التسويق الرقمي

PPC, PPV, CPV, EBM, PPA Arasındaki Farklılıklar

PPC, PPV, CPV, EBM ve PPA, çevrimiçi pazarlamada kullanılan çeşitli إعلان araçlarından biridir. Trafik web sitelerini, açılış sayfalarını veya ticari amaçlar için kullanılabilecek herhangi bir çevrimiçi platformu kullanıyorlar.

Farklılıklara girmeden önce, tanımlarını bilmek iyi bir fikirdir. Ne anlama geldiklerini ve özelliklerini bilmek, aralarındaki büyük farklılıkları açıkça gösterecektir. Kısaltmalar tam olarak şu şekildedir:

PPC – Tıklama Başına Öde

PPV – Ödeme Başına Ödeme

GBM – Görüntüleme başına maliyet

EBM – Harcama Başına Maliyet

PPA – Pay per Action

Açık bir şekilde kısaltmalara bakarak, herhangi bir laymanın onlar arasında ayrım yapacağına bahse girerim. Neyse, hadi gidelim.

PPC – Tıklama Başına Öde

1. Bu, web sitelerine veya farklı çevrimiçi platformlara yerleştirilen reklamların yalnızca birisi reklamı tıkladığında ücretlendirildiği bir reklam metodudur.

2. Birisi reklamı görüntüler ancak tıklamazsa, herhangi bir ücret uygulanmaz

3. Bir web sitesine hedeflenmiş trafik çekmek için iyi bir yoldur ve çevrimiçi reklamlarda şiddetle tavsiye edilir.

4. Fiyatları, tıklama başı 0.01 ABD doları ile tıklama başı 14.00 ABD doları arasında değişiyor. Bu, çeşitli faktörlere bağlı: rekabet, reklamın muhtemelen çekeceği trafik miktarı.

5. Bu nedenle, bir gece boyunca hesabınızı kolayca boşaltabileceğinden, bu reklamı kullanırken dikkatli olmanız gerekir.

6. Bunu kullanacaksanız, e-posta pazarlaması için e-postalar toplamak için sayfaları sıkıştırmak için trafiği kullanmanız için kullanmanızı öneririm.

7. Bu reklamlara örnek olarak, çeşitli web sitelerinde "Google Reklamları" nda görülen reklamlar verilebilir.

PPV – Görüntüleme başına ödemeli reklamlar ve GBM – Görüntüleme Başına Maliyet

8. Hem PPV hem de CPV aynı şeyi ifade etmektedir; bir reklama yapılan herhangi bir tıklamaya bakılmaksızın, bir reklama yapılan herhangi bir görüntüleme için ücret alınacak tutar.

9. Normalde, görüntüleme grupları şeklinde ücretlendirilir, ör. 1000 gösterim başına 0,30 dolar ve bunun gibi.

10. Bu nedenle, hedeflenen trafik elde etmek için oldukça ucuz ve etkili olacağını ispatlıyordu.

11. Ancak, reklamınız çok sayıda görünüme sahip olmasına, ancak daha az harekete sahip olması durumunda çok pahalı olabilir.

12. Bu tür reklamlar, çok akılda kalıcı olmalı ve ondan değer çıkartmak için gereken eylemi çekmelidir.

13. Bir Facebook reklamı hem PPC hem de PPV reklamlarına iyi bir örnek sağlar. Fark görmek için bir göz atmanızı tavsiye ederim.

EBM – Harcama Başına Maliyet ve PPA – Harcama Başına Ödeme

14. Hem EBM hem de PPA aynı şeyi ifade eder. Başarıyla yapılan her eylem için ücret alınır veya ödenir. Örneğin çevrimiçi bir programa katılmak, form doldurmak vb.

15. Ben satış ortağı pazarlama benzer ancak daha sonra CPA ile karşılaştırıldığında daha geniş bulabilirsiniz. İkincisi, EBM, bağlı şirket pazarlaması yapamayabilirken, uzun vadeli ticari ilişkileri hedeflemektedir.

16. PPA, bu makaledeki diğerlerine kıyasla çok masraflı olmakla birlikte, nerede olursa olsun büyük iş değeri çekmektedir.

17. Bu tür reklamlarda, ücret alınması veya ödenmesi için bir eylem tamamlanmalıdır.