التسويق الرقمي

Online Pazarlama İpuçları – Başarı için 7 Adım

Online Pazarlama Bileşenleri ve Unsurları

Başarılı bir pazarlama kampanyası yaratırken, hiç bu kadar kolay olmamıştı, çevrimiçi pazarlamanın ortaya çıkması süreci biraz kolaylaştırdı, aynı zamanda doğrudan çevrimiçi pazarlamacının eline geçirdi. . Bu Çevrimiçi Pazarlama İpuçlarını takip ederek, sizin ve pazarlama kampanyanızın bu 7 Adımdan Başarıya faydalanmasına olanak sağlayarak süreci daha da basitleştirebiliriz.

Online Pazarlama Bileşenleri

Üç temel bileşen vardır. çevrimiçi pazarlama: blog, web sitesi ve Sosyal Ağ. Bir web sitesi, internetin temel amacı olan bilgileri paylaşmanızı sağlarken, bir web sitesi işletmenizi tanıtmanıza izin verir. Çok sayıda çevrimiçi kullanıcı arasında kelimeyi yaymak için Sosyal Ağı kullanmak da başarılı bir çevrimiçi pazarlama kampanyası için temel teşkil etmiştir. Çevrimiçi pazarlamanın bu üç bileşeninin etkili kullanımını anlamak, kampanyanızı büyük ölçüde geliştirirken aynı zamanda başarı şansınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Blog

Blogunuz, bir birey olarak gerçekten parlayabileceğiniz yerdir; bilginizi, deneyiminizi ve uzmanlığınızı paylaşın. İşte bu noktada millet sizi tanıyacak ve bu fikir bazılarını korkutsa da, kendinizi online pazarlama kampanyanızın başarısı için önemli hale getiriyor. İnsanların neredeyse bildikleri ve güvendikleri birinden almayı tercih ettiklerini söylemeye gerek yok. Eğer sana güvenmiyorlarsa, neden sizden almalılar? Ve eğer sizi tanımıyorlarsa, size nasıl güvenebilirler?

Kendiniz, bilginiz, deneyiminiz, hedefleriniz ve değerlerinizle biraz paylaşarak, potansiyel müşteri veya müşteri ile duygusal bir bağ kurarsınız. Yazılı içerikler, resimler, ses ve görüntülerin bir araya getirilmesiyle, dünyanın bir kısmını paylaşmalarına izin vererek, sizi tanımak gibi hissedeceklerdir. Bu sadece güvenin artmasına yol açabilir.

Blogunuz bunu yapmak için mümkün olan en iyi yer. Buradaki bireyler ile etkileşime girmeye bile başlayabilirsiniz, bu da size olan güvenlerini daha da arttıracak olan yorumları, "paylaşımları" ve "izleyenleri" cesaretlendirebilir.

Websitesi

Web siteniz, blogunuzun bir uzantısı olarak, Ürününüzün veya hizmetinizin parlayacağı yer. İşte bu noktada millet sizinle iş yapmanın faydalarını anlamaya başlayacak.

Blogunuz aracılığıyla kişisel bir bağlantı oluşturduktan sonra, güven duygusu oluşturmanın yanı sıra, ürün veya hizmetinizin faydalarını paylaşmak Potansiyelinizle oluşturduğunuz yeni çevrimiçi ilişkinin doğal uzantısı. Reklam ve pazarlamanın tüm geleneksel araçlarının işte burada olduğu yer: metin, görüntü, ses ve video; video ile daha da önemli hale geldi.

Web siteniz, ürününüzün veya hizmetinizin özelliklerini ve faydalarını açıklamak için ideal bir mekandır; faydalarına büyük önem verilerek. Tıpkı geleneksel reklamcılık ve pazarlamada olduğu gibi, ürününüzün veya hizmetinizin beklentilerinizin yaşamını nasıl iyileştireceğini açıklamak en önemli şeydir. Neden en iyi olduğunu yakalamayın; Bunun yerine, onlara neden en iyi olduğunu gösterin.

Video, elbette, neredeyse her şeyi göstermek için ideal bir araçtır, ancak en iyi kullanımı, ürününüzün veya hizmetinizin kullanımından nasıl yararlanacaklarını potansiyel olarak göstermektir. Ürünün kullanımda olduğunu görme; başkalarının hizmetinizin yararlarından yararlanmasını görmek; Ürününüzün yararlılığını gösterdiğinizi görmeniz, sadece onlar için yapabileceklerinize olan saygısını artırabilir. Web siteniz bunu gerçekleştirmek için mükemmel bir platformdur, çünkü neredeyse tüm barındırma siteleri sitenize video gömme yeteneği sunar.

Sosyal Ağ

Sosyal Ağ'ı kullanarak, Facebook ve Twitter gibi siteleri Profesyonel ağ sitesi LinkedIn, mesajınızı internet üzerinden ve dünya genelinde yaymaya yardımcı olacak. Katılan sayılar burada varlığınızı belirliyor.

Facebook profilinizi blogunuzun bir uzantısı olarak ve Facebook Sayfanızı web sitenizin bir uzantısı olarak düşünürseniz, kelimenin tam anlamıyla yüz milyonlarca olası izleyiciyle her gün anlamaya başlıyorsunuz. Çevrimiçi pazarlama stratejinizde Sosyal Ağ'ın başka bir araç olarak önemi. Buradaki potansiyel risk harika ve şaşırtıcı.

Facebook 750 milyon aktif kullanıcıyla bu kadar popüler olduğu için ve bu kullanıcılar bilgileri paylaşmayı çok sevdiği için, her biri ayda yaklaşık 90 parça yeni içerik oluşturuyor. Paylaşılan her türlü bilgi akıllara durgunluktur. Aslında, sadece bir kişi bilgilerinizi paylaşırsa, birkaç gün içinde 16.900 kişiye ulaşma potansiyeline sahiptir. Oradan, hiçbir sınır yoktur, çünkü her yeni pay, bilginizin olası görüşlerini yaklaşık 17.000 kullanıcı, her geçen gün artıyor.

Twitter'da bilginin paylaşılması, Tweetler olarak neredeyse popüler. Bu kısa, 140 karakterlik bilgi parçacıkları, günde birkaç milyondan fazla kullanıcıya ulaşma potansiyeline sahiptir. Dahası, Twitter'daki bilgi paylaşımının doğası gereği, kısa, en iyi stil, mobil paylaşım için idealdir; Geçen yıl mobil tweet'lerde görülen% 182'lik artışla kanıtlandı. Bilgilerinizi, bir bilgisayarın önünde olmasa bile, potansiyel müşterilerinizin ellerine koymak, ürününüzü veya hizmetinizi tanıtmak için harika bir kaynak oluşturur.

İşletmeden pazarlamaya kadar, LinkedIn’in gücü etkileyici. Şeffaf sayılar şaşırtıcı değilken, izleyici daha dar bir şekilde hedeflenerek, B2B tanıtım için ideal bir pazar yaratıyor.

Online Pazarlama Unsurları

Her pazarlama kampanyasında olduğu gibi, içerik de kraldır. Kendinizi açıklamak için metin kullanımı, daha kişisel bir bağlantı oluşturmak için görüntüler tarafından geliştirilmiştir; işinizi tanıtmak için ses ve video yanı sıra başarılı bir online pazarlama kampanyasının dört önemli unsurlarıdır.

Metin

Yazılı içerik, her zaman – ve her zaman, çevrimiçi dünyanın temeli çevrimiçi pazarlama. İlgili, zamanında, iyi yazılmış metin içeriği olmadan, çevrimiçi iletişim neredeyse imkansız hale gelir.

İçeriğinizi görüntü, ses ve video ile zenginleştirmeniz iyi ve güzel ancak zorlayıcı bir metin olmaksızın, çevrimiçi pazarlama kampanyanızın başarısız olması muhtemeldir. Bilginin paylaşılması, İnternet'in neyle ilgili olduğu. Kaliteli yazılı içerik olmadan en iyi ihtimalle marjinalize olacak ve en kötüsüyle göz ardı edileceksiniz.

Hayal

Seni görmek, "duymak" kadar önemli, yani söylemek zorunda olduğun şeyleri okumak kadar önemlidir. Beklentinizin zihninde bir görüntüyü dikte ederek, kişisel bağlantınızı ve çalışmakta olduğunuz güven duygusunu geliştirmenizi sağlarsınız.

Dijital görüntü üretimindeki gelişmeler nedeniyle, her zamankinden daha kolay Kendinize, işinize, hatta memnun olduğunuz müşterilere ait resimleri blogunuzda veya web sitenizde. Utangaç olmak seni hiçbir yere götürmeyecek. Yukarıda açıklandığı gibi, işinizin yanı sıra kendinizi de tanıtmak, başarılı bir çevrimiçi pazarlama kampanyası için gereklidir. Görüntü, bunu geliştirir.

Ses

Çevrimiçi bir varlık oluşturmak için başka bir araç olarak, ses çok ucuzdur ve bunları düzgün kullananlar için ek avantajlar sunar.

Özellikle metinler sarsıldığında veya kafa karıştırıcı olduğunda, örneğin öğretim içeriği Örneğin, ürün kullanımı hakkında, ses bilgi sunumunuza açıklık getirebilir. Ses, alanınızdaki diğer uzmanlardan bilgi paylaşmanın harika bir yoludur. Sesli röportajlar uygun ve ucuz bir şekilde yapılabilir ve itibarınızı önemli bilgileri paylaşmaya istekli biri olarak geliştirir; Kaynağa bakılmaksızın.

Video

Video, çevrimiçi iletişimde, özellikle de çevrimiçi pazarlamacılıkta metin kadar önemli hale geldi. Video, potansiyelinizle ilişkinizi kişiselleştirmek için kullanılabilir; karmaşık ürün özelliklerini açıklamak; Ürün veya hizmet faydalarını görüntülemek için; "Nasıl yapılır" ve öğretici geliştirmeler. Aslında, çevrimiçi pazarlamada video kullanımı için olanaklar neredeyse sınırsızdır.

Ucuz video düzenleme teknolojileri ve çevrimiçi video üretim sitelerinin yanı sıra, çevrimiçi video platformlarının inanılmaz popülerliği ile birlikte, Video, hızlı bir şekilde varsayılan ifade yöntemi haline geliyor.

YouTube'u pazarlama videolarını tanıtmak için kullanmak, Sosyal Ağ'ın kullanımı kadar evrensel hale geldi; sayılarla eşit derecede şaşırtıcı. Ancak, çok sayıdaki rakamların ötesinde, YouTube görüntüleyenlerinin beğendikleri videoları paylaşma eğilimi de vardır. Bu, pazarlama videolarınızı YouTube'a göndermenin sebebidir. Yaratıcı, eğlenceli videolar milyonlarca kişi tarafından paylaşılsın ve videonuzun "viral yoldan gitmesi" olasılığının, yayınlamak için yeterli sebepten daha fazla olması ihtimali de var.

Çevrimiçi pazarlama, geleneksel reklamcılıkla aynı özellikleri paylaşıyor olsa da, o kadar çekici hale getiriyorsun ki, senin beklentilerinle zamanla ilişkiler kur; İnternette alışverişte bulunan kolaylık faktörü hakkında hiçbir şey söylememek. Bu Çevrimiçi Pazarlama İpuçlarını takip ederek ve 7 Adımlı Başarıya sadık kalarak, bu çok yönlü pazarlama dünyasında var olan avantajlardan doğrudan faydalanabilirsiniz.