SEO

Quora, Geniş Hedeflemeyi tanıtıyor, kitlenin 300 milyon aylık kullanıcıya ulaştığını söylüyor

Soru-cevap platformu Quora, şu anda 300 milyon aylık benzersiz kullanıcı kitlesine sahip olduğunu, bunun da geçen yıl bildirilen 200 milyondan fazla olduğunu söylüyor. Şirket ayrıca Geniş Hedeflemenin lansmanını da duyurdu. Bu hedefleme seçeneğiyle, reklamlar platformda yayınlanır ve hedef kitlenin hangi kitlelerin reklamlarla etkileşimde bulunduğunu öğrenmesi için uyarlanır.

Neden dikkat etmelisiniz?

Quora, milyarlarca Facebook ya da Google'a rakipleriyle rakip olamaz. Quora’nın hedef kitlesini 300 milyon aylık kullanıcı perspektifi haline getirmek için Twitter, Q2’de 335 aylık aktif kullanıcı (MAU) bildirdi; Reddit, 330 milyon MAU'ya sahip olduğunu iddia ediyor; ve Pinterest bu ay 250 milyon MAU olduğunu söyledi. Sözde ikinci kademeli platformları değerlendiren pazarlamacılar için Quora'nın erişimi karışıma katıyor.

Ayrıca, Quora'nın yeni Geniş Hedefleme, makinenin öğrenmesini, istenen işlemi gerçekleştirmesi beklenen kullanıcılara ulaşmak için إعلان dağıtımını optimize etmeye dayanıyor. [19659004] Quora'nın reklam işinin bir yıldan fazla sürdüğünü farketmeye değer. Şirket, çok etkinlikli dönüşüm izleme, yeniden hedefleme ve benzer bir hedefleme dahil olmak üzere yeni bir platform için göreceli olarak gelişmiş özelliklere sahip Quora’nın reklam platformunu hızlı bir şekilde inşa eden eski Facebook ve Google reklamlarıyla tanıştı. Diğer hedefleme seçenekleri Konu, Soru ve İlgi Alanı hedeflemeyi içerir.

Geniş Hedefleme Hakkında Daha Fazla Bilgi

  • Geniş Hedefleme, artık Quora Reklamları arayüzünde reklam grubu düzeyinde bir seçenektir.
  • Bu seçenek, Quora'nın algoritmalarını belirleme denetimine sokar. kitleler tarafından belirlenen içeriğe dayalı veya kitle sinyallerine güvenmek yerine hangi kitleler hedeflenir.
  • Quora's Pixel ile yapılan dönüşümleri izleyenler için şirket, Ağustos ayında Dönüşüm Optimize Edilmiş Kampanyalarla Geniş Hedeflemeyi kullanmanızı önerir Reklamları dönüşüm sağlama olasılığı bulunan kitlelere hedefleme becerisini geliştirmek.

Bu makale orijinal olarak Pazarlama Arazisi'nde yer aldı.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, tüm yayınlarda günlük yayınlama işlemlerine ve ücretli medya kapsamını denetlemeye yardımcı olan Third Door Media'nın Yardımcı Editör'ü. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.