SEO

Organik SEO için Beş Stratejisi

Bugün kullanılan tüm İnternet pazarlama stratejileri arasında, organik arama motoru optimizasyonu – veya organik SEO – arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alan en eski, savaş test yöntemlerinden biri. Organik SEO, kullanıcıların aradığı anahtar kelime öbekleri için geçerli olan yüksek alakalı içeriğe sahip olmalarına dayanarak web sitesi için sıralamalar oluşturmaya çalışır.

Organik arama sonuçlarında yüksek sıralamalar elde etmek için, hem yerinde hem de Seçilen anahtar kelime öbekleri üzerinde arama motorları ile otorite ve güven inşa etmeye yardımcı olmak için tandem olarak çalışan site dışı SEO stratejileri.

Aşağıda, müşterilerinin organik SEO stratejilerine fayda sağlamak için arama motoru optimizasyonu şirketlerinin kullandığı beş temel stratejiyi okuyabilirsiniz. .

  1. Kapsamlı anahtar kelime araştırması yürüt : Anahtar kelime araştırması, İnternet kullanıcılarının organik SEO kampanyanız için hedeflemek isteyeceğiniz en faydalı anahtar kelime öbeklerini ortaya çıkarma sürecidir. Anahtar kelime analizinize başlamadan önce, hedef kitlenizin kim olduğunu ve İnternet kullanıcılarını yerel, bölgesel, ulusal veya global ölçekte hedefleyip hedeflemeyeceğinizi belirlemelisiniz. Sadece yerel arama yapanları hedefliyorsanız, anahtar kelime hedefleriniz için coğrafi olarak değiştirici kullanan anahtar kelime öbeklerini (yani Atlanta veya Atlanta Kiralık Otomobillerinde Kiralama Araçları) ortaya çıkarmak istersiniz. Anahtar kelime yapmanıza olanak tanıyan birçok yararlı araç vardır. İnternet kullanıcıları tarafından hangi ifadelerin arandığını bulmak için araştırma. En iyilerinden biri, arama hacimlerine göre anahtar kelimeleri listeleyen ücretsiz bir anahtar kelime analiz aracı olan Google AdWords Anahtar Kelime Aracı ve ne kadar rekabetçi olduklarıdır.
  2. Güçlü bir SEO metin yazımına sahip olmanız : Bir kez en çok karşılaştığınız zaman Organik SEO kampanyanız için faydalı anahtar kelimeler, daha sonra profesyonel bir SEO metin yazarının web siteniz için bu anahtar kelimeleri organik SEO'yu kullanan stratejik bir şekilde kullanan optimize edilmiş web içeriği geliştirmesini isteyeceksiniz. Sitenizdeki her bir web sayfası, ana anahtar kelime öbeğine veya konuya adanmış olmalıdır ve bu anahtar kelime öbeği veya başlığı, her sayfadaki web içeriği boyunca, başlık etiketlerinde (H1, H2, H3, vb.) Ve gövde genelinde kullanılmalıdır. Metin. Anahtar kelime öbeklerinizdeki güçlü etiketleri kullanmak, arama motorlarının da bu kelimenin web sayfanızdaki diğerlerinden daha önemli olduğunu bilmesini sağlar. Iyi optimize edilmiş SEO copywriting sahip organik SEO stratejisinin genel başarısında önemli bir bileşenidir.
  3. Meta Etiketlerinizi Optimize Edin : Meta Tags, arama motorlarına web sayfanızın ne hakkında olduğunu bildiren bilgilendirici etiketlerdir. Organik SEO avantajları için optimize edebileceğiniz üç ana Meta etiketi vardır. İlk etiket Başlık etiketidir. Arama motoru sonuçları sayfasında (SERP) her sayfanın en üstünde görünen Başlık etiketi, hedeflediğiniz anahtar kelime öbeğini başlık etiketinin önüne doğru içermelidir. Bu, optimize edebildiğiniz en önemli ikinci meta etiket olan meta Açıklama etiketi için de geçerlidir. Meta Description etiketi, SERP'deki sayfa URL'sinin hemen altında görünen 170-200 karakterlik kısa bir metin içeriğidir. Hedeflenen anahtar kelimeniz ve bu anahtar kelimenin bir varyasyonu, web sitenizi organik SEO için optimize etmek için en iyi uygulamadır. Tartışacağım son meta etiketi, organik SEO için daha az ve daha az önemli hale gelen meta Anahtar Kelimeler etiketi. Bu etiket genellikle, güneş altında her anahtar kelimeyle etiketi dolduran SEO şirketleri tarafından kötüye kullanıldı. Artık Google bu etiketi bir sayfanın belirli anahtar kelimeler için ne kadar iyi sıraladığını hesaba katmak için kullanmıyor. Yine de kullanıyorum, çünkü meta etiketlerinizde 'i' yi kırpmak gibi. Etiketi aşmayın, ancak ana anahtar kelime öbeğinizi ve etikette çok sayıda ilgili anahtar kelime varyasyonu ekleyin.
  4. Arama motoru dostu URL yapılarını kullanın : Web sitenizin URL'leri de hedeflenen anahtar kelimelerinizi korumalıdır. akılda. Optimize edilmiş arama motoru dostu URL'ler, URL dizesinde aynı hedeflenmiş anahtar kelime öbeklerini ekleyerek optimize edilmiş web kopyanızı ve meta etiketlerinizi desteklemek için çalışır. Web sayfanız Meta etiketlerinde, gövde kopyasında ve URL’de hedeflenen aynı anahtar kelimelere sahipse, web sayfanızı organik arama kampanyanız için hedeflenen anahtar kelime öbeğiyle son derece alakalı hale getirecek şekilde bir araya getirin.
  5. içerik pazarlama stratejisi : Web siteniz organik SEO için optimize edildiğinde, atmanız gereken bir sonraki adım, web sitenize bağlantılar oluşturmaya yardımcı olan bir içerik pazarlama kampanyası başlatıyor. Web sayfalarınıza bağlantılar oluşturmak, web sayfanız için tartıştığı konuyla ilgili yetki oluşturur. Bu bağlantıları elde etmenin en iyi yolu bloglama ve makale yazmanın yanı sıra, diğer içerikleri çevrimiçi ayak izinizi oluşturmaya ve sitenize geri bağlantılar oluşturmanıza yardımcı olan videolar ve basın bültenleri gibi diğer web sitelerine dağıtmaktır. Bu site dışı içerik pazarlama stratejisi, uzun vadeli organik SEO başarısı elde etmede çok önemli bir konudur.