قاعدة البيانات

Physx BulletStorm Hatası Nasıl Onarılır

Physx, NVidia tarafından tasarlanan lider grafik sürücülerinden biri olan ve oyunlarınızdaki kritik 'Fizik' temelli işlevlerin sayısına yardımcı olmak için tasarlanmış bir sürücüdür. Physx sürücüsü, insan gerçekçi hareketine, efektlere ve araç efektlerine ve ayrıca diğer gelişmiş grafik özelliklerine izin verir. Bir oyun oynamaya çalıştığınızda veya özel gelişmiş grafik özellikleri içeren belirli bir yazılım parçasını kullanırken hata görünse de, düzeltmek ve kullanmak şaşırtıcı derecede kolaydır.

Hangi Sebepler Fizyx Hatası?

Genel olarak ne sebep olur? Fizyx hatası, bilgisayarın dosyayı okuyamamasıdır ve bu, oynatmaya çalıştığınız oyunda veya çalıştırmaya çalıştığınız yazılım üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bu, dosya yapısı değiştirilmekte olan birtakım şeylerden kaynaklanabilir, bu da dosyanın bilgisayar tarafından okunamayacağı anlamına gelir. Hatanın gerçekleşmesinin bir başka nedeni, Windows'un programı çalıştırmak için gerekli dosya veya ayarlara sahip olmamasıdır; ayrıca Windows kayıt defteri, düzenli olarak Physx hatası oluşmasında önemli bir rol oynar.

Physx Hatasının Düzeltilmesi

Physx hatasını düzeltmek için yapmanız gereken birkaç adım vardır. Öncelikle Physx grafik sürücüsünü yeniden yüklemeniz gerekir. Bu, bilgisayarın sürücüye yaptığı belirli ayarları sıfırlayacaktır, böylece yeniden yüklediğinizde, bilgisayar sürücünün ilk kurulduğunu düşünecektir.

Yapmanız gereken bir sonraki şey şudur: Fizx grafik sürücüsünü yeniden yükledikten sonra diğer tüm ayarları sıfırlayacağından bilgisayarınızı yeniden başlatın, bu da diğer hataların isteksizce ortaya çıkmasını daha az olası kılar.

Yapmanız gereken son adım, kayıt defterini temizlemektir. ve bu, bilgisayarın daha iyi çalışması için tüm kayıt defterini yeniden yapılandırmayı içerir. Kayıt defteri, bilgisayarın Internet'i başlatmak gibi belirli işlevleri gerçekleştirmesini sağlayan önemli bilgileri depolayan sanal bir veritabanıdır. Internet simgesini çift tıklattığınızda, bilgisayar daha sonra Internet'i görüntüleyebilmenizi sağlayan yönergeyi bulmak için kayıt defterinde arama yapar. Çoğu zaman kayıt defteri bozuk olabilir ve bazen yapısını değiştirebilir, bu da bilgisayarın belirli hatalar için daha uzun sürmesi anlamına gelir, bu da genellikle hataların oluşmasına neden olabilir. Frontline Registry Cleaner 2.0, kayıt defterini yeniden yapılandırabilir, temizleyebilir ve hataları düzeltebilir ve ayrıca bilgisayarınızın yavaş çalışmasına ve hataların ortaya çıkmasına neden olan gereksiz dosyaları temizleyebilir.