التسويق الرقمي

Out of Home (OOH) Medyanın Avantajları

Erişilebilirlik

OOH medyasının büyük bir zamana sahip olması gereken bir şey erişilebilirlik konusu olacaktır. Ortalama tüketicinin bu güne maruz kaldığı reklamcılığın büyük bir kısmı, evdeyken onlara gelen reklamcılıktır. İnternet reklamcılığı, televizyon reklamcılığı, gazete ilanı ve dergi reklamcılığı bunun birer örneği. OOH bunlarla ilişkili olmadığından kesinlikle büyük erişilebilirlik avantajlarıyla kullanılabilecek bir ortam türüdür.

Dernek

OOH medyasının bir diğer avantajı, tüketicilerin ne zaman ne yapıyor oldukları ile ilişkili olmasıdır onlar evlerinin dışındadır. Söz konusu tüketici ultra-teknolojik bir kişi olmadığı sürece, alışverişten evden makul bir paya sahip olacaklardır. Bu, bir şey aramak için dışarıda olduklarında OOH إعلانını görüyor oldukları anlamına gelir. Satın alma ruh hali, içinde oldukları bir durumdur. Dolayısıyla, bağlantınız doğru zamanda ortaya çıkarsa, OOH reklamınızı satın alma ve satın alma ruh hali ile olan ilişki sizin için avantajlı olabilir.

Durum

OOH reklamı genellikle bir çok statü ile ilişkili şirketlerdir. Otobüs duraklarında veya büyük reklam panolarında reklam veren şirketleri düşünün. Bunlar, kısmen büyük ölçekte OOH reklamcılık yaptıkları gerçeğinden dolayı kısmen çok büyük ve bilgili şirketlerdir. Durum, kendi başına şirketiniz için satış momentumu yaratan bir şeydir ve bazen OOH reklamcılık ile birlikte gelir.

Marka yaratma

OOH reklamcılık, başka hiçbir reklam biçiminin markalaşma için benzersiz bir şans verir. OOH reklamcılığı özel durumunu bir billboardda alın. Bunun ne tür bir marka tanıtımını teşvik edersiniz, markanızın o devasa reklam panosunda binlerce yüz puana kadar uçurulması kadar etkili olur mu? Cevap çok belirgin bir şey değildir. Markaya gelinceye kadar bununla eşleşen başka bir şey de OOH'nin bir başka medya avantajı haline getirmektir.

Etkililik Etkinliği

Reklam panosu reklamcılığını televizyonda veya radyoda reklamlarla karşılaştırın. Tabii reklam panosu daha pahalı. Emin radyo daha iyi bir gidiş oranı verecek ve televizyon da olacak. Ama OOH reklamını yaptığınızda, tüm şehir potansiyel olarak reklamınızı görebilir. Bu, ev içi reklamcılığın diğer formlarıyla uğraşırken gerçekleşmesi pek olası değildir. Bu, kesinlikle her iki reklam türünün de mutlak maliyeti meselesinin ötesinde akılda tutulması gereken bir şeydir.

Nihai Düşünceler

Bunların hiçbiri, OOH reklamcılığından geçebileceğiniz tek avantaj değildir, ancak kesinlikle bunlar Bu noktayı gösterecek kadar iyi bir liste. Birçok insan internetin OOH reklamcılığını öldürdüğünü iddia ediyor, ancak gerçeğin dışında hiçbir şey olamaz. İnternet, OOH reklamcılığını hiçbir zaman gerçek anlamda ev dışında çıkamayacağı basit bir nedenle öldürecek.