قاعدة البيانات

Neden Müşteri Listesi Oluşturmalısınız?

Bir çevrimiçi işletmeyi işletiyorsanız (veya işletmeyi planlıyorsanız), özellikle müşteri / müşteri listesine bakmanız ve eklemeniz önemlidir. Yaya trafiğinden faydalanabilecek bir mağaza önündeki işin aksine, siz sadece konumunuz siberdir.

Potansiyel müşterilerin varlığınızı sürekli bilmesini sağlamalısınız. Mevcut müşterilere hala işinde olduğunuzu ve onlara yardımcı olacak daha fazla ürün ve hizmete sahip olduğunuzu hatırlatmak için

Müşterilerinizin adlarını ve e-posta adreslerini güncel tutmak için güçlü nedenlerden birkaçı.

Birincisi, potansiyel müşterilerin müşteriye dönüştürülebilmesidir.

Fakat işte bir başka önemli sebep: Mevcut müşterilerinize daha fazla ürün satmaktansa yeni bir müşteri edinmenin maliyeti 5-10 kat daha pahalı.

İlgili tüm إعلان maliyetlerini düşünün. yeni alıcı çekmeye çalışırken. Sizleri zaten tanıyan insanlara satmak çok daha kolay

Kaliteli bir ürün satıyorsanız ve mükemmel müşteri hizmeti sunuyorsanız, müşteri sadakati oluşturuyor ve müşterilerin rakiplerinize geçmesini önlemeye yardımcı oluyorsunuz.

Ayrıca "çapraz satış" avantajlarından da yararlanın. ." Müşteri X, Ürün A'yı satın aldıysa, Ürün B, C, vb. Hakkında bilgi sahibi olduklarından emin olun.

Müşteriniz diğer ürünlerinizi satın almazsa, bir e-posta gönderin ve kibarca soruşturun.

Özel itirazlarını öğrendiğinizde satın almak için sorunu çözebilirsiniz.

Belki de müşteriye bir miktar indirim, bir anlaşma için iki teklif verebilir veya sipariş ettikleri takdirde ucuz bir hediye ekleyebilirsiniz.

Müşteri direncinin üstesinden gelmek için yaratıcı olun.

Sık sık listenizi gözden geçirin.

Bu müşterilerin her biriyle en son ne zaman temas halindeydiniz? Ürününüzden veya hizmetinizden nasıl keyif aldıklarını soran bir e-posta olsa bile

Sizden aldıkları müşteri hizmetinden memnun olup olmadıklarını veya onlara nasıl daha iyi hizmet verebileceğinizi sorun.

Müşterilerinizle iletişimde kalmak, onlara bir bülten göndermektir. E-posta ile kendi elektronik bülteninizi ya da ezinizi kolayca oluşturabilirsiniz

Ancak, ezininizin sadece bir satış aşamasından daha fazlası olduğundan emin olun. İnsanlar bundan çabucak yorulacaklar.

Bunun yerine, ürünlerinizi en iyi şekilde nasıl kullanmanız, yeni ürün bilgileri eklemek, yükseltmelerde indirimler sunmak veya sıkça sorulan sorular (SSS) sütununu oluşturmak için ipuçları sunun.

sadece ürün satan bir şirket olmak, amacınız müşterilerinizin sorunlarına çözüm sağlayıcı olmaktır.

Bülteninize hangi içeriği ekleyeceğiniz konusunda güvensizseniz, müşterilerinize ne istediklerini soran bir e-posta gönderin Okumak istiyorum

İPUCU: Cevap vermeleri için bir teşvik sunarsanız çok daha iyi bir yanıt alırsınız. Diğer ürünlerinizde ücretsiz bir e-kitap ya da indirim yapın.

Eğer işinize yeni başlıyorsanız, müşteri listenizi saklamak için pahalı bir veritabanı satın almanıza gerek yoktur. Çoğu e-posta programı, listenizi saklayıp güncelleyebileceğiniz çok yönlü adres defteri özelliklerine sahiptir.