SEO

Negatif bir SEO saldırısından nasıl kurtulur – Bölüm 5

Negatif SEO'daki altı bölümlük dizimizin sondaki makalesine hoş geldiniz. Eğer devam ediyorsanız, negatif SEO'nun ne olduğunu anlıyorsunuz. Durumunuzu, vurulup vurulmadığını öğrenmek için denetlediniz ve gelecekte hedef olma olasılığınızı nasıl azaltacağınızı biliyorsunuz. Devam eden bir negatif SEO kampanyasından kendinizi nasıl denemek ve savunmak gerektiğini bile biliyorsunuz. Şimdi, bu karışıklığı temizleme zamanıdır.

Bu makale dizideki önceki makalelere eşlik eden bir parça olarak hizmet etmek içindir. Bu nedenle kurtarma işlemini bir kez daha üç ana alana ayıracağız: bağlantılar, içerik ve kullanıcı sinyalleri. İyi haber şu ki, bu alanların herhangi birindeki saldırılardan kurtulabilirsiniz; Kötü haber şu ki, ne tür olumsuz faaliyetlerden kurtulmaya çalıştığınıza bağlı olarak, uzun bir süreç olabilir.

Gelen bağlantılar

İlk adım, en zehirli bağlantıların bir inkâr dosyasını oluşturmaktır. Saldırı analizinde tespit ettin. Gerçek dosyayı burada nasıl yapılandıracağınız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Makale bilgilendirici olsa da, psikolojik nedenlerden dolayı daha büyük bir dosyanın daha iyi göründüğüne inanıyorum, bu yüzden kök etki alanları yerine tam URL'leri listelemenizi öneriyorum.

Ardından, negatif SEO saldırısı sonuçlanırsa bir yeniden değerlendirme isteğinde bulunmak isteyeceksiniz. manuel bir eylemde. Dürüst olun ve saldırı hakkında nasıl öğrendiğinizi açıklayın; Bu bağlantıları yerleştiren üçüncü taraf olduğunu gösteren ekran görüntüleri açısından sağlayabileceğiniz herhangi bir kanıt sağlayın; ve reddetmek de dahil olmak üzere durumu denemek ve temizlemek için ne yaptığınızı açıklayın.

Google'ın yeniden değerlendirme isteğinizi reddetmesiyle ilgili bir direnç kazanmanız gerekiyorsa, "kötü" bağlantılara ev sahipliği yapan web yöneticileriyle iletişim kurmak için birden fazla girişimde bulunmanız gerekir. web sayfalarınıza işaret ediyor. Bu web yöneticilerine (Google'a da göndereceğiniz) sunulan kanıtta, bağlantıların itibarınızı zedelediğini ve sizden talep etmediğinizi açıklayın.

Değerlendirdiğiniz ceza, doğası gereği algoritmiktir. Google'ın reddetme dosyasını işleyene kadar beklemesi ve verileri tekrar hesaplarına katmaya karar vermesi yeterlidir. Her şeyi hızlandırmak için, URL'leri reddettikten sonra, Google’ın bu URL'leri taramasını hızlandırmayı seçebilirsiniz. Bunu yapmak için birden fazla yol olsa da, favorim istenmeyen URL'leri içeren bir RSS dosyası oluşturmayı ve dosyayı birden fazla RSS toplama sitesine göndermeyi içerir.

 Negatif SEO

Enjekte edilen içerik ve bağlantılar

Okumadan önce, Çoğu korumanın temizliğinin, sunucunuzu yayarak ve / veya özel bir sunucuya geçerek güvenliği güncellemeyi gerektirdiğinden, proaktif önleme hakkındaki makalemize geri dönmenizi tavsiye ederim.

Benzer şekilde, yalnızca endeksinizi sağlamak için robots.txt dosyanızı güncelleyin. Sitenizin bölümlerini dizine eklemek istiyorsunuz. Sitenizde mutlaka yorum yapmaya ihtiyacınız yoksa, yorumları kapatmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Saldırıya uğramış olsaydınız – bu, ya bir bağlantı cezası şeklinde bir manüel eylem olarak gösterilir (yukarıya bakın) ya da bir güvenlik sorunu. – Google’ı hack’i düzeltmek için gösterdiğiniz çabaları bildirmeniz gerekir. Neyse ki, Google saldırıya uğramış site bildirimlerini çözümlemeye geldiğinde yanıt veriyor ve genellikle ceza bayrağını sıfırlayacaktır.

Maalesef, saldırıya uğramış bir sonuç olarak etiketlendiğinizde, kullanıcı sinyallerinizi olumsuz etkileyeceğinden daha fazla temizlik yapacağınız anlamına gelir. Arama amaçlı saldırıya uğrayan sitelerin çoğu aynı zamanda bilgisayar korsanları için parazit açılış sayfaları gibi davranır, bu yüzden de durumu bir bağlantı ceza sorunu olarak ele almanız gerekir.

Kullanıcı sinyalleri

Saldırıdan sonra kullanıcı sinyali sorunlarını temizleme durdu, kavramlaştırmak için nispeten kolay bir süreçtir. Yapay olarak düşük tıklama oranlarını (TO'lar) ve hemen çıkma oranlarını düzeltmek için, daha uzun bir bekleme süresiyle daha fazla tıklama çekmeniz gerekir.

Bunu nasıl yapıyorsunuz?

  1. Sosyal kanallarınızda bir yarışma başlatmayı düşünün. ] Yarışmaya girenler için sitenize gitmek ve bir form doldurmak gibi bazı nominal eylemleri gerçekleştirmesini isteyin. Bu, Google'da bir marka sorgusuna eşittir, ardından bir tıklama ve ardından bir form tamamlaması izler.
  2. Saldırı ile ilgisi olmayan bir şey için olumlu bir halkla ilişkiler kampanyası başlat. En sevdiğiniz hayır kurumlarına verin, yeni bir ürün duyurun, bir çalışanı tanıtın – olumlu bir şey, nedenini teşvik edecek olan etkileyicileri ve yerel medyayı sunabilirsiniz. Bu çabalar sitenize bir miktar geri dönüş sağlar.
  3. Zayıf kullanıcı sinyallerini düzeltin ve sitenizi geliştirin. Bu daha uzun sürecek, ancak genel içeriğinizi ve bağlantı stratejinizi geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Bir siteye karşı kullanılan belirli saldırı türü ne olursa olsun, temizlik sonrası önermek istediklerim güncellenmiş bir içerikle ilerlemektir Pazarlama stratejisi. Sitenizde saldırı vektörlerini azaltmak için değişiklikler yapmayı öneren önceki makalelerimden birisini hatırladığınız gibi, daha güçlü ve otoriter bir site, bir arama perspektifinden zarar vermenin daha zor olduğu anlamına geliyor.

O zaman neden Bu noktada yeni bir içerik pazarlama stratejisi dağıtmak? Kazanan bir içerik pazarlama planı, bir marka oluşturmak ve kullanıcıları ve bağlantıları çekmek için tasarlanmış katma değerli içerik oluşturulmasına neden olur. Bir temizleme sonrası içerik pazarlama stratejisi, bir sitenin gelen bağlantı profilini, endekslenebilir içeriği ve kullanıcı sinyallerini iyileştirerek gelecekteki saldırılardan kaynaklanan riski de azaltacaktır.

Negatif bir SEO içerik stratejisi yöntemi

Burada, Dijital Heretix'te kullandığımız süreç var. benim şirketim) riski ve kurtarma sürecimizi azaltmak için.

  • Web siteniz için ilk üç ile 10 arasındaki rakipleri belirleyin. Rakiplerinizin hangi arama ifadelerini belirlediğini belirlemek için sıralama verilerini çekin.
  • Rakiplerinizin arama ifadelerini çekin ve değeri PPC perspektifinden hesaplayın. Potansiyel kullanıcının değerini belirlemek için Google Reklamları araçlarını kullanarak.
  • Rakip sitenizin Google'ın ilk 100'ünde yer alan her sayfasının geri bağlantılarına bakın.
  • Yarışmacıların anahtar kelimelerini ve kelime öbeklerini mantıksal olarak gruplayın, böylece kendi hesabınızı oluşturabilirsiniz. Aynı / benzer ifadelerden oluşan yetkili içerik
  • En yüksek değerli anahtar kelimeleri / ifadeleri ve en düşük rekabeti belirleyerek içerik geliştirme önceliklerini sıralar. Anahtar kelime değerini belirlemek için Google Reklamlarından verileri kullanın. Tıklama başına ödeme (TBM) kampanyalarına katılmasanız bile, bir ifadenin en yüksek ticari değerini belirlemenize olanak tanıdığından, PPC verilerinden yararlanabilirsiniz.

Rekabetçi bir araştırma yaptıktan ve analizlerinizi gerçekleştirdikten sonra. Sitenizdeki bazı içeriklerin güncelliğini yitirdiğini veya dönüştürmediğini belirlerseniz, bağlantı referanslarını daha iyi bir sayfaya güncelleyebilir ve içerik girişimini tatmin etmek için içeriği değiştirebilirsiniz. Ayrıca, dönüştürülmeyen sayfalardan tek bir yetkili sayfaya kadar tüm içeriği birleştirebilir ve 301'i dönüşüm sağlamayan sayfaları yeni, yetkili bir sayfaya yönlendirebilirsiniz.

Kaydetmeye değmeyecek bir içeriğiniz olduğunu düşünüyorsanız, ve Gelen bağlantılar yok, sayfanın kalıcı olarak kapatıldığını ve tüm iç navigasyonu kaldırdığını göstermek için 410 hata kodu kullanın.

Dikkate alınacak son bir senaryo: Sitenizdeki içerik alakalıysa ve konular sizin tarafınızdan kullanılıyorsa rakipler, sitenizdeki içeriği genişletir. Yeni içerik varlıklarının oluşturulması için bir içerik takvimi oluşturun ve bir yayın programına sadık kalın.

Bu strateji çok zahmetli veya kafa karıştırıcı görünüyorsa, Keywordjuicer.com'u kullanarak yukarıda bahsedilen tüm adımları atlayabilirsiniz. Bu bölümde özetlenen tüm negatif SEO içerik stratejisi yöntemini otomatik hale getiren tek araç budur.

İçerik bir boşlukta yaşayamaz; İçeriğe güvenilirlik kazandırmak ve paylaşmak için bağlantılar ve sosyal paylaşımlara ihtiyaç vardır.

Negatif SEO serisinin bir sonraki ve son taksitinde, negatif SEO'nun geleceğine ve Google’ın her zaman karşılaşabileceği şeylere bakacağız. -evileştirici algoritmalar.


İlk dört taksiti kaçırdınız mı? İşte onlar:

Bölüm 1: Ne negatif SEO nedir ve değildir
Bölüm 2: Nasıl negatif SEO tarafından çarptıysanız nasıl belirlenir
Bölüm 3: Nasıl proaktif olun ve olumsuz bir SEO önlemek kampanya
Bölüm 4: Sürmekte olan bir negatif SEO kampanyasına karşı kendinizi nasıl savunursunuz


Bu yazıda dile getirilen görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

1997'den beri arama endüstrisine dahil olan, binlerce pazarlama alanını ve müşterisini yöneten, çevrimiçi pazarlamanın birçok yönüne yer vermek için yeterince şanslı oldum. Şu anda, butik arama ajansı Dijital Heretix ve Etkileyici pazarlama platformu Intellifluence CEO'su Müdürü.