SEO

Pratik SEO Rehberi: İyi İş İyi SEO Vakfı mı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) web sitenizi büyük arama motorları tarafından bulunacak şekilde hazırlamak için teknikler, yaklaşımlar ve stratejilerin bir ev sahipliği yapmaktadır. Çoğu zaman simya ile karşılaştırılır. Herkes SEO uzmanlarının ne yaptığını biliyor, ancak çok azı bunu nasıl yaptığını biliyor. Aslında, birçok SEO uzmanı 'e nasıl katıldığına katılmaktadır. Birçok taktik mevcuttur, ancak SEO ucuz bir uğraş değildir, bu yüzden ona değerli إعلان paralarını tahsis ederken dikkatli olmak gerekir.

 • İlk olarak, neyi başarmaya çalıştığınız konusunda net olmalısınız. iş yan odak, odak, odak!
 • İkincisi, zaman, disiplin ve para gerektiren zaman harcamak için hazır olması gereken yorucu bir çok ay taahhüdü için hazırlamanız gerekir.
 • Son olarak, hangi araçların ve tekniklerin en iyi yatırım getirisini (ROI) üreteceğine karar vermelisiniz. Eğer kaynaklarınızı çok zayıf bir şekilde yayarsanız, başarısız olursunuz.

Kendinizi Google'ın arama sonuçlarının hemen ilk sayfasında bulmayı düşünüyorsanız, bu SEO kılavuzu tam size göre değil. İlk sayfada sizi gece boyunca etik bir şekilde alabileceklerini iddia edenlere inanmayın. Sistemi kısa bir süre için aldatmayı başarsa bile, Google'ın gazabı hızlıca senin üzerine inecek ve asla gitmeyecek. SEO konusunda ciddi iseniz, kendinizi uzun mesafe için hazırlayın ve doğru yapın, sabrınız ve gayretiniz ödeyecektir. SEO hakkında gerçekten karmaşık bir şey yok. Üç prensibe dayanıyor:

 1. Değerli, alakalı, benzersiz, zamanında içerik, arama motorlarında iyi sıralanacak.
 2. İçerik, bulunabilmesi için makinede okunabilir olmalıdır.
 3. SEO iş sonuçları üretmek için zaman alır.

Değerli İçerik

Değerli içeriklerle başlayalım. "SEO" teriminden bile bahsetmeden önce, kendinize sorun, dünyaya neleri sunmak zorundayım, neden benzersiz ve neden kimse bunu istiyor? Tüm dijital iletişim kanallarınızı kapsayan dijital bir stratejiniz var mı? Milyonlarca başka web sitesiyle rekabet ettiğinizi unutmayın. Teorik olarak, SEO'ya çok fazla zaman harcayabilir ve müşterilerinizin içeriğinizi, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi çekici bulmayacağını öğrenmek için bu ilk sayfaya ulaşırsınız. Tersine, çok hızlı pes etmeyin. SEO'yla uğraşmadıkları için mükemmel ürün ve hizmet sunan birçok işletme sahibi, kitlelerine asla ulaşamaz. "Eğer inşa ederseniz, gelecekler" aksiyomu Google’da sonsuza dek yanlış duruyor. Onus sizin üzerinizdedir ve Google'a zorlayıcı bir vaka yapmazsanız, süper video ürünü sunan evrende tek kişi siz değilseniz (örneğin, bir tekeliniz var) sizi görmezden gelecektir. Yani, öne çıkan içerikler üretin. Değer sağladığınızdan emin olun. Bazen bu bir fedakarlıktır. Rakiplerinizin size karşı kullanabileceği değerli bilgileri paylaşmayı tercih edebilirsiniz. Bir tartışmayı teşvik edebilecek, hatta eleştiri çekebilecek benzersiz bakış açıları seçmeyi tercih edebilirsiniz. Kendin ol, eşsiz ol ve ilgi çekici ol – almak için vermelisin. Satış aşamasından daha fazlasını sağlayın. Marka tanıma değerini içeren bir maliyet-fayda analizi yapın. Bazen bir ila iki ay, bazen daha uzun, sonuçları görmek zaman alacağını unutmayın. Nihai hedefiniz, rekabetçi niş bulmak ve satın alma kalıplarını etkileyebilmeniz için kendinizi uzmanlık alanınızda bir otorite olarak tanımlamaktır. İnsanlar seni hatırlar ve ihtiyaç duyduğunda size gelir. İçerikle ilgili olarak yazdığınız her şeyin iyi yapılandırılmış, temiz ve gerçek ve dilbilgisel hatalardan arınmış olduğundan emin olun. Düz dil kullanarak yaz. Bunun üzerinde birden çok kaynak var. Genel olarak web sitesi içeriğinin altı sınıf seviyesinde yazılması önerilir. Bazen tüm endüstriler için mümkün olmayabilir, ama elinizden geleni yapın. Bir başka yararlı metrik Flesch-Kincaid okunabilirlik indeksidir. 60'ın üzerinde tutmanız önerilir (bu ücretsiz aracı kullanabilirsiniz). Dostu, yaklaşılabilir ve açık yürekli ol. Mizah kullanın, ancak sınırları kırıp geçmeyin. Her zaman kitlenizi göz önünde bulundurun. En önemli bilgilerin sayfanın üst kısmında olduğundan emin olun, böylece kolayca bulunabilir. Web kullanıcıları okumaz; kayırdılar. Başlıkları ve madde işaretli listeleri kullanın. Bilgi sindirilebilir hale getirin ve jargon, klişe ve konuşma dilinden mümkün olduğunca uzak durun. Navigasyon yapınızın görev odaklı ve kullanıcı dostu olduğundan emin olun. Kullanıcı deneyiminiz her zaman insanları mutlu yoldan almalıdır.

Google'ın Seni Bulmasına Yardımcı Olun

Değerli içeriğiniz var ve şimdi bir sonraki adım gösteren arama motorlarına ve insanlara nasıl ulaşılacağını öğrenmek için hazırsınız. . Bu SEO rehberinde, en büyük arama pazar payına sahip olduğu için Google’a odaklanıyoruz, ancak bu, diğer arama motorlarına eşit olarak uygulanabilir. Google’da iyi sıralarsanız, diğer arama motorlarında iyi bir sıralama yapacağınızı söylemek muhtemelen güvenlidir. Çok sayıda SEO tekniği vardır, ancak test edilmiş ve ispatlanmış bir kaçına odaklanmayı tercih ediyoruz:

 1. Yüksek etki alanı ve sayfa yetkisi olan web sitelerinden gelen bağlantıların sayısını en üst düzeye çıkarın. [19659008Sayfalarınızısayfalarınıziçintutarlıbirsayfaoptimizasyonuuygulayarakmakinedeokunabilirhalegetirin

Gelen Linkleri Oluşturma

Bu teknik, SEO çevrelerinde pek çok karışıklığa ve tartışmaya neden oluyor ancak geçerli bir sebep yok. . Çok basittir ve web sitenize geri dönen aşağıdaki varsayım sayma kalitesi bağlantılarına dayanmaktadır. Google’ın web sitenizin değerini belirlemek için en etkili yoldur. Backlinks, Facebook "Likes" e çok benziyor – sosyal güven oylaması. Burada Google’ın mantığı son derece basittir – saygın ve alakalı web siteleri size bağlantı veriyorsa içeriğiniz değerli olmalıdır. Burada önemli bir uyarı, bağlantı yapısının organik olması gerektiğidir. Kısa bir süre zarfında geri dönüşlerde çok hızlı bir artış olursa, çabalarınız yasal olsa bile Google bunu spam olarak algılayabilir. Çabalarınızı birkaç ay içinde yayınla. Endüstri meslektaşlarınızla bağlantı alışverişi yapmakta yanlış bir şey yoktur. Sadece bağlantı çiftlikleri ve spam teknikleri önlemek emin olun.

 1. Spammy yorum. Sadece bağlantınızı eklemek için birisinin web sitesine yorum göndermeyin. Bir bağlantıya yorum yapın, sadece söyleyeceğiniz şey konuşmayla alakalıysa ve bağlantı seyirciye gerçekten yardımcı olabilir.
 2. Bağlantı çiftliklerinden kaçının. Bunlar, yalnızca bağlantı oluşturma amaçları için oluşturulan sitelerdir. Web sitenizi alakalı web dizinlerine ve yerel listelere eklemek gayet iyi, ancak yalnızca saygın web siteleriyle çalıştığınızdan emin olun. Bizim ölçütümüz DA 50'dir.

Kazanılan ve Kazanılmamış Linkler

Kazanılan bağlantılar, SEO dünyasındaki ürünün kremidir ve diğer ortamlardan daha fazla SEO suyu (derecelendirme gücü) üretecektir. Kazanılan bir bağlantı, yalnızca üçüncü bir tarafın katılımı veya ikna olmaksızın yarattığı bir bağlantıdır. Google, hangi bağlantıların kazanıldığını anlamak için karmaşık algoritmalara sahiptir. Deneyimlerimizde, yüksek kaliteli kazanılmış bağlantılar elde etmek zor, ama bu altın standart. Kazanılan bağlantılara yapılacak en iyi şey, web dizinleri, makaleler, blog yayınları ve diğer paylaşılan medya kaynaklarına yerleştirilen yüksek kaliteli kazanılmamış bağlantılardır. Gönderinize eklediğiniz geri bağlantıların temel amacının, okuyucuların içeriğinizi daha derinlemesine öğrenmelerine ve çeşitli tematik olarak ilgili bileşenlere erişmelerine yardımcı olan ek içerik sağlamaktır. Bağlantı kalitesi süreçte çok önemlidir. Link kalitesi iki faktörden etkilenir:

 1. Link host (domain) – bağlantınızın bulunduğu web sitesi (19659008) Link text (anchor) alaka düzeyi

[19659002] Google, bir alanın şöhretini belirlemek için kendi özel yöntemine sahiptir. Bir web sitesinin sırasını belirlemek için 1 ila 10 ölçek kullanır. Moz tarafından geliştirilen alan yetkisi (DA) metriğine dayanıyor, çünkü daha ayrıntılı. Tüm web sitelerini 100 puanlık, logaritmik bir ölçekte (daha yüksek tırmanışınız, daha da zorlaşan) işaretler. Sitelerimiz için DA'yı belirlemek için Mozbar Chrome eklentisini kullanıyoruz. Metrik değeri zaman içinde değişebilir, bu yüzden ihtiyacınız olduğunda doğru şekilde kontrol ettiğinizden emin olun. SEO ile ilgili olarak, 50'nin altında bir alan yetkisine sahip olan herhangi bir web sitesine bağlantı yerleştirmemeyi tercih ediyoruz. Bunun, maliyet ve menfaatin kesiştiği yer olduğuna inanıyoruz. Bu kesinlikle bazı zorluklar yaratıyor ve SEO'muzu daha pahalı hale getiriyor; Ancak, müşterilerimize huzur verir ve yüksek kaliteli SEO suyunu (sıralama gücü) getirmelerini sağlar. SEO dünyasında, kalite her zaman miktarı koz. Saygın bir web sitesinde ne düşündüğünüz konusunda kendi kararınızı vermeniz gerekecek, çünkü bu kesinlikle SEO maliyetlerinizi etkileyecektir, ancak bir DA ile kendi başınıza bir şey kullanmamanızı öneririz ve kullandığınız her şeyin en azından yukarıda olmasını öneririz. 25 (özellikle bunun için ödeme yaparsanız). Bağlantılarınızı nereye gönderdiğinizi çok seçici olun. Ana web sitesi Google tarafından şüpheli SEO taktikleri için cezalandırıldıysa, bu sizi etkileyebilir. Diğer önemli bir husus, çapa kompozisyonudur. Bir çapa, web sayfanıza geri dönen bir metin bağlantısıdır. Bağlantı metninin, açılış sayfanızdaki anahtar kelime ve meta verilerle senkronize olması son derece önemlidir. Google, bağlantı alaka düzeyini böyle belirler. Örneğin, "disko müziği" ile ilgili bir web sayfasına işaret eden "tüm hamsterler" adlı bir link kesinlikle organik arama sonuçlarında iyi sıralamayacaktır.

Saygın web sitelerinden yüksek kaliteli gelen bağlantılar nasıl elde edilir?

İçerik pazarlaması

İçerik, son Google Hummingbird algoritması devrimiyle gerçekten kraldır ve daha da fazlasıdır. Google'ın beceriksizliği, yaklaşımın sadeliğinde daha da belirgin hale geldi, değerli, ilgi çekici, zamanında içerik sağladı ve iyi sıralarda olacaksınız. Birkaç yıl önce, Google, hesaplama gücünün yetersizliği nedeniyle içerik analizinin insancıllaştırma lüksünü karşılayamadı. Ancak, teknolojinin ilerlemesi ve donanım fiyatlarındaki düşüşle birlikte, Google artık içeriği daha derin analiz etmeyi ve mantıklı ve akıllı bir yapı oluşturmayı başarabiliyor. çeşitli web elemanları arasındaki bağlantılar. Gitti, anahtar kelime doldurma günleri. İçerik pazarlaması, içeriğinizi çeşitli yayıncılık kanalları aracılığıyla tanıtmak ve birleştirmek için devam eden bir çabadır. Tabii ki, içerik değeri ve sektör-uygunluk ilkeleri burada her zamankinden daha fazla geçerlidir. İçeriğinizi tanıtmanın bir yolu, ilgili web sitelerinde makaleler, blog yayınları ve haber yayınları yayınlamaktır. Bazıları ücretsizdir ve bazıları ödenir. PR Web, MyPRGenie, Sosyal Medya Bugün ve Ezine Makaleleri ile harika bir deneyime sahip olduk. Eğer bu sitelerde yapmayı başarırsanız, SEO-meyve suyu kalitesi gerçekten yüce.

Web sitesi

Domain Authority (Mayıs 2014)

prweb.com

94

myprgenie.com

65

EzineArticles.com

91

hubpages.com

88

Bunu yapmanın bir başka yolu da sosyal medyadan. Bu daha fazla zorlayıcı çünkü birden fazla sosyal medya kanalında büyük bir takip yapmalısınız. Ancak, sadece SEO'nun ötesinde büyük pazarlama avantajları vardır. Sosyal medyadan ne kadar SEO suyu alacağınız belli değil. Google, vurgusunu Google + 'ya kaydırıyordu ve şimdi bu bile akı içindedir. Sosyal medyayı bu SEO rehberinden çıkardık çünkü kendi başına durduğuna ve öncelikle bir SEO aracı olarak kullanılmayacağına inanıyoruz.

Ücretsiz ve ücretli dizinler

Listelerinizi web dizinlerine yerleştirmek yerel olarak yardımcı olmak için kullanılmalıdır. müşteriler SEO gündemini ilerletmek için değil, işinizi web'de bulurlar. Bu dizinler genellikle coğrafi olarak, sektöre ve temaya göre düzenlenir. İşletmenizi doğru şekilde listelediğinizden emin olun. 50'nin üzerinde bir YG'ye sahip olan ilgili dizinlerle çalışmayı tercih ediyoruz. En kaliteli dizinler ile aylarca beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bunun basit bir nedeni var: rekabet. Diğer herkes ücretsiz orada olmak istiyor. Bazı dizinler hızlandırılmış bir gözden geçirme süreci için ödeme seçeneği sunar. "Ödeme" kelimesini söylediğimizde, yerleştirme için ödeme yapmak istemeyiz; Genellikle iki ila üç iş günü olan hızlı bir inceleme için ödeme yapmak istiyoruz. Girişiniz, ödeme yaptıktan sonra hala reddedilebilir. Yerleştirmenizi bir ücret karşılığında garanti eden dizinlerden kaçının. Google'ın bu bağlantıları daha yüksek bir değere atayacağından, öncelikle sektörünüzde uzmanlaşan dizinlere odaklanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ücretli dizinler yılda 25 ila 300 dolar arasındadır. Çoğu, yıllık ve kalıcı bir seçenek sunmakta olup, kalıcı seçenek çok daha pahalıdır. Bazıları ana alanınıza ek olarak birkaç derin bağlantı yerleştiriyor. İşte ilgili DA puanları ile birlikte ücretsiz ve hızlandırılmış (ücretli) girişler sunan dizinlerin listesi:

Dizin

Domain Authority (Mayıs 2014)

dir.yahoo.com

100

dmoz.org

94

botw.org

79

joeant.com

60

jayde.com

69

ezilon.com

66

dirjournal.com

60

webworldindex.com

56

alivedirectory.com

56

avivadirectory.com

63

incrawler.com

50

hotvsnot.com

80

familyfriendlysites.com

66

abilogic.com

56

goguides.org

55

gimpsy.com

53

incrawler.com

50

jasminedirectory.com

57

Sayfa Üzerinde Optimizasyon

SEO bir bilim değil, belirli ilkelere bağlılıktır. Bu prensiplerin karmaşıklığı, tutarlı SEO'yu zorlayıcı ama daha ziyade acımasız bir disiplini ve bunları uygulama taahhüdünü yaratıyor. Projelerimizden biri için bir emlak sitesi – anahtar sayfaların doğru bir şekilde optimize edilmesiyle, aylık bazda anahtar metriklerde% 40'lık bir artış ve yıl içinde% 14'lük bir artış görebildik. yıllık ziyaretler, sayfa görüntüleme sayısı ve sayfada geçirilen süre. Bölgesel geometrilerimiz de% 24 arttı. Bu prensipleri acımasızca izlemelisiniz:

1. Sayfa başına bir alakalı anahtar kelimeye (ifade) odaklanmaya çalışın. Web sitenizde benzersiz olmalı, aynı anahtar kelimeyi birkaç yerde kullanmayın.

Sayfa için seçtiğiniz anahtar kelime aşağıdaki alanlarda bulunmalıdır:

 • Sayfa başlığı ve meta başlık (bazı sistemler sayfa başlığına göre otomatik olarak meta başlığı oluşturur). Sayfa başlığınızın her zaman Başlık 1 olduğundan emin olun.
 • Başlıklar.
 • URL.
 • İçerik (en az üç kez, ilk paragraf en önemli olanıdır.)
 • Meta açıklaması. Meta açıklama iyi yazılmalı ve kitlenizin dikkatini çekmelidir. Bu, bir arama sonucu snippet'i olarak görünecek ve sıradan tarayıcıları ziyaretçilere dönüştürmeye yardımcı olacaktır.
 • Görüntü dosyası adı (en az bir görüntü kullanmanız önerilir). [19659004] Görüntü alternatif açıklaması. Sadece, ALT niteliğinin temel amacının, görüntüyü daha erişilebilir hale getirmek için tanımlamak olduğunu unutmayın.

2. İç bağlantılar ve ilgili kaynaklara bağlantılar kullanın, ancak çok fazla kaçının. Her 500 kelime için en uygun olanı üç düşünürüz.

3. Kopyanız en az 300 kelime içermelidir.

4. Başlık 70 karakterle sınırlandırılmalıdır.

5. Meta tanım, 156 karakterle sınırlandırılmalıdır.

6. Kopya basit bir dilde yazılmalıdır – Flesch Okuma Kolaylığı puanı mümkünse 60'ın üzerinde olmalıdır.

7. Statik URL kullanın.

نتيجة

Mevcut pek çok SEO tekniği var, ancak en iyi yatırım getirisini sağlayacağımızın altını çizdik. Sonuçta, SEO çalışmasının uzun vadede sizin için yönetilebilir olduğunu kendiniz karar vermeniz gerekecektir. SEO'yu birincil etkinliğinize dönüştürmeyin. Ana hedefinizin, en iyi yaptığınız işe odaklanmak olduğunu unutmayın. İyi iş iyi SEO temeli. Son olarak, web sitenize bir göz atmaktan ve ücretsiz SEO incelemesi ve üst düzey öneriler sunmaktan memnuniyet duyarız.