SEO

Organik Trafik için SEO Sırları

SEO veya arama motoru optimizasyonu, belki de yüksek kaliteli trafik elde etmenin en önemli yoludur. SEO trafiği genellikle çok iyidir, çünkü bir şey arayan insanlar genellikle satın almaya hazırdır.

Bazı popüler dijital kamera modellerini inceleyen bir inceleme sitesi oluşturduğunuzu varsayalım. Başka bir web sitesinden merakı olmayan bir bağlantıyı tıklayan bir ziyaretçi mi yoksa "X model dijital fotoğraf makinesi satın al" ı arayan bir ziyaretçiyi mi tercih ederdiniz? "X model dijital fotoğraf makinesi satın al" ı arayan kişi neredeyse kesinlikle satın almaya veya en azından potansiyel bir satın alma araştırmaya hazırdır. Ancak, başka bir siteden sitenize giden bir bağlantıyı tıklayan kullanıcılar, dijital kameralarla hiç ilgilenmeyebilir! Bağlantıyı tıkladıkları için sıkıldılar ya da merak ettiler. Arama motoru trafiği altındır ve düşündüğünüz kadar zor değildir. Orada # 1 sıralaması almak ve arama motoru ziyaretçi bir ton getirmek nasıl söyleyebildiğini iddia orada SEO rehberleri bir bolluk var. Ama gerçek şu ki, arama motoru trafiğini elde etmek o kadar da zor değil.

İyi arama motoru sıralamalarında en önemli faktör, kaliteli ve benzersiz içerikler yaratmaktır. Benzersiz içerik bir bağlantı mıknatısı olabilir. Çok yüksek kaliteli içerikler oluşturursanız, insanlar doğal olarak ona bağlanır. Sitenizde yüksek kaliteli, konuyla ilgili, doğal bağlantılar bol olan SEO için çok önemlidir.

Bir sonraki en önemli şey, bir önceki paragrafta bahsettiğim gibi sitenize çok sayıda bağlantı sağlamaktır. Arama motorları, sitenizin kalitesi anlamına gelen bağlantıları görür. Web sitesi sahipleri genellikle iyi hissetmedikleri sitelere bağlanmaz. Ayrıca, bağlantı aldığınız sitelerin sizinkilerle benzer olması önemlidir. Dijital kamera incelemeleriyle dolu bir siteyi tanıtıyorsanız, elektronik sitelerden, dijital kamera sitelerinden ve fotoğraf sitelerinden bağlantılar isteyebilirsiniz. Ayrıca, sitenize bağlantı vermek için anahtar kelimeleri de kullanmak istersiniz. "Burayı tıklayın" metnini sitenize bağlamayın, ancak "dijital kamera incelemeleri" ni bağlayın. Buna çapa metni denir ve bu çok önemlidir.

Ardından, her sayfanın başlığına bakmanız gerekiyor. Başlık, "başlık" etiketleri arasındaki HTML belgesindedir. Sayfanın başlığı, bir web sitesini ziyaret ettiğinizde tarayıcı pencerenizin en üstünde gösterilir ve ayrıca siteniz arama motorlarında listelendiğinde bağlantı olarak görüntülenen bir sonraki sayfadır.

Başlık, SEO için iki amaca hizmet ediyor:

1. Arama motorları sıralamak için çok önemlidir, çünkü arama motorları başlığın bir sayfanın ana noktasını yansıttığını varsayar.

2. SERP’lerde gördükleri zaman sitenizi ziyaret etmek için ziyaretçiyi tıklamak ziyaretçilerin ilgisini çeker.

Başlığınız, en az bir ana anahtar kelime öbeği içermesi ve tıklamaya yetecek kadar ilginç olması gerekir. En önemli anahtar kelime öbeğiniz ilk olmalıdır, çünkü önem önemlidir. Arama motorları, daha önce görünen anahtar kelimelerin daha önemli olduğunu varsayar. Sitenizdeki her sayfa için farklı bir başlığa sahip olmanız gerekir ve bu başlık sayfanın konusuna başvurmalıdır.

Diyelim ki köpek eğitimi hakkında bir siteniz var.

Ana sayfanızın başlığı şunlar olabilir:

Köpek Eğitim İpuçları | Köpeğinizi Nasıl Eğitirsin

İki sözcük arasındaki boru sembolünü (|) dikkat edin. Bu sembol, SEO uzmanları tarafından kelime öbeklerini ayırmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Nedeni bilinmemektedir, ancak arama sıralamalarını iyileştirmek için görünüyor.

Sitedeki diğer isimler:

Bir Puppy Housebreaking | Bir Puppy Housebreak Nasıl | Oturmak için bir köpek öğretmek | Bir Köpek'in Oturması Nasıl Öğretilir

Orada iki anahtar kelime öbeğinin nasıl olduğunu görüyorsunuz? Ve farklı olan varyasyonlar var, ama en az bir veya iki kelime ortak. Bu, alaka düzeyinizi artırmaya yardımcı olurken, aynı zamanda başlığınızı aşırı optimize etmediğinizden emin olun. Bu başlıklar da çok tıklanabilir. Spam gibi görünmüyor ya da tekrar tekrar tekrar tekrarlanan bir grup anahtar kelime ile dolu değil ve bir ziyaretçiye bu sayfada görmeyi beklemeleri gerekenleri anlatıyorlar. Birisi "bir köpek yavrusuyla nasıl evlenir" diye arama yaparsa ve evdeki başlığınızı görürse, aradıkları şeyle mükemmel bir eşleşme gibi görünür. "Bir köpek yavrusuyla uğraşmak için ipuçları" aramış olsalar bile, seninki hala çok alakalı görünüyor.

SEO'daki diğer önemli faktörler şunlardır:

1. Sayfada anahtar kelimelere sahip olmak. (Ama aynı kelimeleri tekrar tekrar etmediğinizden emin olun.) Çoğu durumda% 5-10'dan fazla yoğunluk çok fazladır.
2. Alan adındaki anahtar kelimeler.
3. URL’deki anahtar kelimeler.
4. H1, H2, H3 etiketlerinde anahtar kelimeler.
5. Kalın, güçlü, italik, vurgu ve daha büyük boyutta anahtar kelimeler.
6. Site bağlantılarında ve site dışı bağlantılarda anahtar kelimeler.

Sayfalarınız oldukça doğal göründüğü müddetçe, endişelenecek çok şeyiniz olmayacak. Normalde yazdığınız gibi yazın, anahtar kelimelerinizin başlığınızda, URL'nizde ve bazen alan adınızda olduğundan emin olun ve alakalı sitelerden anahtar kelime bakımından zengin bağlantılar elde edin.