يونكس / لينكس

Paylaşılan Sunucu Barındırma Üzerinden VPS'nin Yararları

Paylaşılan sunucu barındırma planları şirketin en iyi arkadaşı olduğu için zarar göremez. Yani önemini görmezden gelemezsin. Paylaşılan sunucu barındırma ile, web siteniz World Wide Web'de ilk kez barındırılıyor ve ilk kez web sitenizin düzgün çalışması için kaynakların ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz.

Ancak paylaşılan sunucunun kendi sınırlamaları var. İşletmeniz belirli bir noktaya ulaştığında, paylaşılan sunucu web barındırma hizmeti sağlayıcısının size sunması gereken sınırlı kaynaklarla yapamazsınız. Ee ne yapıyorsun? Daha yeşil çayırları aramaya başlıyorsunuz!

Ve bu yeşil çayırlar ya özel bir sunucu ya da Sanal Özel Sunucu barındırma çözümleri. Ama herkesin bazı kısıtlamaları var. Piyasada mevcut olan en iyi sunucu barındırma planını isteyebilirsiniz.

Ama aynı zamanda en iyisinin de pahalı olması gerektiği anlamına geliyor. Ve küçük veya orta ölçekli işletmeler için, bu parayı geri kazanacağınızı garanti etmeden sadece para harcayamazsınız!

Bu yüzden, neden bir "orta yol" seçmeyi tercih etmiyorsunuz. Ve Virtual Private Server web hosting planları olarak da bilinen Virtual Private Server hakkında çok konuşulan tarafından sunulmaktadır.

Sanal Dedicated Sunucular – Size nasıl yardımcı olacak?

Şimdiye kadar var olan kaynakları zaten biliyor olmalı Web sitenizin ve ayrıca işletmenizin çevrimiçi çalışmasının etkili olması için gereklidir. Bunlar arasında RAM, genişletilmiş RAM, disk alanı, bellek, işlemciler, güvenlik, müşteri desteği ve elbette fiyat yer alıyor.

Paylaştığınız sürece sunucu barındırma planlarını kullandıysanız, yukarıda belirtilen kaynakların tadını çıkarabilirsiniz. sınırlı bir şekilde. Ve bazı durumlarda, genişletilmiş RAM gibi bir şeylerin tadını çıkarma fırsatınız olmamıştı (paylaşımlı sunucu barındırma hizmeti sağlayıcıları tarafından sunulmadığı için).

Şimdi, yukarıdaki şeylerin hepsinden zevk alırsanız ve daha fazlası Kapasite, kesinlikle çekici ve çekici görünecektir. Ve gerçek şu ki onlar.

Güvenlik hakkında konuşursanız, VPS, başka herhangi bir web sitesiyle disk alanı paylaşmadığınızdan daha güvenlidir ve tek tek sunucular herhangi bir web sitesine izin vermeyecek yeterli antivirüs korumasıyla korunur. Bölgenize tecavüz etmek için Veritabanınız güvende ve müşteri bilginiz ve detaylarınız.

Aniden yoğun bir web trafiği ve benzerleri gibi sorunları ele alacak genişletilmiş bir RAM'e sahip olacağınız için sıkıntınız olmayacak. Ve çoğu zaman çalışma süresinin keyfini çıkarırsanız, bu zaten probleminizin yarısını çözmelidir.

Paylaştığınız kaynaklar, “ilk gelen ilk hizmet” esasına göre olmayacaktır. paylaşılan sunucu web hosting planları. Benzer nedenlerden dolayı, kaynaklarınız paylaşılan sunucu barındırmada tükendiğinde, 'Web sitesi kullanılamıyor' mesajını görmek normaldi.

VPS için kaynak atadığınız için bu sorunla karşılaşmanız gerekmeyecek Siteniz için.