قاعدة البيانات

PC'nizde MsidCrl40 DLL Hataları Nasıl Düzeltilir

Msidcrl40.dll dosyası, Windows Live Messenger programının önemli bir bileşenidir. Ne yazık ki, bu dosya bilgisayarınızda sorunlara neden olabilir ve bilgisayarınızın Windows Live Messenger'ı yükleyememesine neden olacak şekilde Windows'ın düzgün bir şekilde okuyamamasına neden olabilir. Windows Live Messenger'ı kullanmaya çalıştığınızda, gösterilecek hata uyarılarının bazıları şunlardır:

Bu hatanın ortaya çıkmasının çeşitli nedenleri vardır ve uygun adımları yapmanız için belirli nedenleri belirlemeniz önemlidir. sorunun çözümünde. Diğer programların hataya neden olması durumunda olabilir.

MsidCRL40.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Bu programı her çalıştırdığınızda hata mesajları görüntüleneceğinden kolayca fark edilebilir. Bunu düzeltmek için soruna neden olan uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekir. Bu prosedüre şu adımları izleyerek başlayabilirsiniz:

  • " Başlat " üzerine tıklayın ve sonra " Kontrol Paneli "
  • "üzerine tıklayın" 19199004] Program Ekle / Kaldır [Seçin] "(XP kullanıyorsanız) veya" Programlar ve Özellikler "" (Windows Vista ve 7).
  • Listeden silmek istediğiniz programları seçin ve ardından " Kaldır " sekmesine basın.
  • Ondan sonra PC'nizi yeniden başlatın. Uygulamayı tekrar kurmak isterseniz, World Wide Web'den aradığınız dosyayı indirerek ya da bir CD / DVD yükleyici kullanabilirsiniz.

Hata devam ederse, kayıt defterinde aksilikler olabilir. Bu nedenle, bu sorunu çözmede atılacak son ancak çok önemli adım, bilgisayarınızın kayıt defterini temizlemektir. "Kayıt defteri", ilgili dosyaların, bilgilerin, ayarların ve seçeneklerin depolandığı merkezi bir veritabanıdır. Windows, bu veritabanı aracılığıyla bir programı her yüklediğinde ya da çalıştırdığında sürekli olarak dosyalara erişir. Kayıt defteri zarar gördüğünde, bozulmuş ya da tıkandığında, Windows dosyaları düzgün okuyamaz, ancak msidcrl40.dll hatası gibi hatalar ortaya çıkar. Bunu çözmek için, PC'nizde güvenilir bir kayıt defteri temizleyici indirip çalıştırmanız önemle tavsiye edilir. Mevcut kayıt defteri temizleme araçlarının verimli çalıştığı ve bilgisayardaki hataların% 99'unu kaldırabileceği kanıtlanmıştır.