SEO

PPC reklamlarınızı yapıştırarak daha fazla dönüşüm elde edin

Şefler, bileşenlerin eski bileşenlerinin daha iyi bir versiyonu olan yemeklerin içine yeniden birleştirilmeden önce, öğünleri bileşenlerinde dezenfekte ederek yiyeceklerin sunumunu geliştirmekle oynuyorlar. PPC uzmanlarının bugünlerde reklamlarla yaptıkları gibi. Duyarlı bir arama ağı إعلانı oluştururken, reklamlarımızı Google’ın daha sonra tıklamanız gereken reklamlarla birleştirebilecekleri temel öğelerine göre yeniden yapılandırıyoruz.

 Fred Vallaeys

Bu süreçte özellikle harika olan şey: eski reklamlarımızı yapıştırabiliriz, daha az çekici olan bölümlerden kurtulabiliriz ve kullanıcıların geçmişte neleri sevdiklerini ve reklamverenlerin satışlarını ne kadar sürdüğünü odaklayabiliriz. Bu yayında, kendi reklamlarınızı kaldırmak ve hangi parçaların saklanmaya değer olduğunu ve hangilerinin atılmayacağını öğrenmek için kullanabileceğiniz bir Google Reklamları komut dosyasını paylaşacağım.

Reklam yenilikleri çalışmayı azaltır, ancak reklamlara gelince değil

PPC uzmanlarının, Google Reklamlarına eklenen otomasyon türlerine yanıt olarak rolünü değiştirdiğini açıkça belirtin. Teklif yönetimi söz konusu olduğunda, en yeni otomasyon jenerasyonu olan Akıllı Teklif, bunu daha az zaman alan bir iş haline getirir. Reklamverenlerin artık her bir anahtar kelimenin teklifini ayrı ayrı yönetmesine gerek kalmaz, bunun yerine daha yüksek ROAS ve EBM hedeflerine odaklanabilir ve bunları işlerinde geliştikçe yönetebilirler. Teklif otomasyonunun neden bir zorunluluk olduğu konusundaki son yayınlarıma bakın, ancak teklif yönetiminin geçen yıl nasıl değiştiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız hangi tuzaklardan kaçınmalıyım?

PPC yenilikleri, otomasyonları ve araçları, amaç, mümkün olan en iyi PPC sonuçlarını üretmeyi hedefliyorsa, her zaman insan katılımı için bir ihtiyaç olacaktır.

Örneğin, reklam vermek gibi, çevrimiçi reklamcılığın yaratıcı tarafına gelince, Google Reklamları’ndaki yeni yetenekler aslında PPC uzmanlarının en iyi sonuçları almak isteyip istemediklerinden daha fazla iş yapmasını gerektirir. Daha fazla kitle ve demografik hedefleme seçeneği olduğundan, bir anahtar kelime arayan herkes için bir reklam yazmak artık yeterli değildir. Şimdi, aynı anahtar kelimeyi arayan benzer insanların birçok kesimi için doğru reklamı yapmalıyız.

Bunu hızlı bir şekilde göstermeme izin verin… Adidas spor ayakkabılarını AdWords günlerinde (Google Reklamları denilmeden önce) satmak istiyorsanız ) “adidas sneakers satın al” anahtar kelimesini satın alabilirsiniz. İyi bir iş yapıyorsanız, A / B testinde her zaman iki veya üç reklamınız olur, böylece gösterim başına dönüşümlerinizi artırabilirsiniz (en iyi şekilde TO ve dönüşüm oranı kombinasyonu).

1 anahtar kelime -> 2 veya 3 reklam

Ancak Google Reklamları büyümeye başladı ve yeniden pazarlama başladı. Artık “aynı adidas spor ayakkabı al” anahtar kelimesini arayan bazı kullanıcıların, kadınların ayakkabılarını taramak için çok zaman harcadığını biliyor olabilirsiniz. Bu bilgiyle, bu yeniden pazarlama listesindeki kullanıcılara kadın spor ayakkabılarıyla ilgili bir şeyler söyleyerek daha çekici reklamlar yazabilirsiniz.

1 anahtar kelime * birkaç yeniden pazarlama listesi -> her yeniden pazarlama listesi için> 2 veya 3 reklam

hedeflenebilecek yaş, cinsiyet ve hanehalkı geliri. Birçok reklamveren bu yeteneği farklı teklif ayarlamaları yapmak veya kullanıcıları yanlış segmentte dışlamak için kullanır, ancak daha hedefli bir reklam aracılığıyla daha doğrudan bir bağlantı oluşturmak için de kullanılabilir.

1 anahtar kelime * 3 cinsiyet * 7 gelir aralıklar * 7 yaş aralıkları -> 147 olası demografik permütasyonlar için> 2 veya 3 reklam

Bugün, pazar içi, ayrıntılı demografik bilgiler ve benzer kitleleri içeren daha fazla kitle hedefleme olasılığı var. Anahtar kelimelerimizi aradıklarında, tüm bu farklı segmentler için anlamlı bir şey söyleme fırsatına sahibiz, ancak söylenecek doğru şeyi belirlemek ve tüm reklamları gerekli kampanyalarla, reklam gruplarıyla ve reklamlarla kurmak için öncekinden daha fazla iş gerekir.

Reklamları bileşenlere ayırmak, binlerce varyasyona duyulan ihtiyacı azaltır

Google, duyarlı arama reklamları gibi teklifler içeren daha fazla reklam ihtiyacında üssel büyümeyi ele alıyor. Burada, bir makine öğrenme sistemi çeşitli farklı başlık ve açıklamalardan birini seçebilir (Google bu varlıkları arar) ve bunları herhangi bir kullanıcı için mükemmel bir reklamda birleştirmeyi deneyebilir. Bu reklamlar henüz elle oluşturulmuş genişletilmiş metin reklamlardan daha iyi performans göstermeye hazır olmasa da, performansta sürekli iyileştirmeler görmeleri olasıdır. Unutmayın, Google reklamlar tıklandığında çoğunlukla para kazanır, bu yüzden bu işi yapmak için oldukça iyi bir teşvik olurlar. Ve tabii ki, Moore Yasası sayesinde, makine öğrenme yetenekleri akıllara durgunluk veren bir hızda hızlanıyor ve günümüzde sadece çok fazla sonuç üretebilecek bir sistem, çok yakın bir gelecekte muazzam sonuçlar verebilir.

The 'Ad Component Rapor ”betiği

Hem Optmyzr (şirketim) hem de Google, duyarlı arama ağı reklamlarını denemek için hangi reklam bileşenlerini veya varlıklarını öneren araçlara sahiptir. Ancak, birkaç müşterinin, bir Reklam Bileşeni Raporu oluşturan popüler komut dosyamızda güncellemeler istediğini duydum. Senaryo kavramı basittir. Aynı başlığı, tanımı, URL'yi veya yolu kullanan tüm reklamları bulur ve metrikleri toplar. Bu raporla, reklamveren, hesaplarının tamamından, iyi bir TO, büyük bir dönüşüm oranı veya en iyisi, her ikisinin bir kombinasyonu olan reklam bileşenleri türleri hakkında daha iyi bilgi edinebilir.

başlıklar, açıklamalar, yollar ve görünür URL gibi her bir reklam metni bileşeni için bir tane olan birkaç sekme. Aynı zamanda elementlerin kombinasyonları için birkaç sekmeye sahiptir. Google Reklam Komut Dosyaları'nın şu anda v201806 sürümünde API raporları üzerinde çalıştığını ve Google bunu v201809 sürümüne yükseltene kadar komut dosyasının 3. başlık ve açıklama 2 alanlarını okuyamadığını unutmayın.

Bu betiği tek bir Google Ads hesabına kopyalayıp yapıştırın (bir MM hesabı):

] Script ayarları

Bu script için değiştirebileceğiniz birkaç ayar var:

  • currentSetting.spreadsheetUrl = “NEW”; -> üzerine yazılacak Google e-tablonun URL’si. Veya script her çalıştığında yeni bir elektronik tablo oluşturmak için “YENİ” girin.
  • currentSetting.time = “LAST_30_DAYS”; -> İstatistikler için tarih aralığı. Bu, örneğin standart komut dosyası rapor tarihi aralıklarından biri olmalıdır. LAST_7_DAYS, LAST_MONTH,…
  • currentSetting.accountManagers = “[email protected]”; -> Raporla birlikte elektronik tabloya erişmesi gereken virgülle ayrılmış Google kullanıcı adlarının listesi.
  • currentSetting.emailAddresses = “[email protected]”; -> komut dosyasının çalışmasının ne zaman bittiğini bildirmek için virgülle ayrılmış e-posta adresleri listesi
  • currentSetting.campaignNameIncludesIgnoreCase = “”; -> analize dahil edilecek kampanya adlarının bir parçası olması gereken metin. Tüm kampanyaları içermek için bunu boş bırakın.
  • var currencyCode = “$”; -> bu para birimi simgesi maliyetle ilgili alanlar için başlık sütunlarındaki raporlara eklenecektir.

Google Reklamları’na hiç bir komut dosyası eklememişseniz, burada bir astarımız var.

Reklam bileşeni nasıl kullanılır? rapor

Hesabınız için en son reklam bileşeni raporunu otomatik olarak yeniden oluşturmak için komut dosyasını kullanın. Daha sonra yalnızca en iyi performans gösterenları göstermek ve raporları yeni yanıt veren veya statik reklamlara kopyalamak için raporu filtreleyebilirsiniz.

Komut dosyası, her reklam bileşeni için bir sekme içeren bir Google Sayfası oluşturur. Aynı bileşen, bir başlık gibi, birden fazla reklamda kullanılıyorsa, raporlar bu varyasyonun genel performansını gösterir.

نتيجة

Yeni makine sayesinde doğru kullanıcıya doğru reklamı göstermek kolaylaşıyor duyarlı arama reklamları gibi yönlendirilen araçları öğrenme. Ancak, makineye ne tür reklamlar deneneceğini öğretmek için hala insan PPC uzmanlarına bağlı. Ve birçoğumuz sahip olduğumuz uzun yıllar süren hesap geçmişi sayesinde, Google Reklam Komut Dosyaları gibi diğer otomasyonları, makineye beslenecek en iyi reklamları bulmak için verilerimizi hızla taramak için kaldırabiliriz.


Bu makalede açıklanan görüşler Konuk yazarın olduğu ve mutlaka Arama Motoru Arazisi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Frederick (“Fred”) Vallaeys, Google’da 10 yıl boyunca AdWords’ü geliştirmek ve reklamverenlere en iyi şekilde nasıl yararlanacaklarını öğretmek için harcadığı ilk 500 çalışandan biriydi. Google AdWords Evangelist’i.
Bugün, eşsiz veri görüşlerine, Tek Tıkla Optimizasyonlarına ™, hesap yönetimini daha verimli hale getirmek için gelişmiş raporlamaya ve AdWords için Geliştirilmiş Komut Dosyaları ™ 'ya odaklanan bir AdWords aracı şirketi olan Optmyzr Cofounder'ıdır. Tıklamaları gelire dönüştürmeye odaklanan bir arama pazarlama ajansı olan SalesX ile yaptığı çalışmalarla en iyi uygulamalarla hızını koruyor. Organizasyonlara daha yenilikçi olma ve çevrimiçi pazarlamacı olma konusunda ilham verdiği etkinliklerde sık sık misafir konuşmacı olarak görev yapıyor.