SEO

Neden Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) böyle Popüler Bir Tartışma Konusu

Arama motoru optimizasyonu bugün internet üzerinde en çok tartışılan ve tartışılan konulardan biridir.

Temel formunda arama motoru optimizasyonu (SEO), bir web sitesini değiştirerek arama motorlarının organik, tarayıcı tabanlı listelerinde yer almasıdır.

19659002] Şimdi arama motoru optimizasyonunun (SEO) bu noktaya kadar hızlı bir şekilde tanımlanmasına, SEO'nun anlam ve amacı hakkında tartışmalara yol açabilir.

Yani soru belki soruluyor, neden SEO böyle popüler ve tartışmalı bir konudur? SEO topluluğu ve genel internet nüfusu içinde özellikle tartışma web sitesi sahipleri? Benim mütevazi görüşümde Arama Motoru Optimizasyonu'nun (SEO) halihazırda sahip olduğu popülerliğe sahip olmasının altı nedeni vardır.

1. Hedefli Web Sitesi Trafiği – Eğer web sitesi sahiplerinin ve SEO endüstrisindeki insanların büyük çoğunluğunu sorarsanız, başarılı bir web sitesi işletmesinin ve / veya operasyonun en önemli faktörü nedir. Halkın büyük bir yüzdesi web sitesi trafiğini ve daha özel olarak hedeflenmiş web sitesi trafiğini söyleyecektir.

Halen internette, sürekli bir bazda hedeflenen web sitesi trafiğinin en büyük kaynağı arama motorlarıdır. Yıllık bazda istatistikler, internette bulunan bireylerin yaptığı tüm satın alımların yaklaşık% 75 -% 80'inin başlangıçta bir arama motorundaki bir arama sonucunda başladığını ve web sitelerini ziyaret eden insanların büyük çoğunluğunun genellikle bir arama yolu ile geldiğini göstermektedir motor. Öyle hakim olan rakamlar, arama motoru optimizasyonunun en büyük rakipleri tarafından bile göz ardı edilemez. Ayrıca, SEO arama motorları ile ilgili başarı sıralamasında web sitelerini optimize etmeye odaklandığından, insanların arama motorları optimizasyonu (SEO) alanıyla ve uygulamayla ilgilenecekleri doğaldır.

2. SEO Tartışması – Arama motoru optimizasyonu (SEO), internet web sitesi operasyonlarıyla ilgili en tartışmalı konuların başında gelir. SEO'nun savunucuları, web siteleri için bugün İnternette trafik isteyen herhangi bir web sitesi için önemli olan arama motorlarında görülmesi gereken uygun bir yöntem sunduğunu söyleyebilir.

Ancak, SEO ile tiksinti çeken rakipler, birçok web sitesinin yüksek arama motorlarının görünürlüğünü SEO'nun çalışması olmadan ve SEO uzmanlarının yalnızca arama motoru sıralamasında başarı için hiçbir güvence sağlamayan yüksek maliyetli hizmetleri tahmin etmelerini sağlamaktadır.

Her iki taraftaki argümanlarla ilgili bir takım avantajlara sahip olan bu durum, SEO ve SEO muhalifleri arasında forumlarda, bloglarda, web sitelerinde ve gazetelerde ve TV'de gösterilen maruz kalmayla birlikte günlük bazda savaşılan kesintisiz üslerdeki savunucuları arasında.

Basitçe tartışmalara dikkat çekiyor ve siz de dikkat çekiyor. SEO gibi ya da nefret ederseniz, SEO gerçekten tartışmalara büyük ölçüde yardımcı oluyor. Dahası, arama motorları hedeflenen web sitesi trafiğini üretmede baskın bir rol oynadıkça, SEO popüler bir konu olmaya devam edecektir.

3. Para – Arama motoru optimizasyonu çok milyon dolarlık bir işletmedir. Arama motorları reklamlar yoluyla her yıl milyarlarca dolar üretir. Web siteleri, arama sonuçlarında ücretli reklamlar veya organik (ücretsiz) listeler vasıtasıyla arama motorlarını kullanarak her yıl sahiplerine milyarlarca dolar kazanıyor.

Masaya milyarlarca dolarlık masada bir merak var, Bir birey ya da şirkete ultra yüksek tempolu internet dünyasında rekabet üstünlüğü sağlamak tartışmalar ve tartışmalar için sıcak bir konudur

Dahası, internet satışlarını artırmak için anahtar olarak arama motoru optimizasyonunu vurgulayan bir algı ve gerçeklik bileşimi sayesinde, arama motoru optimizasyonu, iş dünyasında ve sonrasında SEO'ya ek dikkat gösteren birçok şirketteki karar vericiler için çok popüler bir konudur.

4. Hayır Standart SEO Kuralları veya Düzenlemeleri – Arama motoru optimizasyonu (SEO) vahşi batıda modern bir versiyon olarak tanımlanabilir. Temel olarak neredeyse her şey söylenebilir veya yapılabilir, çünkü sanayi için resmi bir standart belirlenmemiştir.

Dolayısıyla, gerçek anlamda hiç kimse SEO teknikleriyle ilgili herhangi bir düşünce, yorum veya karar konusunda gerçekten doğru veya yanlıştır. / veya yöntemler. Doğru veya yanlış yerini, bireylerin etik olarak gördüğü şey alır ve herkesin kendine özgü bir etik dizisi vardır. Bir kişi etik olmayan birini başkasının dürüst, iyi niyetli yardımı düşünebilir. SEO endüstrisinde beyaz şapka ve siyah şapka SEO gibi etiketlerinizin olması nedeni budur.

5. Arama Motorları – Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının geliştirilmesi, kullanımı ve popülaritesinden kaynaklanan bir yan ürün olarak oluşturuldu. Arama motorları olmadan, mevcut formunda ve biçiminde SEO endüstrisi yoktur.

Yıllık bazdaki istatistikler onaylandığı gibi, internetteki hedeflenen web sitesi trafiğinin çoğunluğu doğrudan veya dolaylı olarak arama motorları vasıtasıyla üretilir ve çok yüksek bir yüzdesi İnternet satışlarının doğrudan arama motorlarından gelen ziyaretçiler ve ürün ve / veya hizmetler arayan kullanıcılarla bağlantılı olmasıdır.

Arama motorlarının internette oynadığı baskın rolü ve arama motorlarının başarısının doğru olma kabiliyetine bağlı olması ve başarılı arama motorları, SEO endüstrisi ile gayriresmi bir ilişki geliştirmeye eğilimlidir.

Web sitelerinde belirli bir miktarda SEO çalışması, arama motorlarının ziyaretçilerinin aradıklarını sağladığı, Çentik arama sonuçları.

Bu nedenle, bazen arama motorları doğrudan arama motorundaki ziyaretçilerine SEO bilgileri ve SEO önerileri sağlayacak s. Bu, arama motorunda bulunan belirli bir şey arayan arama motoru kullanıcıları ve arama motorunda bulunmak isteyen web sitesi sahipleri olan organik (ücretsiz) arama sonuçlarıyla ilgilenen ana kişilerin ön planında endüstriyi müthiş bir şekilde SEO sektörüne yardımcı oluyor. neden olur.

6. SEO Mystery – Neredeyse hiçbir SEO uzmanı, ayrıntılı olarak SEO işi ile ilgili ne açıklayacağım. Bazıları, forumlarda, bloglarda ve bültenlerde SEO uzmanları için pazarlama çabaları olarak yapılan küçük bir SEO bilgisi sağlayacak. Satılan e-kitaplar ve kitaplar bile genel olarak SEO'yu açıklamaktadır. Arama motoru optimizasyonu (SEO), ortalama bir web sitesi sahibi ve / veya organik arama motoru sıralamaları ile ilgilenen insanlar için gerçekten bir gizem.

Bu gizem, SEO endüstrisi ile ilgili yüksek seviyede bir ilgi üretir ve arama motoru optimizasyonunun popülerliğini beslemeye yardımcı olur. (SEO).