يونكس / لينكس

Paylaşılan Sunucu, Adanmış Sunucu veya VPS Sunucusunda Web Sitenizi Barındırma

Bazen çok fazla seçenek var, özellikle de nerede ev sahipliği yaptığınız ve web sitenizi nasıl barındırdığınıza gelindiğinde. Bugün, paylaşılan, özel veya VPS web barındırıcısına ihtiyacınız olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacağız.

Şanslar, paylaşılan bir web barındırıcısında iyi olacaksınız. İşte internet nasıl çalışıyor, web siteleri aslında bilgisayarlarda çalışıyor. Bu bilgisayarlar sabit disklere, internete erişim vb. Tek bir web sitesinin bir bilgisayarla sınırlı olması gerekmez. Bir bilgisayar düzinelerce veya yüzlerce farklı web sitesini barındırabilir.

Bu, paylaşılan bir web sunucusunun tam olarak budur. Web sitelerine ve web sayfalarına hizmet veren bir bilgisayarda alanınız var. Bu bilgisayarı, web sitelerine sahip yüzlerce başka insanla paylaşıyor olabilirsiniz, hatta bunu farketmemiş olabilirsiniz.

Bu çekiliş, sunucunun biraz daha yavaş olabileceğidir, ancak muhtemelen normal bir web sitesindeki farkı fark etmeyeceksiniz. Paylaşılan hosting hakkında iyi haber, onlar son derece ucuz. Ayda 10 $, Paylaşımlı Hosting için iyi bir fiyattır ve bu amaçla Hostgator'u öneririm.

Ya daha büyük bir şeye ihtiyacınız varsa? Binlerce sayfa içeren büyük bir web siteniz varsa veya binlerce kendi web siteniz varsa veya e-posta mesajlarını göndermek için web sitenizi kullanmanız gerekiyorsa, özel bir sunucuda daha iyi durumda olacaksınız.

İyi bir adanmış sunucu size ayda yaklaşık 100 $ mal olacak ve biraz daha teknik know-how var. Sunucuya giriş yapabilmeniz ve farklı komutları yazabilmeniz gerekebilir. Sunucunuzu kesen insanlara daha çok açık olacaksınız. Paylaşılan bir sunucu sizi yavaşlatırsa, yalnızca özel bir sunucu edinin.

Paylaşılan bir sunucu, bloglar, alışveriş sepeti sistemleri vb. İçeren birkaç düzine web sitesine sahip kişiler için daha fazladır. E-posta pazarlama bileşenini kullanması gereken pek çok kişinin otomatik yanıtlayıcılarının Aweber gibi bir üçüncü taraf olması gerekir.

Büyük bir siteniz varsa veya kendi sunucunuzdan e-posta iletileri göndermeniz gerekiyorsa, özel bir sunucu kullanın.

Peki bir VPS – Sanal Özel Sunucu nedir? Sanal bir özel sunucu, mutlu bir ortama sahip olduğunuz bir web barındırma hesabı türüdür. Hala hızlı bir sunucunuz olabilir ve üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz. Bu, nasıl yapılacağını biliyorsanız, giriş yapabilmeniz ve komut yazabilmeniz anlamına gelir ve sunucu birkaç daha az kişi ile paylaşılır.

Temel olarak, birçok kişiyle paylaşılan sunucunuz var, ancak hepsi kendi bilgisayarları gibi davranıyorlar. Yüzlerce siteye sahipseniz, ancak kitlesel değilse veya e-posta göndermeniz gerekiyorsa ancak çok sayıda aboneniz yoksa, VPS iyi bir şeydir. Bir teknoloji programcısı isen, sadece bir VPS'ye ihtiyacınız olacak.

Dolayısıyla, kararlarınız Paylaşılan veya Kiralık Barındırma'ya daraltıldı.

Yepyeni iseniz ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız, paylaşılan barındırma ile başlayın ve siteniz büyüdükçe, özel bir sunucuya doğru ilerleyin.