قاعدة البيانات

Mülk Vergi İndirimi ve Mülk Vergi Yardımı Hakkında Kısa Bir Bakış

Gayrimenkul vergisi indirimi:

Bir ankete göre, mülk sahiplerinin% 60'ından fazlası şehir vergi daireleri tarafından değerlendirilmektedir. En şok edici gerçek, mülk sahiplerinin% 2'sinden daha azının yeniden değerlendirmeyi talep ettiğini ve hâlâ mülk sahiplerinin% 58'inin aşırı değerlenmiş mülklerinde vergi ödediğini bilmektir. İnsanlar, sahiplerinin% 70'inin vakasını kazandığını ve indirgenmiş mülk vergilerinin tadını çıkardığını bilerek şaşırmış olabilirler. Bu nedenle, ev sahiplerinin yıllık mal vergisi değerlendirmelerini incelemeleri önemlidir.

Hiç mülkünüzün aşırı değerlendirildiğini düşündünüz mü? Eğer evetse, o zaman araştırmayı yapın. Emlak vergisi değerlendirmenizi öğrenmek için vergi dairenize başvurun. Ancak, mal sahipleri mülklerini gözden geçirdiyse ve güçlü kanıtları toplamakta başarılı olursa, her yıl yaklaşık 200-3000 dolar tasarruf edebilirler. Bununla birlikte, tasarruf değeri, mülkünüz, faktörünüzün vergi oranı, mülkünüzün aşırı değerlendirilmiş miktarı vb. Gibi faktörlerin sayısına bağlı olarak değişebilir.

Mülk vergisi indirimi, ev için karmaşık bir iş değildir. sahipleri. Sürecin anlaşılması ve itirazınızın yetkililer önünde nasıl sunulması belirli bir zaman alacaktır. Bir emlak vergisi itirazını dosyalamayı planlıyorsanız, itirazınızı kanıtlamak için yeterli ve uygun kanıt toplayın. Bir emlak vergisi protestosu düzenler, ancak itirazınızı kanıtlamak için uygun kanıtlar üretemezseniz, davayı kaybetmeniz gerekir. Sizin durumunuzu, şehir vergilendirme yetkilinizin mülkünüzün değerinde olduğunu iddia ettiğinden daha düşük bir fiyata satılan diğer mülklerin değerlendirme değerini sunarak kanıtlamanız gerekir.

Vergi başvurusunda bulunma

Ev sahipleri, bir vergi mükellefi olarak bunu bilmelidirler. Mevcut mali yıl vergi değerlendirmesini öğrenmek için itirazda bulunma hakları. Temyiz sürecinin ilk adımı, yerel inceleme görevlisine yazılı bildirim ile başlar. Vergi mükellefleri, tebliğ tarihinden itibaren itirazlarını dosyalamak için kırk beş gün süresine sahiptir. Mülk sahipleri herhangi bir ihbar almamışlarsa, yeniden değerlendirme için 10 Mayıs tarihinden sonra veya vergi faturasının tarihinden 45 gün sonra yeniden değerlendirme için başvurmaları gerekmektedir.

Vergi beyannamesi verdikten sonra Davanızı desteklemek için kanıtları toplamanız gerekiyor. Kanıt, ruhsatlı değerlendiricinin hazırladığı mal varlığının satışı, fiyatların listelenmesi, karşılaştırılabilir mülklerin satışı ve vergi değerlendirmesinin yapılması şeklinde olabilir. Temyiz başvurusu yapıldıktan sonra, değerlendirme kurulu dilekçenizi inceler. Yönetim kurulu, mülkünüzün aşırı değerlendiğini tespit ederse, otorite, değerlendirme değerinin değiştiğini bildiren yeni bir bildirim gönderir.

Mülk sahiplerinin, bir emlak vergisi temyiz başvurusunda bulunmak istedikleri zaman uzmanlardan yardım almaları tavsiye edilir. . Uzman avukatlar, sahiplerinin zamandan tasarruf etmelerine ve uygun kanıtlar üreterek dilekçelerini güçlendirmelerine yardımcı olur. İşe alım uzmanının bir diğer faydası da, yerel pazar hakkında tam bir bilgi birikimine sahip olmaları, vergi yasaları üzerinde iyi bir tutku duymaları ve tam profesyonellikle çalışıp, kazanın kazanılması için paranın dönmesine izin vermemeleridir.