SEO

PAA'nın patlaması: Soruları yanıtlamak, aramaya hakim olmanın yeni yoludur

Arama sonuçlarında bir numaralı organik sıralama eskisi gibi değil. 2014'ün eski günlerinde, bir numaralı arama sıralaması, o SERP’deki tıklamaların yüzde 31’ini (arama motoru sonuçları sayfası) alacağınız anlamına geliyordu.

Google, daha fazla öğe ekledikçe, en üst sıradaki organik sıralamanın getirileri giderek azalıyor SERP’lere Buna geleneksel olarak Google’ın SERP’lere mümkün olduğu kadar çok sayıda ücretli إعلان sıkma girişimleri neden oldu.

Geçtiğimiz yıl, AdWords’e ek olarak, bilgi panelleri, yerel paketler ve özellikli öğeler gibi unsurlar tarafından artan miktarda SERP alanı kullanılıyor parçacıkları. Aslında, markalı olmayan aramalar için ilk sıradaki ortalama TO şimdi yüzde 19,30'dur.

İlgili soruların artması

Yanıt kutusu, Google’ın sorgulara kesin bir cevap verme konusundaki en dikkat çekici girişimidir. Ne yazık ki, bu asal emlak sadece bir cevapla sınırlı kaldı. Google, soruyu yanıtlamada ve arama yapanların ilgili sorguları görmelerine izin veren varyasyonlara izin veren “People Also Ask” snippet'iyle (PAA) bunu düzeltmeye başladı.

Geçtiğimiz yıl, PAA SERP'lere hükmetmeye başladı ve yıl sonuna kadar neredeyse her yerde. Bu özellik snippet'i, Temmuz 2018'de, PAA'nın SERP'lerin yüzde 40'ından fazlasında görünmeye başladığında çok öne çıktı. En son kontrol ettiğimde, MOZ'a göre, ilgili sorular / PAA, şimdi SERP'lerin yüzde 79'unda ortaya çıkıyor.

PAA'nın sürekli genişleyen akordeon niteliği nedeniyle, organik arama sonuçları sayfa boyunca sonsuz aşağı itilebilir. Ancak iyi haber, cevap kutusunun münhasırlığının bir kısmını kaybetmiş olmasıdır. Şimdi, bir tek güçlü cevap kutusu yerine siteniz için öne çıkan bir snippet alma şansı çok fazla.

PAA'nın ve cevap kutusunun önemi 2020'ye kadar 70 milyon ABD hanehalkının 2020'ye kadar beklediğini belirtti. Amazon Alexa veya Google Home gibi bir ses asistanı. Google Home, kullanıcı sorularını yanıtlamak için pasajları (yapılandırılmış veri ve bilgi grafikleriyle birlikte) kullanır.

Yanıt kutusuna giren içeriği nasıl oluşturabilirsiniz

Artık web sitelerinizi öne çıkan pasajlara dönüştürmek için daha birçok fırsat var. Ancak, özellikli bir snippet olma olasılığı yüksek olan bir içerik oluşturmanız gerekir. İşte PAA veya cevap kutusuna giren içeriği oluşturmak için bazı ipuçları:

  • Eksiksiz sorular ve cevaplar yazın. Her sorunun sorulduğundan ve tam olarak yanıtlandığından emin olun.
  • Düz dil kullanın
  • Satış dilinden kaçının
  • Sorular ve Cevaplar şeması ekleyin.

Google’ın cevap kutusuna düz dil diyarında kaliteli cevaplar ve 19659005] Kısacası, konunuz veya hizmetinizle ilgili soruları açıkça yanıtlayan kaliteli içerik oluşturun. Bu, soruları kısa, sade bir dille veya kolayca sindirilebilir madde imli listelerde yanıtlamak anlamına gelir. Bu bir satış mesajı gönderilecek yer değil. Örneğin, McDonald's, reklam dilini SSS'lerine takmaya karşı koyamaz.

McDonald's, cevaplarında basit bir dil kullanmamayı tercih ederek, McDonald's, cevap kutusunda ve PAA’da tanımlandığı gibi diğer web sitelerine kapıyı, Bu örnekler

Bu aynı zamanda, ticari maliyetleriniz ve çevrimiçi şartlarınızla ilgili soruları yanıtlamaktan kaçınan, markalara, özellikle de B2B işletmelerine bir uyarıdır. Bu soruları net bir şekilde cevaplamazsanız, başkası cevap verecektir.

Web sitenizin “Hizmet bedeli ne kadar?” Cevabını “Ücretsiz bir fiyat teklifi için bizi şimdi arayın” ise, PAA'ya girmiyorsunuz demektir. . Başka biri bu soruyu cevaplayacak ve pasajınızı ve potansiyel olarak trafiğinizi çalacak. Bu örnekte, bir web sitesi geliştiricisi olan Lean Labs'ın, fiyat bilgilerini açıklamada HubSpot'u nasıl çiğnediğini görebilirsiniz.

Öte yandan, piyasa açık bir şekilde ifade edilen bir soru ve cevapla pasajını talep etti:

Soru kullan ve özellikli pasajlarda şansınızı artırmak için şemaya cevap verin

Giderek daha fazla yapılandırılmış veri (şema) işaretlemesi ortaya çıktıkça, Google’ın bunları kullanmanızı istediği açıkça ortaya çıktı. Geçen yıl, Google'dan Gary Illyes, “Yapısal veri. Bu, bu yıla çok dikkat etmenizi istediğim şeylerden biri. Yapılandırılmış verilere dayanan bir dizi arama özelliği başlattık. ”

Google, açıkça açıkça yapılandırılmış verilerin özellikli snippet'ler gibi şeyleri etkilediğini söylememiş olsa da, ağır şekilde ima edilmiştir. Yakın zamanda PAA'nın genişlemesiyle birlikte, Soru, HowTo ve QAPage işaretlemeleri eklenmesiyle, soru temelli şema işaretlemeleri ve PAA parçacıkları arasında çizgi çizilebilir.

PAA gitmiyor

web sitenizin arama soruları için özel bir pasaj olarak iniş şansını artırmak için: Soruların ve yanıtların tamamını yazın, düz dil kullanın, tanıtım dilinden kaçının ve soru-cevap şemasının bazı varyasyonlarını ekleyin.

Organik alan küçülmeye devam edecek ve PAA devam edecek Google, arama yapanların sorularını mümkün olduğunca çabuk cevaplamaya çalışırken daha fazla aramada görünmek için. Bu soruları içeriğinizle net bir şekilde yanıtlamazsanız, başkası alacak. Yararlanın ve SERP'lerinizi geri alın.


Bu makalede belirtilen görüşler konuk yazarlara aittir ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Ryan Johnson, şu anda Reprise Digital şirketinde SEO, Direktör Yardımcısı olan ödüllü bir SEO pratisyeni, dijital pazarlamacı ve içerik stratejistidir. On yıldan fazla bir süredir, Ryan, kâr amacı gütmeyen küçük işletmelerden Fortune 500 markalarına kadar, yelpazedeki B2B ve B2C müşterilerine, dijital ve geleneksel pazarlama ve SEO danışmanlığı sunmuştur.