SEO

Organik trafik artışı için hız kaybetmeden veya ceza çekmeden müşteri incelemelerini denetleme

Kullanıcı tarafından oluşturulan ürün veya hizmet sayfasındaki içerik, dönüşümleri sürmek ve bir sayfaya benzersiz bir içerik eklemenin harika bir yolu için anahtar olabilir.

İyi içeriği kendiniz yazacak kaynaklarımız yoksa, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik özellikle yararlı olabilir. Bununla birlikte, müşteri inceleme içeriğiniz arama motorları için optimize edilmemişse, size karşı daha fazla iş yapmaktansa, size karşı işleyebilir ve pazarlama çabalarınızı engelleyebilir.

Aşağıda dört yaygın konu bulunmaktadır (ve bir bonus) I perakende ürün sayfalarını ve her biri için kullandığım geçici çözümleri denetlerken karşılaştım.

1. Sayfa hızı

Bu çok tartışılan bir konudur ve geç 19 Temmuz 1996'dan beri mobil arama sıralaması faktörüdür . Web geliştiricilerinizle en uygun sayfa yükleme hızında resim olarak senkronize etmek için anahtardır , ilgili ürünler ve içerik, satın alma dönüşüm hunisinin bu kritik kısmı için yükleme sürelerini etkiler.

Müşteri inceleme içeriği, Hem Köprü Metni Biçimlendirme Dili (HTML) hem de sayfa hızı için optimize edildiğinde en iyisidir. Bir ürün sayfasında 500'den fazla yoruma yapılan taşkın kapıyı açmanızı öneren herkes için ideal değildir (içerik ekler, ancak yükleme süresi de eklenir). Arama motoru optimizasyonu uzmanları (SEO'lar) ve geliştiriciler, çoğu üçüncü taraf inceleme sağlayıcılarının kalan incelemelere erişmek için başka bir mekanizmaya geçiş yapmadan önce bir sayfada bir sekiz ila sekiz görünür inceleme yayınlayacağını kabul eder.

Dev ekibinize sorun hız istediğiniz yükleme süresinden etkilenmeden önce sayfalarınızda bulunan incelemelerin eşiğinde (10 ile sınırlı kalmayın) ve testler yapın.

İnceleme içeriğinin inceleme içeriğinin kullanıcılara gösterilebileceği birkaç farklı yol vardır ve arama motorları:

 • "Tüm yorumları okumak için" ikincil bir sayfa oluşturun. Bu sayfa, kalan yorumları da barındırabilir ve "ürün + incelemeler" arama sorguları için optimize edilebilir. Bunun örnekleri, Amazon.com ve Bestbuy.com'da bu çerçevede görülebilir:
 organik trafik için müşteri inceleme kopyasını denetleme
Resim nezaket Ayima
 • Yüklemek için ana ürün sayfasında paginated bir yaklaşım uygulayın belirlenen eşiğinize uyulmasını takiben bir sonraki inceleme turu. Örneğin, 20 incelemeden sonra sonraki 20 yorumları almak için yanındaki öğeleri tıklayın vb. Sayfalandırmanız doğru bir şekilde uygulanırsa (rel = next / prev), bu içerik arama motorları tarafından taranmaya devam edecektir
 • Son bir çare olarak belirlenen eşiğinizi takiben daha fazla inceleme yüklemek için JavaScript kullanmayı düşünebilirsiniz; kullanıcı deneyimi (UX). Ancak, JavaScript'in devre dışı bırakılması durumunda tüm incelemeler bir etiket yoluyla kaynak koduna yüklenir. Bu, tek bir sayfa için elinizdeki incelemelerin hacmine bağlı olarak sayfa yükleme süresi katacak ve arama motorlarının içeriğe hâlâ erişmesine izin verecektir.

2. Yapısal veri işaretleme: Doğru yaptınız mı?

Ürün sayfalarınızı, toplu değerlendirme ve incelemeler de dahil olmak üzere yapısal verilerle işaretlemek, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) zengin bir sonuç doğurabilir; rakiplerine oranla (TO) ve tarayıcınıza sayfanızdaki içerik hakkında daha fazla bilgi sağlar. İşaretlemenin yararını zaten biliyorsunuz, ancak doğru yapıldı mı?

 Müşteri yorumları için SERP zengin sonucu

İncelemeleriniz için bir üçüncü taraf sağlayıcı kullanırsanız, genellikle sitenize gönderildiğinde bu incelemelerde işaretleme sağlarlar. Burada iki sorun gördük:

 • İki farklı şema sözcük kodlamasını karıştırma. Bağlantılı Veriler için JavaScript Nesnesi Gösteriminde (JSON-LD) kodlamaya karar verdiniz, ancak inceleme sağlayıcınız Microdata kullanıyor. Sonuç? İki farklı dilde birbirlerine konuşma. Zengin sonuca ulaşmak için, tüm ürün özellikleri aynı sözlüğe kodlanmalıdır. İnceleme sağlayıcınızdan özet akışlarını sitenizdeki aynı şema kodlamasını kullanarak güncellemelerini isteyin.
 • İncelemeler, ürün dışındaki ürünün dışında işaretlendi. Bu, Microdata işaretlemesi için geçerlidir, JSON-LD için geçerli değildir. Sayfanızın, müşteri inceleme içeriğinin çekildiği, Microdata ürün şeması mülkünüzle işaretlediğiniz div'nin dışında yaşayan ayrı bir div var. Maalesef, bu, bir kapının diğer tarafındaki biriyle konuşmaya çalışmak gibi bir şey. Arama motorları, işaretlenmiş incelemelerin şemenizde belirttiğiniz aynı ürünle alakalı bağlantı kuramıyor ve bu nedenle derecelendirmeleri ve incelemeleri zengin sonuca atamıyor.

Bunlardan herhangi birini test ederken Yapısal Veri Test Aracı, yapılandırılmış veriler ve yapmanız gereken gerekli öğelere sahip olup olmadığınızı test etmeye çalıştığı için aslında bir hata veya uyarı olarak işaretlenmez. Zengin sonuçlar almazsan, bunlardan biri suçlu olabilir.

3. Paylaşılan veya sendikasyona dayalı incelemeler

Perakendecilerin bir satıcı sitesinden gelen incelemeleri kendi sitelerine çektiğini veya bazen bir perakendeci, aynı ürünü / hizmeti sattıkları çoklu ülke kodu Üst Düzey Alan Adları (ccTLD'ler) arasında paylaştıran bir perakendeci paylaştığını görmek nadiren görülür. Yanlış yapılırsa, bu senaryolardan her ikisi de kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin çoğaltılmasına ve sayfanın değerini azaltmasına neden olabilir. En kötü durum: incelemelerin paylaşımı için bir ceza!

Birden fazla sitede (genellikle perakendeciler) satıcıların inceleme içeriğini paylaşma: Aynı ürün bilgisi ve incelemeleri için kaç tane perakendeci aynı feed'i alıyor olduğunun farkında mısınız? Belki de satıcısınız ve artan dönüşümler için perakendecilere paylaşırken sitenizdeki benzersiz içeriğinizi korumak istiyorsunuz. Macys.com'da satışa sunulan, ancak Ugg.com'dan çekilen bir çift UGG çizme örneği var:

UGG bot incelemesi için potansiyel çözümler tarayıcıların inceleme içeriğini sendikaya almasını engellemek, Belli bir süre için orijinal kaynağın ambargosu yapılmalıdır.

Bu süre diğer partilerle paylaşılmadan önce taranan ve endekslenen içeriğe dayalı olarak belirlenmelidir. Siteniz için yaklaşık bir süre belirlemek için günlük dosyalarını ve tarama hızlarını kontrol edin; ve yeni içeriğin dizinlenmesini bir kere taradıktan sonra test edin. Bu, arama motorlarının orijinal kaynağı belirlemesine izin verir.

Perakendeciler, ürünün satılmasına yardımcı olması için diğer alanlarındaki değerlendirmeleri kullanmak isterler. Bu iyi, ancak kopya incelemeleri tarayıcılardan engellenmelidir. Bu, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği çoğaltmak için sitenize zarar vermeden veya cezalandırmadan satıştan yararlanmaya devam edecektir.

  Amazon bunun iyi bir örneğidir. Yıllar önce Amazon.com incelemelerini Amazon.ca sayfalarına çekti. Bu uygulama daha sonra incelemeleri göstermekle birlikte tarayıcı erişimini engellemek için durduruldu. Şimdi, daha fazla inceleme için Amazon.com sitesine bir bağlantı sağlıyorlar.

  4. Müşteri yorumlarını kodlamak

  Ve nihayetinde, inceleme içeriğine arama motoru tarayıcılarının erişemeyeceği durumlarda, yukarıdakilerden hiçbiri önem taşımıyor. Sayfalarda gösterilecek incelemeleriniz (JavaScript vs HTML), bu içeriği, geliştirilmiş sıralamalar ve trafik artışı için etkilemektedir.

  Bu çok sık olur: JavaScript devre dışı ve müşteri incelemeleri sayfadan kaybolur. Ayrıca bunu Google Search Console'da test edebilir ve bir getirme ve işleme gerçekleştirebilirsiniz. Önbelleklenmiş içeriğin ليس Google'ın dizininde içerik bulunduğu gibi olduğunu unutmayın; bunlar ayrı varlıklardır.

  Bu, daha büyük, çok tartışılan ve çok test edilen bir konunun kapsamına giriyor: Google, JavaScript ile işlenen içeriği tarıyor ve endeksliyor mu?

  Google'da farklı JavaScript çerçevelerini tarama ve dizine ekleme konusunda net bir el kitabı yok; Bu birkaç kez test ettiğimiz bir şey. SEO için JavaScript görüntülemeyi denetlemeye ve açıklamaya yardımcı olan birçok makale bulduk ve bazıları iyi işaretçiler olsa da, her şeyin kendi sitenize karşı kontrol etmesi gerekir, çünkü birinin işe yaramadığını keşfettik. Başka bir.

  HTML içeriğinin JavaScript'e dönüştürüldüğü ve sayfa sıralamasında ve dizin oluşturmada hiçbir değişiklik görmediğimiz kendi kurum içi testlerimizi yaptık. Bu nedenle, bunun işe yarayacağını biliyoruz, ancak her zaman olacak mı?

  Google, JavaScript'in uzaklaşmayacağını, ancak dizine eklenebileceğinin net bir şekilde olmadığını söylüyor. Google istemci tarafından üretilen HTML'yi dizine eklerken bunu mükemmelleştirmedi ve bu ilerlemede diğer arama motorları daha az gelişmiş olabilir. SEO amaçları için hala sunucu tarafından oluşturulan içeriğe sahip olmanız gerekir.

  En azından, incelemeleriniz üzerinde denetim yapın ve Googlebot'un bunları tarayıp dizine eklemediğinden emin olun.

  İçeriğin Googlebot tarafından erişilebilir olduğundan emin olmak için inceleme sağlayıcınızla daha fazla konuşmanız gerekebilir.

  Bonus: 5. XML site haritalarınızı kullanın

  Artık daha taranabilir içerik sunacak müşteri yorumlarını oluşturduğunuzdan, arama motorlarına izin verin. biliyorum! Genişletilebilir Biçimlendirme Dili (XML) site haritası girişlerini güncellemek, bu belirli sayfaların yeniden taranmasını teşvik etmek ve değişikliklere daha erken erişmek için güçlü bir işaret olacaktır. Tarama hızlarınızı ve sitede bulunan sayfa sayısını beklerken, bir tarayıcının güncellenmiş tüm müşteri inceleme içeriğinize ulaşması uzun bir zaman alabilir.

  ملخص

  Eşyaları sarmak için müşteri yorumları, organik trafiğinizi benzersiz bir içerikle büyütmek için mükemmel bir kaynaktır. Aşağıdakiler için incelemelerinizi denetleyin:

  1. Ürün sayfası yükleme süresi.
  2. Yapılandırılmış veri işaretleme.
  3. Paylaşılan incelemelerin denetimi.
  4. İnceleme içeriğine paletli erişim.
  5. XML site haritası güncelleştirmeleri.

  Bu kurallara uymak önemli organik arama büyümesi sunabilir. Denetim yapın ve yapabileceğiniz iyileştirmeler için sitenizdeki incelemeleri yakından inceleyin.


  Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motorları Arazisi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


  نبذة عن الكاتب

  Karen, Ayima Kanada'nın SEO Müdürüdür. 14 yılı aşan dijital tecrübesiyle, boşlukları kapatarak ve çok kanallı stratejinin ilişkilerini kullanarak şirketlerin çevrimiçi pazar payını artıyor. Kuzey Amerika çapında ve uluslararası çapta tüm endüstriler için büyük ve küçük müşteriler üzerinde çalışırken, e-ticarete olan yaklaşımı, site verilerinin görselleştirilmesi ve analitikle evlenmek, eşsiz ve karlı stratejiler geliştirmeye yardımcı oldu. Gelecek kuşaklara hem SEM hem de SEO bilgilerini paylaşmak için birçok üniversitede bir etkinlik konuşmacı ve konuk öğretmen olarak getirildi. Birkaç yıl önce Best Buy Canada'nın e-ticaret ekibine katılarak daha sonra şirket içi SEO departmanını geliştirdi. Bugün, global bir dijital ajans için çalışan Karen, e-ticaret sitesi stratejilerine liderlik ediyor ve hem iç ekipleri hem de müşterileri çevrimiçi rekabet konusunda eğitiyor. Dijital endüstri için uzun süredir devam eden tutkusu, bir kayıptan hiç ayrılmamış olmasını sağlıyor. Her ayrıntıyı hesaba katmak ve analiz etmek – bazı insanlara duyulan rahatsızlıktan ve büyük takdirden çok!