التسويق الرقمي

Niş pazarları

Hedef pazarları aramaya başlamak için iyi bir yol, tutkulu olduğunuz ve hakkında iyi bilgilendirilmiş konular hakkında düşünmektir. Daha sonra bu konularla ilgilenebilecek hedef grubu tanımlayın. Bunlar, bu konuya büyük coşku duyan insanlar. Sonuç olarak, bu hedef grup niş pazarınızı onaylayacaktır.

Bazı insanlar, nişleri belli bir tema hakkında bilgilendiriyorlar. Daha sık yaptıkları için gerçek bir coşkuya sahip değiller ve neredeyse kesinlikle onları aydınlatan ve becerilerini mükemmelleştiren zaman ve para harcayacaklardı. Bir işi ustalaştırdığınız bir tema etrafında yapılandırmak, hedeflediğiniz pazara sunarken size daha fazla güvence sağlar.

Bir niş ürün üzerinde uzmanlaşmış küçük bir adanmış iş, birçok farklı ürün satan küçük bir işten çok insanlara daha fazla inanç uyandıracak. Pazarlama çabalarınızı aynı hedef pazarda hedeflemek genellikle işinizin varlığını hızla artıracaktır.

Niş pazarlamanın diğer bir avantajı, kitlelere إعلان vermediğiniz için pazarlama maliyetlerinin daha az olacağıdır. Reklamlarınız hedef pazarınıza uyacak şekilde özelleştirilecek ve bu nedenle nişinize ilgi duyan doğru kişileri çekecektir.

Niş grupları çeşitli şekillerde belirlenebilir, tüketiciler belirli bir niş grubu seçerken onu daha karmaşık hale getirebilecek çeşitli gruplarda bulunabilir. Bu gruplardan birkaçıyla başlayın, onları pazarlayın ve ne tür sonuçlar aldığınızı görün.

Niş gruplarını, kendinize veya bağlı kuruluş programınızın ürün / hizmetine çekmek istediğiniz müşteri türüne karar vererek değerlendirebilirsiniz.

Niş gruplarını belirleme

Niş grupları, forumlar, alan ve facebook, bloglar vb. Gibi sosyal web siteleri aracılığıyla web'in her yerinde bulunabilir. Niş gruplarını çeken ve sorular soran forumları ziyaret edin, alacağınız tüm cevaplara hayran kalacaksınız. İnsanlar hobileri hakkında konuşmaktan zevk alır.

Sizinkiyle karşılaştırılabilir ürünler sunan ve diğer işletmelerin bu sitede reklam yayınlayıp yayınlamadığını görmek isteyen fikirli web siteleri gibi ziyaret edin. Olasılıklar bu işletmelerin aynı niş grupların uğrak yeri olması.

Niche Group Marketing

Pazarlama niş gruplara yönelik olduğunda, hedeflemede daha kesin olmanız gerekecektir. Örneğin, belirli bir gruba yönelik makaleler yazarsanız, aradığınız okuyucuların ilgisini çekecek ve ilgilerini çekecektir. Pazarlamanızı bir takım niş gruplarına göre test edin, böylece hangi grupların sattığınız ürüne en duyarlı olduğunu anlayabilirsiniz.

Belirli gruplara pazarlama yaparken, ziyaretçilerinizin nereden geldiğini izlemeniz çok önemlidir. Bunu bilmeniz gerekir ki, sizin için neyin işe yarayacağına odaklanabilirsiniz.

Orada hangi rekabetin olduğunu kontrol etmeniz ve Google ile Yahoo aracılığıyla bazı araştırmalar yaparak bunu belirleyebilmeniz zorunludur. Niş pazar terimleri aradıktan sonra ayıklanan arama sonuçlarının miktarını gözlemleyin. Satıcıları, özellikle de kaç tane olduğunu ve pazarın hala olup olmadığına karar vermeye çalışın, bu nedenle çok fazla potansiyel ve kazanç sağlayın.

Niş pazarınız için çok fazla rekabet bulursanız, çaresiz kalmanıza gerek yoktur. Rakiplerinize farklı satış stratejilerini ve benzerlerini uyarlayarak avantaj sağlayabileceğiniz birçok yol var. Ayrıca, müşterileri çekme arayışınızda size yardımcı olabilecek yeni taktikleri denemekten çekinmeyin.

Sürekli olarak niş pazarınızı incelemeniz ve buna göre ayarlamalar yapmanız çok önemlidir. Ürününüzü taze ve ilgi çekici tutmak, yüksek ödüller kazanacak ve seçtiğiniz pazardaki bir otorite olarak mükemmel bir üne kavuşacaktır.