SEO

Pazarlama SEO Kısa Kılavuz

SEO'yu kullanmak, web sitenizin arama motoru sonuçlarına dönüştüğünden emin olmanın en iyi yollarından biridir; çünkü birileri sizin gibi bir site arıyorsanız bulmalarından emin olmak istersiniz.

Ancak 100'üncü sayfada veya daha kötüsü olan 500. sayfada listelenirse, arama motorunda sonuç bulunmuyor çünkü hiç kimse bu sayfalara bakmıyor.

Çoğu kişi ilk 2 veya 3 sayfaya bakar.

Peki sonuçların ilk birkaç sayfasında web sayfalarınızın arttığından nasıl emin olabilirsiniz?

Her ay en çok arama yapan en popüler anahtar kelimeleri bulmanız gerektiğini düşünmek kolay olacaktır.

Yanlış.

Bunu yapmak neredeyse imkansız hale getirir, çünkü zaten bunları kullanan binlerce pazarlamacı vardır ve web sayfaları sizinkinden daha uzun süredir zaten çok fazla trafik üretiyor ve bu nedenle popülerlikleri zaten zaten Onları en iyi sonuç noktalarına kadar seviyorum.

Web sayfalarınızın arama sonuçlarının ilk sayfalarında görünmesini istiyorsanız, yapmanız gereken şey budur.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Bul. Bunlar, sattıklarınıza özgü kelimelerdir ve genellikle 3 veya 4 kelime ifade eder. Örneğin, bir kanepe satmaya çalışıyorsanız, söz konusu kelime için çok fazla rekabet olacaktır. Bunun yerine bunun yerine "Queen Ann Antique Sofa" gibi daha cümleyi kullanabilirsiniz. Böyle kesin ifadelerle daha az arama yapılırken, daha spesifik olacak ve muhtemelen bir satın alma olasılığı yüksek olan kişilere uyarlanacaktır.

Orta ve Küçük Rekabet Amaçlı. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmanın yanı sıra, rekabet gücü az veya hiç olan cümleler arayın. Bu, web sayfanızın arama motoru sonuçlarının üstünde veya yakınında görünmesini sağlamanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, tam cümleyi kullanan yalnızca 8 pazarlamacı varsa ve arama motorları her sayfada 10 sonuç gösterirse, sayfanız sonuçların ilk sayfasında olmalıdır.

Rekabetin Hangi Anahtar Kelimeleri Kullandığını Görme. Hangi diğer anahtar kelimeleri kullanıyorlar ve daha fazla müşteri çekmek için kullandıkları içeriği görmek için rekabete bakmak her zaman iyi bir fikirdir.

Anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olmak için, Google'ın anasayfasına gidip "Reklamcılık" ı tıklayarak bulabileceğiniz Google'ın ücretsiz Anahtar Kelime Planlayıcı'yı kullanabilirsiniz. Bu, bir AdWords hesabını anahtar kelime yazılımını kullanabilmeniz için açmanızı sağlar.

Ve sitenize uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanarak pek fazla ziyaretçi gelmeyecek olsa da, birkaç yüksek hedefli potansiyelin önünde ilk sayfaya girmek, daha sonra jenerik 100'üncü sayfaya gelmek daha iyi değil yine de web sitenizin bağlantısını göremeyecek olan web sörfçileri?