قاعدة البيانات

Neden WordPress? Bu ne?

WordPress Herkes içindir

WordPress, bir web sitesi veya blog oluşturmayı sağlayan bir içerik yönetim yazılımıdır (CMS). Başlangıçta temel bir blog motoru olarak geliştirildi, ancak tamamen web sitesi oluşturma için yükseltildi ve özelleştirildi. Açık kaynak kodlu bir bloglama aracıdır, yani kaynak kodu hazırdır ve ücretsizdir. Daha önce hiçbir ücret ödemeden indirilebiliyor. Bir İçerik Yönetim Sistemi CMS, web'deki içeriği yazar, yönetici ve yayınlamak için bir arayüz sağlayan bir uygulamadır. Tamamen PHP ve MySQL kullanılarak oluşturuldu ve sitenizi tercihlerinize göre tamamen özelleştiren binlerce tema, şablon ve eklentiye sahip.

Neden WordPress?

Kullanım kolaylığı

Bu aslında en güçlü özelliklerinden biridir. WordPress'in kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Genel bilgisayar becerileriniz olduğu sürece, küçük İnternet becerileri, o zaman gitmekte fayda var. Ayrıca, WordPress'in kullanımı hakkında yardım sunan birçok çevrimiçi forum, öğretici ve belge vardır.

Hiç büyüyor

WordPress, yüzlerce ve yüzlerce katılımcının yer aldığı açık kaynaklı bir projedir. Bu projenin ardındaki akıllar, şimdiye kadar işlevselliğini yükseltmek ve geliştirmek için çalışıyor. Başlangıçta, WordPress bir blog motoru olarak başladı, ancak zamanla, tamamen bir web sitesi oluşturma aracı haline gelmeye başladı. Google tarafından yürütülen yeni bir araştırma olan Infact, WordPress'in en hızlı büyüyen içerik yönetim yazılımı, ardından Joomla ve Drupal tarafından ilk sırada geldiğini gösterdi.

Optimizasyon kolaylığı

WordPress, arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda oldukça adil bir şekilde işlemektedir. İçeriğinizin benzersiz olması, kaliteli geri bağlantılara sahip olması ve uygun anahtar kelimelere sahip olması koşuluyla, web sitenizin büyük arama motorlarında en üst sırada yer alma potansiyeli vardır. Ayrıca, WordPress blogunuzun veya web sitenizin arkasındaki kod oldukça basittir, çünkü arama motorlarının web sitenizin içeriğini dizine eklemesini kolaylaştırır.

Binlerce Tema

Bir web sitesinin görünümü çok önemli. Kimse kelime belgesine benzeyen bir siteyi ziyaret etmek istemez. Bu platform, web sitenizin görünümünü kontrol eden 2500 temaya yakındır. Bu temalar herkesin dikkatini çekmek için profesyonelce tasarlanmıştır.

Eklentiler

Bu platform, her biri size farklı bir teknik görevi daha kolay bir şekilde gerçekleştirme olanağını veren binlerce eklentiyle birlikte geliyor. Buddypress gibi diğer eklentiler web sitenizi sosyal bir siteye dönüştürür.

Mobil uygulamalar

WordPress'e sadece bilgisayar ekranından değil aynı zamanda mobil cihazlar gibi daha küçük cihazlardan da erişilebilir. Bunun nedeni, mobil kullanıcıların sitelerini mobil cihazlarla görüntülemelerine olanak veren mobil duyarlı kodlamaya sahip olmasıdır. Siteyi bir mobil cihaz aracılığıyla açtığında, otomatik olarak mobil ayarlara geçer.

Bu ve daha fazla özellik ile WordPress, bugünün en iyi içerik yönetim sistemlerinden biri olmaya devam ediyor.