التسويق الرقمي

Newbie Pazarlamacıları için İnternet Pazarlama

İş dünyası geçtiğimiz on yıl içinde biraz değişti. Pazarlama bütçesini, dergilerdeki postacılar ve reklamlar gibi geleneksel pazarlama kampanyalarına harcamayı tercih etmek yerine, giderek daha fazla işletme İnternet pazarlamasına yöneliyor. Her şeyden önce, insanların nerede olduğunu ve çoğunun internette gezinirken إعلانını yapmalı ve pazarlamalısınız. Birçokları için, web üzerinde pazarlama, yabancı bir gezegene inişe benziyor, ancak İnternet pazarlamacılığına başlamak çok zor değil. Bununla birlikte, doğru yolu ve pazarlamanın yanlış yolunu anlamak önemlidir, böylece çok fazla hata yapmazsınız.

Anahtar Kelimeler ve İçerik

SEO, pazarlamanızda büyük rol oynayacaktır. SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir ve iyi SEO sitenizi arama motoru indeksleme için hazırlar. Google’da ve diğer önde gelen arama motorlarında üst sıralarda yer almak, kaç ziyaretçi aldığınızın çok büyük bir etkendir. Sıralamaların ilk sayfasında yer almak için doğru anahtar kelimelere sahip olmanız gerekir. Bu, ziyaretçilerin sizinki gibi bir site ararken kullanabilecekleri kelime türlerini bilmeniz gerektiği anlamına gelir. Bir niş var ise, tüm terimleri ve lingo tanımak ve onları kişisel anahtar kelime listenizin bir parçası haline getirin.

Ancak, anahtar kelimeler tek önemli konu değildir. Aslında, anahtar kelime doldurma eski yöntem – sadece arama motorları gerçek içerik sahip olmadığını farketmemesi umuduyla sitenize tonlarca anahtar kelime ekleme – korkunç bir fikir. Saygın arama motorlarının çoğu bu siteleri bile dizine eklemiyor.

Bunun yerine, sitenizde değerli içerik sunabilmeniz gerekir. İçeriğindeki anahtar kelimeleri doğal bir şekilde kullandığınızdan emin olun ve içeriğin ziyaretçilerinize gerçekten faydalı olduğundan emin olun.

Bu, görünmez veya neredeyse görünmez yerinde pazarlama yöntemidir. Sitenizi, arama motorlarının çalışma biçimi sayesinde bir pazarlama aracı olarak hareket etmeye hazırlıyorsunuz. SEO'nun sitenizdeki önemini anladıktan sonra, bunu siteden alabilecek ve etkin bir şekilde çalışabileceksiniz.

Offsite Pazarlama

Offsites pazarlama için birkaç farklı seçeneğiniz var. En iyi seçeneklerden biri, nişınızla ilgili orijinal içerikler yazmaktır. Bu içeriğin tamamını web sitenize koymak yerine, bazı makaleleri dizinlere eklemeyi düşünün ve sitenize linkler eklemeyi unutmayın. Bu, sitenize gelen bağlantı sayısını artırır ve bu da sıralamayı artırabilir. Daha da iyisi, kendinize küçük bir pazarlama parçası olan makaleleriniz, web sitenize daha çok kişi yollayabilir.

Tıklama başına ödeme pazarlaması, makalelerle birlikte çalışmak isteyebileceğiniz başka bir seçenektir. Dezavantajlarından biri, birisinin sitenize her tıkladığında ödeme yapmanız gerektiğidir. Bu, bir zamanlar olduğu kadar etkili de değil.

Sosyal medya son derece popüler ve orada akıllıca tanıtımı için öder. İşletmeniz için Facebook ve Twitter'da bir sayfa başlatmak harika bir fikir. Potansiyel müşterileri ve müşterileri işletmenizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için meşgul edebildiğinizden emin olun.