SEO

Mueller: SEO’nuzu Google’ın statükosuna odaklayın

Her ne kadar web tarayıcıları gittikçe daha da gelişmiş hale gelse de, bu, yalnızca en son web tarayıcılarının desteklediğini bildiğiniz web siteleri oluşturmanız, ne de Google’ın web tarayıcısı olan GoogleBot’un tam tarama yapamayacağı ve dizine ekleyemeyeceği web siteleri oluşturmanız anlamına gelmez. Bu, Google’ın GoogleBot’u daha yeni bir Chrome sürümüne modernize etmedeki durumu hakkında sorulduğunda Google’ın John Mueller’in tavsiyesiydi.

Muhafazakar olun. Mueller, web sayfalarınızı GoogleBot’un şu anda web’de gezinme şeklindeki “statüko ile çalışmasını” sağlamanız gerektiğini düşünüyor. Bunu, “daha ​​büyük değişiklikler beklemekten ziyade, aramaya özen gösterirseniz” yapmanın en iyisi olduğunu söyledi.

Tweet. John Mueller'ın sorusu ve yanıtı olan tweetler:

لماذا هو مهم؟ Google, internetteki çoğu web sitesine gelen çok önemli bir trafik kaynağıdır. Bu nedenle, Google’ın web sayfalarınızdaki içeriği tamamen tarayabildiğinden ve dizine ekleyebildiğinden emin olmak istersiniz. Web sayfalarınızı tarayamaz ve dizine ekleyemezseniz, bu web sayfalarının Google’da, insanların sayfalarınızı bulmak için arayabilecekleri anahtar kelimeler için sıralanma olasılığı çok düşüktür. Bu nedenle, Google’ın karıştığı web sayfalarınızla çok süslü olmak, sonuçta sitenin Google’da arama yapılmamasına yol açabilir.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz’ın Arama Motoru Arazileri’nın Haber Editörü ve RustyBrick’in sahibi NY merkezli bir web danışmanlık şirketi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.