التسويق الرقمي

Neden Dijital Kartvizitler Almalısınız?

Kişisel ve ticari faaliyetlerimizin çoğunun bilgisayarlara ve elektronik cihazlara bağlı olduğu İnternet çağında yaşıyoruz. Bu dijital hayat, elektronik arama kartı oluşturulmasına neden olan şeydir. EBusiness kartı, gerekli bir iş ağı aracı haline gelmek için bir yenilik olarak başladı.

Dijital Kartvizit nedir?

Bu modern iletişim kartları artık araçlar, e-posta, internet, SMS veya ortam olarak kağıt kullanmak yerine Bluetooth aracılığıyla kablosuz olarak elektronik olarak gönderilip alınabiliyor.

Dijital Kartvizitler nelerdir?

Dört ana kartvizit türü vardır; Telefon kartvizitleri, e-posta tabanlı kartvizitler, kartvizitler olarak sosyal ağ siteleri ve iş kartı verilerinin alışverişinde kullanılan Pokens veya iPhone gibi araçlar ve uygulamalar.

Telefon arama kartı ve e-posta tabanlı dijital kartvizit, telefon üzerinden e-posta gönderebildiğiniz ve telefonunuzu kullanarak e-posta gönderebildiğiniz için birbiriyle değiştirilebilir. Temel fark, telefon tabanlı dijital arama kartlarının telefonunuzda çalışması ve E-posta tabanlı dijital arama kartları, e-posta hesabınızdan çalışırken SMS veya Bluetooth işlevlerinden yararlanmasıdır.

Telefon tabanlı dijital kartvizitlerin örnekleri Contxts, TxtID ve DUB'dur. İçindekiler, SMS ile arama kartı göndermenizi ve almanızı sağlarken, TxtID, diğer tarafa ait metinleri kullanıcı adınızı altı haneli bir numaraya sahip olarak ve SMS ile iletişim bilgilerinizi alabilecekleri bir hizmettir. DUB iletişim kartlarını kullanmak için öncelikle web sitelerinde bir hesap oluşturulmalı, daha sonra DUB sitesine kısa mesaj göndererek diğer kullanıcılara e-posta veya SMS ile gönderilebilir. Bu hizmetler ücretsiz program seçenekleriyle başlar, ancak genellikle daha fazla işleve erişmenizi veya daha fazla dijital arama kartı göndermenizi ve almanızı sağlayan ücretli hizmetler sunar.

E-posta tabanlı kartvizitler için, Drop Card ve Weavemet gibi şirketler bu hizmetleri sunmaktadır. Her iki firma da İçerikler ve TxtID'ye benzer şekilde çalışan, sitelerinde bir profil oluşturduğunuz, e-posta adresini bir dropcard numarasına yazdıran ve kişi kartınızın e-postasında iletişim kartını alacağınız hizmetler sunmaktadır.

Üçüncü tür, Facebook, LinkedIn ve Google profilleri gibi sosyal ağ profillerinizi kartvizit olarak kullanıyor. Ayrıca, sosyal profillerinizin tümünü mobil web üzerinden erişilebilen sanal arama kartlarına toplayan bir site olan MyNameIsE gibi tüm sosyal ağ profillerinizi toplayan bir hizmet de vardır.

Son dijital ziyaretçi kartı kategorisi, cihazların iletişim bilgilerini sattığı cihazlarla aynı kişilerle birlikte kullandığınız iPhone uygulamaları veya Pokens gibi cihazlardır. Bu uygulamaların bazıları iletişim verileri girişinde uzmanlaşmıştır. Bu iPhone uygulamalarının örnekleri vCard ve BeamME'dir.

Dijital Kartvizitler Avantajı Nelerdir?

Dijital kartvizitler birçok avantaj sunar, işte bunların bazıları:

Oluşturulması daha kolay. Dijital kartvizitler gerçekten estetik bir stil gerektirmediğinden, tasarımı tasarlama konusunda endişelenmenize gerek yok. Dijital arama kartları kaybolabildiğinden veya arkada bırakıldığından, verdiğiniz kişi onu kaybetmez, çünkü e-posta hesabında, telefonunda veya başka bir web tabanlı kişi paylaşım hesabında kişi her zaman bu numaraya sahip olur.

Çevre dostu. Dijital kartvizitler kağıt gerektirmez, böylece elektronik kartvizitler kullandığınız zaman çevreye yardımcı olursunuz.

Verimli. Bir kağıt arama kartı teslim edildiğinde, çoğu insan onu tarar veya telefonlarına veya bilgisayarlarına veri girer, ancak arama kartınıza dijital olarak zaten verilmişse, alıcının artık kodlama zahmetinden kurtulmasına gerek kalmaz.

Daha önce de belirtildiği gibi, dijital çağrı kartlarına sıkça sorulan sorular soruluyor, özellikle de çoğu kişi bu teknoloji meraklıları için dijital temas kartlarının daha kullanışlı olduğu internet telefonlarını ve iPhone'ları kullanıyor. Kişisel kullanım veya iş amaçlı olup olmamasına bağlı kalmak için kendinize dijital arama kartı almak gerçekten yararlıdır.