SEO

Neden Microdata Kullanımı, Essential için SEO ve çok trafik getirmeye yardımcı olabilir mi?

HTML5'in kapasitesi söz konusu olduğunda, genellikle 3D WebGL deneyimleri, CSS animasyonları, coğrafi konumlandırma ve mobil uyumluluk gibi şeyler akla gelir. Bununla birlikte, HTML5'in arama motorları aracılığıyla web sitelerine daha fazla trafik çekme yeteneği nadiren tartışılmaktadır. Microdata'nın kullanışlı olduğu kanıtlanıyor ve içerik, Internet'te keşfedilme ve tüketilme biçimini değiştiriyor.

Microdata, bir web sayfasında bulunan içeriğe bağlamsal bilgi ve semantik ekleyen HTML5'in bir öğesidir. Bu, Microdata'nın bir sayfanın içerdiği hakkında daha fazla bilgi içeren tarayıcılar veya arama motorları sunmasını sağlar. Böylece veriler ilginç ve yeni yollarla işlenebilir.

Microdata Nedir?

Microdata, bir web sayfasındaki içerikte geçerli Microdata Kodu oluşturmak üzere geliştirilmiş ücretsiz bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanmak için kodlamanın farkında olmalısınız. Kısacası, "özel" öğeler Microdata'yı kullanarak web ustaları tarafından oluşturulabilir ve niteliklere / anlamlara verilebilirler.

Örneğin, bir adı html olarak kodlarken, şu şekilde kodlanmış olabilir:

Zeeshan Naveed

Açıkçası, bir insan, "Zeynel Naveed'in" bir isim olduğunu bilir. Bununla birlikte, bilgisayarlar "Zeeshan Naveed "'in ne anlama geldiğini anlayamıyor. Bir bilgisayar için bir kuruluş, ürün veya sokak adı olabilir. Bir web sitesinde koda birkaç Microdata öznitelik eklendiğinde, arama motorları içeriği daha iyi anlamaya ve gruplandırabilir.

Eklenti nasıl çalışır?

Bu eklenti bir blog veya web sitesinde indirildikten ve etkinleştirildikten sonra, mesajlar oluştururken / düzenlerken Medya Düğmeleri TinyMCE alanında bir düğme görünür hale gelir veya sayfalar. Mikro veriler tıklandıktan sonra, web yöneticileri eklemek istedikleri "düzen" veya Microdata türü seçebilirler. Microdata şemaları, temelde Google ile Yahoo arasındaki işbirliğinin bir sonucu olarak yaratılan, Microdata'nın Nesneye Dayalı türleri binlerce.

Zengin Snippet'leri Tanıyalım

Bu günlerde, Google, zengin snippet'ler olarak adlandırılan arama sonuçları için açıklamalar ve mavi bağlantılar yerine gelişmiş arama sonuçları sunuyor. Örneğin, tarifi aramaları söz konusu olduğunda, Google'ın arama sonuçları şimdi kullanıcı derecelendirmesini ve bir tarif için yaklaşık toplam pişirme süresini içerir. Bu, Microdata kullanan sitelerin, bu eklentiyi temel aldığında arama sonuçlarında özellikle gösterildiği anlamına gelir.

SEO için Mikro Veri Nasıl Önemlidir?

Microdata, SEO ve arama sonuçlarında çok önemlidir. Microdata'nın bu kadar önemli hale gelmesinin nedeni, İnternet kullanıcılarının açıklama ve mavi bağlantı sonuçlarına kıyasla daha fazla geliştirilmiş sonuçlarla daha fazla ilgilenmeleri olmuştur. Kullanıcılar, yerel yer, haritalar, resimler ve video sonuçları gibi şeylere odaklanmaya başlamışlardır. Internet kullanıcıları gittikçe artan oranlarda daha fazla ilgi görmeye devam edince, Microdata Internet'te her dijital tecrübenin önemli bir parçası olacak.

Daha Fazla Trafik Getirmek İçin Mikro Veri Nasıl Uygulanır?

Manu web-ustaları, Microdata uygulamak için onlara ne kadar mal verebilirdi acaba. Microdata'nın en büyük yanı basitliktir, bu da son derece makul bir maliyetle uygulanabileceği anlamına gelir. Bir web sayfasının içeriğinin, Google'ın bu ek verileri alabilmesi için yeniden yapılandırılmış olması gerekmez. Belirli içerik parçalarını Microdata olarak ayırt etmek için bazı kodların kullanılması, yapılması gereken şey.

Arama Sonuçlarının Ötesinde

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, Microdata desteğinin SERP'lerde daha fazla veri türünün taranmasını ve yüzeylenmesini sağlayacağını umabiliriz. Bu, umarım Microdata desteğini daha geniş hale getirecektir. Ancak, bu sadece bir başlangıç. Yakında insanlar bu tür verileri akıllı telefonları ve sesleriyle sorgulama becerisi kazanabilir. Apple'ın Siri veya Android'in sesli arama teknolojisi gibi teknolojilerle, bu teknolojilerin sağladığı sonuçların görüntülenmesi ve alaka düzeyi Microata tarafından da geliştirilebilir.

Böylece, Microdata Web 3.0'ın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Her ne kadar HTML5 sayısız gösterişli kabiliyete sahipse de, gelişmiş web trafiğini çizme benzersiz kabiliyeti nedeniyle Microdata'nın öne çıktığı şeyler.