna erişim için kullanıcı yönetimi, yeni Arama Konsolundaki ayarlar bölümüyle değiştirildi. Webmaster'ları kritik sorunlardan uzaklaştırmamak için daha eski yapılandırılmış veriler yeni Google Arama Konsolunda rapor edilmeyecek. Google, İşler, Yemek Tarifleri, Olaylar, Sorular ve Cevaplar ve “Google bir sayfada Yapısal Verileri ayrıştırırken bir sözdizimi hatasıyla karşılaştığında, sözde olmayan bir hatayla karşılaştığında” raporları oluşturmaya kararlı olduklarını söyledi. kritik olan her şeyi özledim. ”

Mobil-ilk indeksleme hala devam ediyor. Bildiğiniz gibi, Google’ın arama sonuçlarının yarısı artık mobil ilk dizin oluşturma yoluyla işleniyor. Ancak Mueller, Google’ın geri kalanını mobil cihazlar için ilk endekslemeye almaya çalıştığını söyledi.

İlk yüzde 50’nin Google’a oranla daha kolay geldiğini, çünkü taşınan sitelerin mobil site açısından bu kadar fazla sorunu olmadığını söyledi. masaüstü sitesinden farklı. Ancak bir sonraki yarı, mobil ve masaüstü siteleri arasında eşlik ile ilgili daha fazla sorun var. Google, web yöneticilerinin sitelerini mobil ilk dizine alma için hazır hale getirmelerine yardımcı olmak için Google Arama Konsolu aracılığıyla daha fazla iletişim kurmayı planlıyor. Google, web yöneticilerine hangi sorunları gördüklerini söyler, böylece web yöneticileri bu sorunları değişmeden önce düzeltebilirler.

Alt satır: Google’ın bu yıl daha fazla siteyi mobil ilk dizine eklemeye daha da taşımak için çok çalışmasını bekleyin.

kişi buluşmaları. Mueller, Google’ın 2019’da özellikle webmaster ve geliştiricilere yönelik bu tür toplantılardan daha fazla ev sahipliği yapmayı umduğunu söyledi. Onları yalnızca Google’ın NYC veya Mountain View ofislerinde değil, tüm dünyadaki ofislerinde de sunacaklarını söyledi. iyi. Google, 2018’de daha küçük “Google Dance” etkinliklerine ev sahipliği yaptı, ancak yeni etkinlikler sadece webmaster buluşmaları olacak.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Arazi Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık şirketi olan RustyBrick’in sahibi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.