التسويق الرقمي

Para Çamaşırhane Pazarlama Planı – Bir Çamaşırhane Bürosunun Teşviki Üzerine Fikirler

Kaç girişimci launderette işinin bir pazarlama stratejisi için çok fazla gerek duymadığını düşünüyor. Ortak bir düşünce ekibi, doğru yerde iseniz o zaman insanlar gelecek ve arkadaşlarına ve komşularına söyleyeceklerini söylüyor. Bir dereceye kadar gerçek olsa da, bu insanlar, pazarlama planınızı yerine getirmeniz durumunda daha iyi bir şey yapabileceğinizi fark etmiyor.

Potansiyeli en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, iyi bir madeni para çamaşırı pazarlama planına ihtiyacınız var. bulunduğunuz yerin Temelde, potansiyel müşterileri anlamaya çalışarak ve onlara hitap edecek marka bilinci oluşturma ve hizmet türlerini bulmaya başlamalısınız. Sonra onları madalyonuz çamaşırhanenize getirmek ve onlara dönmek isteyen bir şekilde davranmak için bir plan yapın. Aşağıda, işinize dahil etmeyi düşündüğünüz bazı madalyon çamaşırı pazarlama fikirleri bulunmaktadır.

Pazar Araştırması

Müşterilerinizin ihtiyaçlarını gerçekten anlayabilmeniz için öncelikle bunları tanımlamanız gerekir. Çayır makinenizin çevresini inceleyin ve bazı tipik müşteri profillerini bir araya getirmeye çalışın. Sadece bölgenin yeterli potansiyele sahip olup olmadığını bilmeniz gerekmiyor, aynı zamanda bölgedeki insanlara en iyi şekilde nasıl hizmet edileceğini de bilmeniz gerekiyor. Öğrencileri hedeflerseniz, aileleri hedef almanız durumunda yapacağınızdan daha küçük kapasiteli ticari çamaşır makinelerine ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda bir upmarket alanında bulunuyorsanız, aynı zamanda bir 'yıkama ve katlama' hizmeti sunmayı ya da kuru bir temizleyiciyle ortak çalışmayı düşünürsünüz.

Para Çamaşırhanesini Yarışmandan ayırt edin

zorlu bir rekabetle karşı karşıya kaldıysanız o halde, insanlar için, halihazırda sunduğunuzdan daha iyi bir deneyim nasıl kurabileceğinize bakmalısınız. Temel düzeyde insanın ihtiyaçlarına daha iyi hitap eden daha iyi donanımlar sunabilirsiniz ancak bunun yanında yapabileceğiniz çok şey var.

Gülümseme sisteminizi, sizin gibi hissedeceğiniz benzersiz tesislerin bir araya getirilmesi için bir yol düşünün Hedef pazarınıza çekici gelebilir. Müşteriniz çocuklu çok sayıda genç anneye sahipse, Internet servisini, video oyunları ve atıştırmalık sayaçlarını deneyebileceğiniz başka şeyler de küçük bir oyun alanına sahip olabilirsiniz.

Çay- larınızı ayırt etmenin bir yolu Bölgenizdeki diğerleri akılda bir temayla tasarım yapmaktır. Örneğin 'retro' bir temaya veya etnik bir temaya sahip olabilirsiniz ve bu temayı iltifat etmek ve benzersiz bir deneyim geliştirmek için tabela, duvar alanı, TV ve müzik kullanabilirsiniz.

Markalaşma Stratejisi

Sadece Başka herhangi bir iş gibi, bir launderette piyasada saygın ve güvenilir bir marka geliştirmelidir. Harika bir isim seçerek başlayın ve bunun resminize eklenecek ve profesyonel bir operasyon yürüttüğünüz müşterilerin arasında algılamaları sağlamaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmış bir logo edinerek başlayın. Marka geliştirme, zaman içindeki müşteri deneyimi ve sizden beklemek için neler geldiğiyle ilgilidir. İyi markalaşma, müşterilere söz verme ve her zaman beklentilerini karşılamaktır.

Reklam ve Tanıtımlarla Pazarlama

Çamaşır sepetleri reklamcılık kampanyalarından sadece başka herhangi bir iş gibi yararlanabilir. Normal yerel işletme reklamcılık seçeneklerini test edin ve hangisinin daha etkili olacağına karar verin. Bu amaçla her ay kârınızın küçük bir yüzdesini bir kenara koyun.

Broşürler, madeni paralarınızdan minimum masraf alabilmek için harika bir yoldur. Sunduğunuz imkânları vurgulayan güzel görünümlü el ilanları yazdırın ve onları yerel halkın eline alın. Onları, yalnızca istenmeyen postalar düşürme konusunda yerel düzenlemelere uyan yöntemleri kullanarak dağıttığınızdan emin olun. Herkesin sizi nasıl bulacağını tam olarak bilmesini sağlamak için broşürde ayrıntılı bir haritayı eklediğinizden emin olun.

İnsanları çamaşır yıkınmış halinize getirmeye ve bazı tanıtımlar üretmeye çalışabileceğiniz her türlü promosyon vardır.

Online Pazarlama

İnternette launderette pazarlamanın birçok yolu vardır. Örneğin, çamaşır yıkarken arkadaşlarınızla tanışmak isteyen çiftler için "single nights" tutun. Bir web sitenizi kurduktan sonra, başlamak için en iyi yol, orada bulunan launderette dizinlerinin bazılarıyla listelenmektir. Bu dizinler bir launderette arayan birçok kişinin başlangıç ​​noktasıdır.

Web sitenizde bazı 'arama motorları optimizasyonu' yapılmasına veya Google'da veya diğer popüler aramalarda bazı 'tıklama başına ödeme' إعلانı satın almaya da bakabilirsiniz. motorlar. Doğru anahtar kelimeleri hedeflerseniz, bölgenizde bir çamaşır yıkma arayan herkesin sizi bulmasını sağlayacaksınız.

Müşterilerinizle iletişim kurabilmeniz için bir e-posta listesi oluşturmaya çalışın. Onlara ara sıra hatırlatmak için ara sıra kupon veya özel teklif gönder. E-postanın bir süredir bulunmayan müşterilere yeniden bağlanmanıza nasıl yardımcı olabileceği şaşırtıcıdır.

Ağ Oluşturma

Çayır makinenizi pazarlamanın en iyi yolu diğer yerel iş sahipleri. Bir harika örnek, bir turistik bölgede bulunan bir madalyon çamaşırhanesinin sahibinin mülkü olacaktır. Yerel konaklama yerlerinde kalan gezginler genellikle sahibi veya resepsiyoniste bir çamaşır yıkama yeri bulabilecekleri yerleri sorar. Bu senaryoda, her yerel motelin veya backpackerların kulübünün sizin hakkınızda birşeyler bildiğinden emin olmalısınız ve size işten mutlulukla bakın.

Müşteri Tutma

Son olarak ve belki de en önemlisi, ihtiyacınız olan şey Müşteri sadakatine özel önem veren bir pazarlama planı. Müşterilerin sizinle olumlu bir tecrübesi varsa, o zaman geri dönüp başkalarını sizin hakkınızda bilgilendirirler. Aksi takdirde, onları rakibinize kaptırma riski taşırsınız. Genellikle, yeni bir müşteri edinmek, mevcut bir müşteri korumaktan çok daha pahalı olduğu söylenir. İyi bir müşteri, her yıl işinize yüzlerce dolar değerinde olabilir.

Her zaman birinci sınıf hizmet sunarak müşterilerinizi mutlu tutmaya odaklanın. Makinelerin iyi hazırlandığından ve şikayetlerin derhal cevaplandığından emin olun. Mağazanızın temiz olduğundan, müşterilerin makinelerin nasıl kullanılacağını bildiklerinden ve görevinizde olan görevlilerin kibar ve yardımsever olduğundan emin olun.

Doğru pazarlama stratejileri uygulandığında, launderette performansını büyük ölçüde artırabilirsiniz mutlaka çok fazla masrafa gerek kalmadan. Kazanan bir pazarlama stratejisi ile çamaşırlarınızı başarılı bir hale getirin.