قاعدة البيانات

Nasıl "Bir İş İnşa Etmek" – Asla Kimse Size Hiç Söylemeyecek

Büyük bir fikir peşinde koşmaya çalışmak yerine (herkesin yaptığı gibi), bunları yönetilebilir parçalara bölmeniz gerekir * veya * daha küçük işler yaparak momentumunuzu inşa etmelisiniz.

Bu özellikle doğrudur. "teknoloji" endüstrisi; Microsoft ve Oracle gibi büyük şirketlerin hepsinin istişare konusunda bir soyağacı vardı – bu da yeni doğan şirketlerin kendi mesleklerini öğrenirken para kazanmalarını sağlayan bir modeldi.

Bu basit görünebilir ancak aslında nispeten az bilinir. Bunun sebebi, "seksi" olmadıklarıdır … insanlar, aradaki saygın bir nakit akışı kaynağı yapmaktan 500 $ 'lık ön ödeme yapmayı tercih ederler. Her iki pozisyonda da bulundum, bu yüzden de zihniyetin ne için yol açtığını tam olarak biliyorum.

Mesele şu ki, "daha yavaş" bir yol almayı düşünebilirseniz, aslında aslında fikirlerinizi kendi zamanınızda uygulayın. Zanaatını öğrenme / mükemmelleştirme (ödeme alırken) avantajından başka, tipik olarak girişim tarafından finanse edilen bir başlangıçtan kaynaklanan ek zorlanma / strese sahip olmamanız da mümkün.

Tek dezavantaj elbette ki zaman. . Büyük işler için bir "basamak taşı" olarak kullanmakta olduğunuz bir işi, bir tür iş yaratmak için çok zaman alır. Bu amaçla, eğer bu yolu takip ediyorsanız, genel modeli (sadece basitçe bakmak yerine) takdir etmelisiniz.

İşleyiş şekliniz, eğer bir "fikir" iniz varsa uygulamak için, öncelikle bu fikirle ilgilenen bir kitleye ihtiyacın var. Bu, çoğu tasarımcı ve girişimci insan için öncelikli bir konudur – onlar fikirle takıntılı olmaya eğilimlidirler ve insanların aslında bunu bilmesi gerektiğini unuturlar. Fikri uygulamaya çalışmadan önce bir "danışmanlık" / "hizmet" – seviye temelinde çalışarak.

Bir fikre başlamadan önce en az 10.000 $ biriktirebiliyorsanız, gerçekten işe yaramadığını öğrendik. önemli ilerleme kaydetmenize yardımcı olacak uzun bir yol. Bunun üzerine, daha önce başkaları adına çalışma yaparken, son ürünün parçalarını yapabildik. Bunun kısmen Oracle'ın orijinal olarak nasıl yaratıldığını bildiğinden emin olduğumu biliyorum.

Bu amaçla, sahnelerin ardındaki uzun değirmenleri asla yazmamalısınız. İş ortamına daha fazla uyum sağlamanızla kalmaz, aynı zamanda dünyaya gerçekte yaptığınız her işten en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.