الطباعة - تصميم

PCL XL Hatası Nasıl Onarılır

Bazen HP yazıcılar PCL XL hatası olarak bilinen bir soruna dönüşebilir. Görünüşe göre PCL XL hatası, bazı belgeleri yazdırmayı imkansız hale getiriyor. Zaman zaman veya yazdırma isteğiyle oluşabilir. Bunu düzeltmek, yazıcının doğru şekilde çalışmasını sağlamak için önemlidir.

Farklı PCL XL Hataları Hatalar

Bu tür bir hata, yazdırma akışında kesinti olduğunu gösterir: bir nedenden ötürü, yazıcı akışı bozuk olarak görür. PCL XL, bilgisayarın yazıcıyla iletişim kurmak için kullandığı "dili" ifade eder. HP forumları bunu "son derece yapılandırılmış" olarak tanımlarlar, bu da herhangi bir küçük rahatsızlığın yazıcı tarafından alınmasına ve işini yapmasını engellemesine neden olur.

Eğer kullanıcı sadece bu hataları aralıklı veya rastlantısal bir şekilde deneyimliyorsa moda, bu büyük olasılıkla bilgisayar ve yazıcı arasında bir yerde yatıyor. Kötü bir kablodan, kötü bir ağdan, kötü bir bağlantı noktasına kadar herhangi bir PCL XL hatasına neden olabilir. Muhtemelen yazıcının kendisi hatalıdır.

Bir doküman her yazdırıldığında hata daha düzenli veya üretiliyorsa, bunun nedeni büyük olasılıkla bir sürücü sorunudur. Sürücüler, bilgisayarın yazıcıyla iletişim kurmasını sağlayan programlardır. Bunları düzeltmek zor olabilir.

PCL XL Hatasının Düzeltilmesi için Bazı Yollar

Çeşitli aktiviteler, sürücülerle sorunlara neden olabilir. Ağlarda veya sürücülerde yapılan değişiklikler bu hataları tetikleyebilir. Ne yazık ki, Microsoft güncellemesinin üstünde kalmak, güncellemelerden biri sürücüyü değiştirdiğinde bir sürücü hatası da oluşturabilir. Yazıcının diskini bulmayı ve sürücüleri yeniden yüklemeyi ya da bunları indirmek için üreticinin web sitesine gitmeyi deneyin.

Bazen bilgisayarlar, yazıcıyla iletişim kurmak için evrensel sürücüler kullanılarak kuruldu ve bunların daha fazla sorunu var gibi görünüyor. Kullanılmakta olan yazıcının tam sürücülerini bulun ve indirin.

Bazı makineler için iyi çalışan başka bir seçenek de bazı ekstra طبعة özelliklerini devre dışı bırakmaktır:

1. Birlikte çalıştığınız programda Dosya sonra Yazdır sonra ملامح ve son olarak Gelişmiş .

2. "Gelişmiş Yazdırma Özellikleri" seçeneğini devre dışı bırakın.

3. "Baskı Optimizasyonları" nı devre dışı bırakın.

Bu, hatayı kendiliğinden gidermekle kalmaz, ancak hata mesajını görmeden yazdırmaya devam etmenizi sağlar.

Sürücü Hataları Hatalı Olabilir

Sürücüler yazıcılarla konuşur kayıt defteri yoluyla, bilgisayar bu çeşitli arka plan dosyaları nasıl bu yana. Yazıcı-bilgisayar bağlantısıyla ilgilenen bir kayıt defteri girdisi bozulmuşsa, kullanıcı bir hata görebilir. Bir kayıt defteri temizleyici kullanarak kullanarak araştırma yapmak PCL XL hatasını düzeltmek ve yazıcının yeniden çalışmasını sağlayın.


مصدر بواسطة John E. Blake