SEO

Organik video sonuçlarını artırmanın 6 yolu

Videoların içerik pazarlaması dünyasında güçlü bir araç olduğu bir sır değil. Videolar, pazarlamacıların müşterilerinin dikkatini görsel olarak yakalayarak güçlü marka bağlantıları oluşturmasına ve daha yüksek marka katılımına ve artan satış ve satışlara yol açmasına olanak sağlar. Aslında, Forbes'a göre, video, küresel tüketicinin İnternet trafiğinin yüzde 80'ini oluşturacak!

Videonun artan öneminin bir başka göstergesi de Google’ın yeni SERP değişimi. Google, masaüstü arama için video kutularını video karuseliyle değiştirdi. Bu biçim, arama yapanların üç videodan daha fazlasına kolayca erişebilmelerini sağlar.

Dijital pazarlamacılar videonun artan önemi hakkında nasıl yararlanabilirler? Aşağıda organik video sonuçlarınızı artırmak için 6 öneri verilmiştir.

1. Video kitaplığınızı analiz edin ve mevcut görünürlüğü anlayın

Tüm videolarınız tanımlandı, kategorilere ayrıldı, önceliklendirildi ve optimize edildi mi? Başlamazsa, başlamak için 3 adım:

  • İlk olarak, YouTube, web sitenizin Google Analytics hesabından veya video barındırma sağlayıcınızdan video metriklerini analiz edin. Hangi videoların görüntüleme aldığını ve olmadığını öğrenin.
  • İkincisi, video içeriği analiz edin ve her konu için optimizasyon fırsatlarını tanımlamak üzere anahtar kelime araştırması yapın.
  • Üçüncü olarak, SERP'leri analiz edin ve görüntülenen videoları bulun. ilgili anahtar kelime öbekleri.
    • Bu videolar ilk yüksek öncelikli Video SEO listeniz oldu.
    • Arama sonuçlarında numaralı numaralı videoları daha da optimize ederek, ek sürmeniz için en iyi fırsata sahip olursunuz. marka bilinirliği, nitelikli trafik ve sonuçlar.

Bu süreç biraz zaman ve çaba gerektirse de, en verimli olanlardan biri olabilir. Bu analiz, video optimizasyon planınızı önceliklendirmenize ve geliştireceğiniz temel metrikleri oluşturmanıza yardımcı olur.

Aşağıdaki tablo, video kitaplığınızı belgelemeye ve kategorize etmeye başlamak için anlamanız gereken ana özellikleri içermektedir.

2 . Video içeriği boşluklarını tanımlayın

Popüler arama sorgularını analiz edin ve bu anahtar kelimeleri mevcut video kitaplığınızla karşılaştırın. Bu, boşlukları bulmanızı ve içerik boşluklarını köprülemek için yeni video içeriği geliştirmenizi sağlayacaktır. Örneğin, yazılım çözümünüzün uygulaması ile ilgili birçok videonuz olabilir, ancak insanların daha çok yazılımınızı ile nasıl birleştireceğini öğrenmek için şaşırabilirsiniz. belirli bir araç veya platform ile. Bu, işlenebilir video içeriğine dönüştürülebilen değerli bir müşteri anlayışıdır.

Bu arama sorgusu analizi, alıcıların ihtiyaçlarını anlamanıza ve belirli pazarlama fırsatlarını tanımlamanıza yardımcı olur. Mevcut video kitaplığınızdaki boşlukları belirlemenizi sağlar. Ayrıca, bu yeni geliştirilen videoları optimize etmek, konunun bilinen popülerliğinden dolayı çok etkili olacaktır.

3. Videoları ilgili web içeriğine dahil edin

Pazarlamacıların en çok görüntülenen web sayfalarını inceleyerek etkileşim metriklerini analiz etmelerini öneririz. Bu içeriğe video eklemek için bir fırsat var mı? Bu nişanı iyileştirebilir mi? Gömülü videolar, ziyaretçi merakını potansiyel olarak kıvılcım oluşturabilecek zengin bir deneyim sunar. Böylece sayfa görüntülemeleri, sitede geçirilen süre ve dönüşümler artar.

Örneğin, bu BPM.com sayfası bir videodan gerçekten yararlanabilir. Doğada bilgilendirici ve eğitici, ama çok ağır bir metin.

4. SEO anahtar kelime odağınızı genişletmek için videolar kullanın

Video içeriği, SEO odağınızı genişletmek için bir fırsat sunuyor. Web siteniz için tam olarak aynı Anahtar Kelime Haritasını kullanmaya odaklanmak yerine, video başlıklarınızdaki ve açıklamalarınızdaki ek anahtar kelime varyasyonlarını hedeflemek için bu fırsatı değerlendirin. Örneğin, videolar genellikle süreçlere ve prosedürlere odaklanır.

uygulama ipuçları; veya “nasıl yapılır” adımları. Bu, SEO kapsamınızı “prosedür” veya “süreç” veya “uygulama” içeren hedef anahtar kelime öbeklerini içerecek şekilde genişletmek için harika bir fırsattır.

5. Optimize edilmiş bağlantılar ekle

Açıkça görünse de, aslında bunun oldukça sık olduğunu görüyorum: Web sitesine geri dönüşü olmayan videolar! Kullanıcıların sitenizdeki ek bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmeleri için video açıklamalarınızda, alakalı web sitesi içeriğine bağlantılar eklemeniz önemlidir. Video konusuyla ilgili ek bilgi için potansiyel müşteriler araması yapmayın; Video açıklamanızda doğrudan bir bağlantı sağlayın.

Açık bir cevapsız bağlantı fırsatına sahip bir video örneği. Web sitesi URL'si sağlanmıştır, ancak tıklanabilir bir bağlantı değildir:

6. Rekabeti yenmek için videodan yararlanın

Ne tür içerikler oluşturduklarını ve hangi anahtar kelimeleri hedeflediklerini görmek için rakiplerinizin YouTube Kanalını ve onların videolarını gözden geçirin. Bu, mevcut içerik boşluklarını doldurmanın yolları hakkında bazı fikirler öne sürebilir veya yeni video fikirlerini bulabilirsiniz.

Örneğin, bir rakibin çözümlerinin nasıl uygulanabileceğini gösteren videolar oluşturduğunu öğrenebilirsiniz. belirli endüstrilerde . Bu, pazarlama stratejinizin bir parçasıysa ve SEO Planınızın bir parçası olarak sektöre özgü anahtar kelimeler belirlediyseniz, bu harika bir video genişletme fikri olabilir!

Pazarlamacıları rakipleri analiz etmeye ve videoları anlamaya davet ediyorum öncelikli anahtar kelimeler için sıralamasıdır. Rekabetçi Video SEO Değerlendirmesinin bir örneği.

Rekabetçi bir video değerlendirmesinin hedefleri arasında şunlar bulunur:

  • Yüksek öncelikli anahtar kelimeleriniz için hangi videoların sıralandığını anlayın – arama sonuçlarında ve YouTube'da.
  • Rakiplerin video görüntülerini analiz edin ve videoyu YouTube'da ne kadar süreyle kullanılabilir hale getirdiğini karşılaştırın. Bu, video konularını piyasa ilgisine ve popülerliğine göre önceliklendirmenize olanak tanır.
  • Son adım, bu anahtar kelimeyle alakalı veya bu konuyla ilgili bir videonuzun olup olmadığını belirlemektir.

rakiplerin videoları, boşlukları tanımlayabilir, video önceliklerini belirleyebilir ve kazanan SEO stratejisini tersine çevirebilirsiniz.

ملخص

Pazarlamacıları video kitaplıklarını anlamalarını, video görünürlüklerini analiz etmelerini, içerik tanımlamasını istemiyorum. boşlukları genişletmek, anahtar kelime odağını genişletmek ve web sitesi katılımını, olası satışları ve satışları artırmak için videoların içindeki bağlantıları birleştirmek.

Video pazarlamasının önemi artmaya devam ediyor ve bunlar sadece birkaç başlangıç ​​video optimizasyon ipucu. Unutmayın, video SEO markanızı ayırt etmek ve rakiplerinizi aşmak için etkili bir yol olarak.


Bu makalede dile getirilen görüşler misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’nin değil. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Joe Goers, SmartSearch Marketing'de yerel ve ulusal SEO'ya doğrudan odaklanan bir dijital pazarlama uzmanıdır. GM Sertifikalı Servis, ACDelco, OnStar, GM Filosu, GM.com ve Chevrolet Performance gibi birçok büyük otomotiv markasıyla çalışmıştır. Eylül 2015'te Joe'nun kilit hesaplarından biri olan Chevrolet Performance, en iyi genel SEO Girişimi (Enterprise) için Landy ödülünü kazandı. Joe, Michigan State Üniversitesi'nden B.S. Ambalajlamada ve Walsh College'dan Pazarlama alanında bir M.B.A. O ve eşi oğulları Hudson ve iki köpek Bean ve Chanel ile Detroit, MI banliyösünde yaşıyorlar. O, dijital pazarlamanın tüm yönleri hakkında, Michigan State futbolunu ve basketbol oyunlarını izlerken, Detroit spor takımları için köklenme, fantezi futbol oynama ve boş zamanlarında köpek kurtarma çalışmalarına katılma konusunda tutkulu.