قاعدة البيانات

Popüler CMS Yazılımı

Bir kişinin web sitelerini daha kolay bir şekilde değiştirmek için kullanabileceği en popüler CMS yazılım programlarının ne olduğunu bulmak söz konusu olduğunda, aramalarını başlatmak için en iyi yer çevrimiçi. Bugün yakında çevrimiçi olarak CMS (içerik yönetim sistemi) yazılım programlarını ararken ne zaman bir araştırma yapacağınızı keşfedeceksiniz.

Ancak, özellikle bu programları kullanmanın başlıca avantajı Artık çevrimiçi olarak büyük miktarda iş yapıyorsanız, web sitelerinizde daha kolay değişiklik yapmanıza izin verilir. Tüm bu yazılım programlarında, bir kişi yalnızca düzenleme yapamaz, aynı zamanda sitelerine içerik ekleyebilir veya silebilir.

Aşağıda, farklı açık kaynaklı CMS yazılımının daha popüler olanlarına bir göz atabiliriz. ücretsiz olarak indirilebilir. Fakat gerçekte kullanmayı seçtiğiniz şey, kendi özel gereksinimlerinizin ve ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlı olacaktır.

1. PHP / MySQL

Bu, bir web uygulaması olan ve web siteniz için yalnızca benzersiz değil, tamamen dinamik bir içerik oluşturmanıza izin veren bir yazılımdır. Ancak bu iki PHP, insanların sunucu tarafı uygulamaları ve web içeriği geliştirmelerine yardımcı olmak için kullandıkları açık kaynaklı program dillerinin daha popüler olduğu görülmektedir.

2. Joomla

Bu, web sitenizi yaratmanıza ve düzenlemenize izin veren çok fonksiyonlu açık kaynaklı uygulamalardan biridir. Bugünkü programların birçoğunda olduğu gibi bu programı PC'nize veya dizüstü bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu özel program, kendi kişisel veya iş sitelerini oluşturmak isteyenler için en iyisidir. Ayrıca, zaman geçtikçe ve bu belirli programı kullanarak kendinize daha çok güveniyorsanız, web sitenizin görünümünü daha da arttıracak ekstra modüller ve bileşenler eklemeye başlayabilirsiniz. Bu da ziyaretçilerinize çok daha zevkli bir deneyim sağlayacaktır. Kurmak ve daha sonra bu belirli CMS programını kullanmaya başlamak yaklaşık 15 dakika sürer

3. Mambo

Bir kişinin PC'sinde veya dizüstü bilgisayarında kullanabileceği tüm popüler CMS yazılım uygulamalarından biri yalnızca en yaygın kullanılan değil, aynı zamanda en güçlü olanlardan biridir. Bu özel uygulama ile bir kişi, kişisel veya iş kullanımı için çok basit veya karmaşık web siteleri oluşturabilir. Ancak birçok farklı fonksiyonun yanı sıra programın kendisi de kullanıcı dostudur ve yönetmesi çok kolay bulabileceğiniz bir kontrol paneline sahiptir.

Ancak bahsettiğimiz 3 popüler CMS yazılımı uygulaması ile birlikte sizde diğerleri var. phpNuke, PostNuke veya Drupal dahil olmak üzere düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, gerçekte hangisini seçeceğiniz gerçekten ne istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu bağlıdır.