SEO

Rand Fishkin, Google’a karşı ve Google’a karşı optimizasyonda

NEW YORK – Google'ın markalarla olan ilişkisi, referans şirketlerinden rakiplerine geçti, SparkToro CEO'su ve kurucu ortağı Rand Fishkin Çarşamba günü SMX East'te arama motorunun iş modelinin nasıl geliştiğiyle ilgili açılış konuşmasında yaptığı açıklamada. Fishkin, Google aramalarının büyük çoğunluğunun tıklama yapmadığını, şirketlerin kitlelere ulaşmak için SERP'e yönelik fırsatları bulması ve markalarını güçlendirmesi gerektiğini ve böylece kullanıcıların aktif olarak onları aramasını sağlayacaklarını söyledi.

] Jumpshot verilerine göre, bir mobil tarayıcıdan yapılan Google aramalarının yarısından fazlası (% 56,1) ve Google masaüstü aramalarının% 34,9'u diğer içeriklere tıklama yapılmadan sona erdi. “Ancak, eğilim aynı: organik, aşağı gidiyor; Fishkin,

Kaynak: SparkToro.

“Eylül ayında, tüm aramaların% 7,5’inde bir Alfabe özelliği tıklanmıştı” dedi. “Google, bugün Google Arama'nın en büyük yararlanıcısı. Hiç kimse bu% 7,5 rakamına yaklaşamıyor. ”

Aracıdan“ rakip ”e

Organik tıklama hacmi aşınmasına ek olarak, Google’ın doğrudan yanıtları ve dikeylere girmesi, hava, seyahat gibi sayısız sektördeki aramaları çözüyor , yerel ve incelemeler, kullanıcının o bilgiyi ilk kez yayınlayan sitelere tıklamak zorunda kalmadan

“Bu çok yaygın, arkadaşlar” dedi Fishkin, yerel paketin Google Hotels, Flights, Jobs, ve ana sonuçlar sayfasında ortaya çıkan diğer zengin sonuç türleri. “Skyscanner'dan ve Kayak'ta seyahatten, Eater'den ve Yelp'ten yerel sonuçlardan, US News ve FiveThirtyEight'tan üniversite sıralamasında, Wunderground ve Weather.com'dan, MetaCritic ve PC Gamer'dan, Wunderground ve Weather.com'dan MetaCritic ve PC Gamer'dan ve Fishkin, “temelde herkes, bir çok popüler kültür ve medya meselesi söz konusu olduğunda Alfabe” dedi.

Markalar bu konuda ne yapabilir

“Markamızı arama yapanların aradığı şeyi yapmanın yollarını bulmalıyız” dedi. “Hava durumu” için arama istemiyorum; Markam için arama yapmak istiyorum: 'Weather Underground' ve 'Weather.com' ve 'Weather Channel' için arama yapmak istiyorum. Sıfır tıklamalı aramalardan faydalanmanın yollarını bulmak istiyorum. ”

Organik ürünlere bakış açısına rağmen Bazı endüstrilerdeki trafikte, markaların Fishkin'in “arama sonrası davranış” olarak adlandırdığı şeyi etkileyebileceği bir takım yollar hala var.

Kaynak: SparkToro.

Zengin sonuçlarla içerik tasarlamanın şirketlerin yapabileceği tek yol olduğu Arama sonuçları sayfasındaki görünürlüğünü artırın – Fishkin'in “SERP SEO” olarak ne ifade ettiği ve bu sonuçların niteliği, kullanıcıları markanıza tanıtmaya yardımcı olabilir. Fishkin, إعلان satın almanın da bunu yapmanıza yardımcı olacağını söyledi.

Reklam panoları, radyo ve TV reklamları gibi çevrimdışı marka kampanyaları da arama davranışını etkileyebilir. Kullanıcılar markanızı aktif olarak araştırıyorsa, bilgi panelinizde değişiklik iddia etmek veya önermek marka algısını olumlu yönde etkilemenize yardımcı olabilir. Markanızı daha da güçlendirmek için, Fishkin, markalı arama sonuçlarını kontrol etmeye yardımcı olmak için itibar yönetimi SEO'yu önerdi.

Mahkumun markalar için ikilemi

“Mahkumun ikilemi, bu cevapları sağlamak için sıfır tıklama aramaları için optimize ediyor muyum? sonuçlarımı işaretlemek için Google’ın istediği gibi – ve sonuç olarak potansiyel olarak trafikten mi kaybediyorsunuz? ”” dedi Fishkin, birçok markanın kendilerini bulduğu sıkıntıya dikkat çekiyor.

Markanız verilen bir sıralamada yer almıyorsa Fishkin, trafiği olmayan sorguları veya bunun için kredi almadığını, bunun yerine trafik gönderen anahtar kelimeler için optimize etmeniz gerektiğini söyledi. Kaynak: SparkToro

Fishkin'in bu ikilemde gezinme mekanizması, konuyu iki kategoriye ayırıyor: biri, zengin bir sonuç olarak ortaya çıkabilecek her türlü içerik türü için (yukarıda) ve özellikle yapılandırılmış verilerden elde edilen arama sonuçları için (aşağıda)

Markalar, yapılandırılmış veri ekleyerek değer kazanıp kazanmayacaklarını veya değerlerini kaybedeceklerini veya cevap kutusunu bir yarışmacıya bırakmanın ve diğer anahtar kelime fırsatlarını sürdürmenin daha pratik olup olmadığını göz önünde bulundurmalıdır. Kaynak: SparkToro

“Hepimiz, sektörden sonra Google’dan sektöre kesinlikle gelecek olan rekabete karşı korunmak için duvarlar oluşturmaya çalışmalıyız, büyüme arayışında olan sektör… kesinlikle gerçek” dedi. “Ancak, kendi markalarımızı oluşturma fırsatımız olduğunu düşünüyorum ve yine de başarabiliyoruz.”

Müşterilerinize ulaşmak için arama motorlarına güvenmek, markaları bu arama motorlarının sonuç sağlama biçimine duyarlı hale getirir. Bununla birlikte, SEO çalışmalarınızı markanız için talep yaratan bir strateji ile tamamlayarak, kendinizi izole edebilir ve rekabetin önünde kalabilirsiniz.


نبذة عن الكاتب

George Nguyen, Third Door Media'da Yardımcı Editördür. . Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığı. !