التسويق الرقمي

Online Pazarlama – Hedef Kitle, Arama Motorları veya İnsanlar Kimdir?

Bir websitesi, "Web sitelerinin kimler için yapıldığını düşünüyorsunuz?" ve emin yanıtın "tabi ki insanlar" olacağından eminim. Bir web geliştiricisi veya bir web yöneticisi, bir web sitesi geliştirirken düşünen bir soru sor ve cevabın "Arama motorları ve insanlar" olacağından eminim.

İnternet siteleri her zaman insanlar içindir. Ancak zaman ilerledikçe ve internet'teki sayfaların sayısı katlanarak büyürken, onları bulmak zor oldu. Arama motorlarına girildi ve insanların İnternet'i kullanma şeklini değiştiren bir şey oldu: Google.
Mevcut senaryoya hızlıca ilerleyin. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) bir seçenek daha bir norm haline gelmiştir.

Herhangi bir ciddi web yöneticisi veya işletme sahibi, arama sonuçlarının ilk sayfasına girerek maksimum dikkati çekmek için Google algoritmasını memnun etmek için mümkün olduğunca fazla çaba harcayacaktır. SEO çabalarını herhangi bir şekilde küçümsemek istemiyorum. Web sitenizi netizens'e yaklaştırmak için önemli bir araç olmaya devam etti ve olmaya devam edecek.

Ancak çizginin aşağısında bir yerde webin gerçek hedef kitlesi (insanlar) bir arka koltuk aldı ve çoğu zaman çabaların, bazen de içeriğin maliyetine yöneldiği arama motorlarıydı. Bu yüzden her zaman arama motorları için SEO'yu online pazarlama olarak tanımlamak isterim.

Ama sonra web daha da gelişti ve sosyal ağ siteleri ve sosyal kitap markalama siteleri vardı. Sosyal ağlar öfke, herkes bu gerçeğe tanıklık ederdi. Dünya çapında milyonlarca kullanıcı orkut'u, facebook'u, myspace'i ziyaret ediyor. Sadece bu platformlarda mevcut hazır izleyici türünü hayal edin. Sosyal forumlarda yakın gelecekte pazarlamanın, sadece bir seçenek değil, en önemli pazarlama yöntemi olacağını düşünüyorum. Web yöneticileri ve işletme sahipleri, web sitelerine kaliteli içerik koymaya odaklanmalı, bu da kitlelere hitap etmeli ve dikkati çekmeli ve ziyaretleri tekrarlamalı. Ve bunu yaptıktan sonra, şu anda çevrimdışı pazarlama kampanyalarında olduğu gibi bu forumlarda sürdürülebilir pazar kampanyaları geliştirmek için çaba harcamak. Bu özellikle, küresel bir pazardan müşteriler için hazır olan servis sağlayıcılarına fayda sağlayacaktır.

Ve arama motorlarının yakın gelecekte sosyal ağ sayfalarını dizine koyup taramaya başlayıp başlamadığını bilenler, bu ağlardaki pazarlama yetenekleri katlanarak artacak