قاعدة البيانات

Online Pazarlama – Araçlar ve İpuçları Hiçbir Otel Veya Restoran Olmadan Olabilir

Bir web sitesine sahip olmanız, dünya genelinde 1,5 milyar İnternet kullanıcısına doğrudan erişmenizi sağlar. Sorun şu ki, bir siteye sahip olmak, kitlelere ya da daha önemlisi hedef pazarınıza ulaşmanız anlamına gelmiyor.

Online Pazarlama, web sitenize trafik çekmek ve teşvik etmek için oldukça uygun maliyetli bir yaklaşım olarak görülüyor. satış. Yöntemler uygun maliyetlidir ve diğer pazarlama biçimlerine göre yüksek yatırım getirisi sağlayabilir. Hepsinden iyisi, etkileri tamamen ölçülebilir.

Markanız arama motorlarında görünmek ve sonuç sayfalarında yüksek mevkilere sahip olmak istiyor. Markanızda ve sitenizde çok dikkat çekiyorsunuz. Müşteri türünüzün yüksek seviyelerini çeken diğer web sitelerinde görünmek istersiniz ve nihayetinde tıklamak, satın almak, rezervasyon yaptırmak veya abone olmak istersiniz. Ama nasıl?

Online Pazarlama araçları ve teknikleri

Bir kullanıcıyı eyleme teşvik eden en uygun maliyetli ve yaratıcı çözümü oluşturmak için mevcut araçlarla çalışmalısınız. Aletleri anlamak hayati önem taşıyor, bu yüzden bazı tanımlarla başlayalım:

Online Pazarlama

Kullanıcıları markanızla birleştiren İnternet üzerinden gerçekleştirilen tüm etkinlikleri ifade eder. Etkiler, etkinliğin maliyet etkinliğini net bir şekilde anlatarak izlenebilir. Bazı örnekler, tıklama başına ödeme reklamcılığı, görüntülü reklamcılık, mikrositeler, e-posta pazarlaması ve sadakat programlarıdır.

E-posta Pazarlama

Muhtemelen en uygun maliyetli seçenek. Müşteri veritabanınızı kullanarak, ürününüz, hizmetiniz veya markanızla ilgilenenler ile doğrudan bir diyaloğa sahip olabilirsiniz. Size ne istedikleri hakkında bilgi verdiler, böylece e-postalarınızı gereksinimlerini ve isteklerini karşılamak için özelleştirebilirsiniz. Hepsinden iyisi, daha geleneksel pazarlama biçimlerine kıyasla nispeten ucuzdur. E-posta pazarlama her zaman okuyucu ile kişisel bir bağlantı olarak görülmeli ve bu nedenle, her bir e-postanın içeriği (yani yaratıcı tasarım, düzen, yazı, ses tonu) bir bağlanma hissi yaratmalıdır.

, kısa ve yumruklu tutun – bu silme düğmesi sadece santimetre uzakta!

Tıklama başına ödeme Reklam

Görüntülü reklamların web sitelerine veya arama motorlarına yerleştirilmesi, her kullanıcı tıklaması için ödeme yaptığınız yerde, trafiği yönlendirmek için güçlü bir yöntem olabilir. Google’ın AdWords sistemi şiddetle tavsiye edilir.

Arama Motoru Optimizasyonu (veya SEO)

Esasen bu, Google gibi arama motorlarının web sitenizi bulmasına yardımcı olan tüm etkinlikleri ifade eder. SEO yöntemleri, kullanıcılar belirli anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini aradıklarında, web sitenizi daha 'arama dostu' hale getirdiklerinde arama motorlarından daha fazla ilgi çekmeye teşvik eder.

Affiliate Marketing

Hedef pazarınızı çeken tedarikçiler veya markalar ile iş ortaklığı yaparak, ziyaretçilerinizin aralarında ilerlemesine yardımcı olmak için birbirlerinin web siteleri arasında bir bağlantı ağı oluşturabilirsiniz. Bu bağlantı aynı zamanda arama motoru sıralamanıza da yardımcı olur.

Sosyal Medya Pazarlaması

Müşterilerinizin satın alma kararlarını etkilemesine yardımcı olmak için kullandıkları birçok sosyal ağ, blog, forum veya web sitesi var. Platformun markanızla ilgili olması şartıyla ve yayınladığınız bilgileri sürdürmek için zamanınız varsa, bunlar çevrimiçi pazarlama stratejinizin değerli bir parçasını oluşturacaktır.

İpuçları & İpuçları

Pasif pazarlamanın (sahnelerin arkasına geçecek şekilde oluşturulmuş etkinlik) ve markanızın internet üzerinden bilinirliğini kazanmasını sağlayan etkin pazarlama (sürekli ve sürekli yönetilen) kombinasyonu. Çevrimiçi pazarlama harcamalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanın bazı yolları:

Çevrimiçi pazarlama kampanyaları geliştirin

Bir zaman dilimi belirleyin, teklif oluşturun ve kampanya geliştirin. Teklifi almak istediğiniz kişileri seçin ve onlara nasıl ulaşacağınızı listeleyin. Sosyal ağ kullanıyorlar mı? Müşteri veritabanında mı? Google kullanıyorlar mı? İlgili kanalların iyi bir karışımını seçmek, harcamanızın getirisini en üst düzeye çıkarmak için kesin bir yoldur.

Çevrimiçi ve Çevrimdışı Entegrasyon

Sitenize gelen trafiği artırmak için çevrimdışı araçlarınızı hizmetinizde (yarışmalar, dergi PR vb.) Kullanmayı düşünmelisiniz. Bir pazarlama kampanyası planlarken, tüm çevrimdışı ve çevrimiçi kanallara bir mesaj eklemek daha büyük bir etkiyle sonuçlanacaktır.

Büyüleyici Yaratıcı

Online bir lüks deneyimi çevirmek her zaman kolay değildir. İlgi çekici içerik ve kullanıcı dostu işlevsellik içeren dijital fikirler, marka deneyiminizi hak ettiği şekilde sunacaktır.

SEO'nuzu artırın

Web sitenizi geliştiricilerin veya pazarlama ajansınızın sitenizdeki SEO tekniklerini geliştirmesini sağlayın veya daha fazla arama motoru dostu olmak için sitenin alanlarını yeniden yapılandırmasını isteyin.


Seçtiğiniz araçlar ne olursa olsun, ürünlerin olumlu özelliklerini gösterirken içeriğin okuyucuyla ilgili olduğundan emin olun.

Kuşkusuz en güçlü çevrimiçi pazarlama araçları, yalnızca internet kullanıcılarının hayal gücünü yakalamalarına değil, onları motive eden araçlardır. harekete geçmek – bu fişi satın almak, veritabanına abone olmak veya yemek / tatil / spa kaçışına rezervasyon yaptırmak. Kombinasyon halinde, mevcut araçlar size rakiplerinizin ötesine geçebilir, web sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilir ve markanıza daha fazla pazar sunabilir.