التسويق الرقمي

Pazarlama Ajansı Nasıl Seçilir

İstediğiniz ile başlayın

Pazarlamanızdan ne elde etmek istiyorsunuz? Pazarlama hedefleriniz ve hedefleriniz neler? Birçok durumda satışları arttırmak daha profesyonel bir imaj, yeni bir web sitesi ya da sadece çok fazla zaman harcayan belirli bir kanalı dışarıdan temin etmek isteyebilirsiniz.

Hangi hizmetlere ihtiyacınız var? [19659002] İhtiyaç duyduğunuz hizmetleri düşünün. Sadece belirli bir hizmet – örneğin yeni bir web sitesi mi yoksa arama motoru pazarlamacılığınıza bakmak için bir ajans mı, yoksa sadece bazı grafik tasarımlara mı ihtiyacınız var? Ya da tam bir hizmete ihtiyacınız var – tüm pazarlamanızı yürüten bir organizasyon, belki de pazarlama stratejisini sadece bir noktaya temas ettirecek bir strateji mi?

Bir bütçe çalışması

Ön tarafta bir pazarlama bütçesi tanımlayın En azından bir basketbol sahası ve bu sizi ve zamanla konuştuğunuz tüm ajansları kurtaracak. Pazarlama hakkının sağlanması, iyi bir pazarlama bütçesi gerektirebilir, ancak sonuç alırsanız ve bir yatırım getirisi elde ederseniz neden karşılayabildiğiniz kadar ödemezsiniz? Sadece en ucuza gitme; bir dizi faktöre dayanarak bir karar verin (bu makalede incelenen faktörler). Yapabileceğin ajansın büyüklüğünde gerçekçi ol ama dışarıdaki yardıma olan alternatifi hatırla, pazarlama yapmak için birisini 25k £ / yıl harcayabilecek birisini işe almak.

Deneyimlerine bakın

İlgilendiğiniz herhangi bir ajansın size örnek olayları ve çalışmalarının bir portföyünü gösterir. Şuna bir bakın, ürettiklerini, düşünmelerini ve yaratıcılığını sevin. Sektörünüzdeki deneyim faydası olsa da, bu özel deneyime sahip olmayan pazarlama ajansları için indirim yapmayın. Önemli olan, ajansın diğer müşterileri için yaptıklarını sizin için yapabilmesi ile gurur duyacağınızdır.

Stratejiyi kim kullanıyor?

Pazarlama stratejisini kullanmak mı istiyorsunuz yoksa rehberlik mi arıyorsunuz? Ajans? Onu kullanmaktan memnunsanız, ajans sizin için çalıştırabilir. Ancak birçok işletme bir ajansın stratejiyi yönetmesini istiyor. Bu sizin için geçerliyse, ajansın yazdığı strateji belgelerinin örneklerini görmeye değer. Ayrıca, en yeni pazarlama trendlerinden haberdar olacak ve yeni taktik ve kampanya fikirleri önerecek olan proaktif bir ajans da istemelisiniz. İyi bir kurum, düşüncenize de meydan okuyacaktır ve en iyi sonuçları alabilecek bir pazarlama sunmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Uzun vadeyi düşünün

Geleneksel olarak pazarlama, anında sonuç veren bir disiplin değildir. Doğru pazarlama yapmak zaman alabilir ve farklı stratejileri test etmeyi içerebilir. Çalışırken, neden daha önce pazarlama yapmaya başlamadığınızı soracaksınız. Orta vadede bir ajansla (ideal olarak 6 ay) birlikte çalışın ve ilk aydaki sonuçları beklemekten ziyade uzun vadeli düşünün, onları almayın ve bir sonraki ajansa geçmeyin. Tabii ki, işlerden memnun değilseniz (örneğin, işin kalitesi, iletişim veya fikirlerin eksikliği) bir değişiklik düşünün, ancak ajansın onlarla ne yaptıklarına katılıyorsanız

İyi bir eşleşmeye ihtiyacınız var. 19659002] Ajansınızla iyi bir iş ilişkisine sahip olmanız gerekir; Seninle onlar arasında iyi bir kimyaya ihtiyaç var. Onlarla rahat hissetmeniz ve pazarlama fikirlerinizi tartışabilmeniz gerekir. Verimli bir ilişki, bir ajansla ortaklık kurabilmenizi ve işiniz için en iyi pazarlama sonuçlarını almanızı sağlayacaktır.

Bir pazarlama ajansı mı seçiyorsunuz? Öyleyse Xander Marketing'e bir arama yapın ve pazarlama hedeflerinizi sizinle görüşmekten memnuniyet duyarız ve sizin için doğru eşleşme olup olmadığımızı görebilirsiniz.