SEO

Nofollow, Google web yöneticisi blogunu spam yorumdan kaydedemedi

Google, Google Web Yöneticisi blogunda yorum bırakma özelliğini kaldırdığını duyurdu. Google’ın yorumları kaldırmak için vermesinin sebebi “çoğu zaman konu dışı veya hatta tamamen spam” olmalarıydı.

Google’ın dediği gibi Google Webmaster blogunun spam yorumlar konusunda endişelenmesi gereken biraz ironik. . Bunu düşünürseniz, arama kalitesi, spam kontrolü ve nofollow özniteliği ile ilgili mesajların çoğu bu blogdan geldi. Bu nedenle Google’ın bu blogda yorum yapma yeteneğini kaldırdığını itiraf etmesi gerçekten de ironiktir.

Google’ın söylediği şey. Google, geçtiğimiz Cuma günü yürürlüğe girdiğini ve Google web yöneticisi bloguna yaptığı yorumun devre dışı bırakıldığını söyledi. Google, “Yıllar boyunca Google Web Yöneticisi Merkezi blogundaki blog yayınlarımızda aldığımız binlerce yorumu okuduk. Bazen çok düşüncelilerdi, bazen de bizi yüksek sesle güldürdüler, ancak çoğu zaman konu dışı veya hatta tamamen istenmeyen bir durumdaydılar; Eğer bunun hakkında düşünürseniz, ikincisi oldukça ironiktir, bunun Google Web Yöneticisi Blogu olduğunu düşünün. ”

Google ile nasıl etkileşime giriyor? Dürüst olmak gerekirse, Google web yöneticisi blogunda yorum yapmak nasıl değildi? Google ile etkileşim kurmanın en iyi yolu. Bir Google sunucusundan yanıt nadiren sonuçlandı. Bunun yerine, Google ihtiyacınız olursa Twitter'da @googlewmc veya Google Grupları yardım forumlarında yayınlayabileceğinizi söyledi.

nofollow, Google’dan başarısız oldu mu? Nofollow bağlantı özelliği 2005 yılında yorum spam'ı önlemenin bir yolu olarak tanıtıldı. Evet, bunlar Google’ın 2005’te kullandığı kelimeler. Yorum spam’ını engellemedi, aslında, bugün yorumların etkin olduğu bir blogu görmek nadirdir. Bloglardaki yorum bölümleri, genellikle yorum spam'ı, alakasız içerik ve spammy bağlantıları ile doldurulur – yorumlar bölümü nofollow bağlantı özelliğini kullanıyorsa ve yorumlar bölümü Googlebot tarafından görülemese bile.

لماذا هو مهم؟ Bir blog başlatıyorsanız ve yorumları etkinleştirmeyi düşünüyorsanız, iki kere düşünmelisiniz. Sitenizi yalnızca spam olarak kullanılmaya başlamaz, aynı zamanda bu yorumları değerlendirmekle ilgili çok fazla zaman harcar. Ek olarak, spam içerikli veya rahatsız edici içerik sitenizi Google’ın AdSense programıyla para kazanma yeteneğinizi etkileyebilir. AdSense yayıncıları ve site sahipleri, yorumlar gibi kullanıcının oluşturduğu içeriklerin Google’ın nefret dolu konuşma politikalarına uygun olmasını sağlamaktan sorumludur. Google, reklamları bu politikalara aykırı bulunan sayfalardan kaldıracaktır.

Spamcıların, blogların en iyi bölümlerinden birini mahvetmiş olması utanç vericidir –


Barry Schwartz, Arama Motoru Land's News Editor ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetmektedir.