التسويق الرقمي

Öğreticiler

Bu bir trend mi? İşlerin nasıl yapılması gerektiğine dair son moda mı? Öğreticiler nelerdir? Muhtemelen onları duymuştunuz, muhtemelen onları kullandınız, ama asla böyle düşünmediniz.

Tabii ki abartılı bir yemek tarifi bile öğretici diyebiliriz. Ortak dilde bir öğretici, size bir şeyin nasıl yapılacağını öğreten ve sürecin tüm adımlarını size açıklayan bir şeydir. Eğitim açısından, bir öğretici, bir profesörün onlara kişisel ilgi ve bilgi sağladığı birkaç öğrenciden oluşan bir sınıftır.

Okulda, diğer meslektaşlarıyla bir araya gelip, her türlü şeyi öğrenmeniz gerekenleri hatırlamalısınız. Evet, bunlar öğreticiler. Bir şey hakkında daha iyi bilgi edinmek amacıyla sınıfta verilen bilgileri tamamlayan bir veya en fazla 20 öğrenciden oluşan gruplar olabilirler.

Fakat ciddi olalım, günümüzde bu tür eğitimler modada değil. Hepimiz internet ve iletişim çağında yaşadığımız için, yeni bir tür öğreticiler hakkında kolayca konuşabiliriz. Evet, internet olanları. Bunlar, çeşitli görevler için eğitim amaçlı oluşturulan belgeler veya yazılımlardır.

Eğitmenler bir sonraki özelliklere sahiptir:

  1. Bunlar, içeriğin daha iyi anlaşılmasını ve düzenlenmesini onaylamak için bölümlere, bölümlere ve alt bölümlere ayrılmış, genellikle bir veya daha fazla örnek içeren bir içeriğin sunumudur.
  2. Onların gözden geçirme yöntemleri olduğunu söyleyebiliriz. Belirli bir bölümdeki içeriğin anlaşılmasını güçlendirmek ya da kolaylaştırmak amacına sahiptirler.
  3. Sonra, diğer modüller için bir geçiş olduklarını ve zaten verilen talimatlar ve bilgiler üzerine inşa edildiğini belirtebiliriz.

Tüm öğreticilerin aynı olmadığını bilmek önemlidir. Farklı yollarla bilgi düzenleyebilirler. Doğrusal veya dallı.

Şimdi bilgisayar eğitimine geçelim. Bu alanda, bir öğretici, bir yazılım ürününün ya da diğer uygulamaların nasıl öğrenildiğini, sistem arayüzünü çalıştıran, programlama araçlarını nasıl kullanacağını ya da bir oyunu nasıl oynayacağını öğrenen kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla yapılmış bir programdır. Evet, nasıl oynanacağını öğreten oyunlar hakkında eğiticiler var. Onlar oyunun küçük peacesidir, ki bu oyunda birisi oyunun ne hakkında olursa olsun, nasıl hareket edeceğini, nasıl oynayacağını ya da ne yapacağını söyler.

Onları iki tür öğreticiye ayırabiliriz: film öğreticileri ve etkileşimli eğiticiler.İlk önce izlediğiniz öğreticiler ve ikincisi ekranda görünen talimatları nadattıklarınız.

Şimdi bahse girerim hangi öğreticilerin olduğunu biliyorsunuz, değil mi?