SEO

Rand Fishkin, Moz'tan ayrılıyor, yeni bir start-up duyurdu

Moz kurucularından olan Rand Fishkin, yeni şirketini dün günlük olarak Mozdosta resmen terk ederek açıkladı. Etkilenen ve izleyici istihbarat pazarlama alanındaki bir teknoloji platformu olan SparkToro olan bir şirkete başlıyor.

Fishkin, ünlü bir SEO platformunu on yıl önce annesi Gillian ile başlattı. Hatta 17 yıl kadar önce Moz olarak bilinen şirketi yapmak için üniversiteden ayrıldı. Geçen Temmuz'da, 2014'te CEO olarak geri adım atıldıktan sonra Moz'u terk edeceğini öğrendik.

Fishkin, sıfırın "atıldığı ve binanın dışına çıktığı zaman, sıfırdan 10'a kadar bir ölçekte 10 üzerinden dört olarak Moz'tan ayrılışını açıkladı. 10 "tamamen kendi görüşleri doğrultusunda kendi görüşlerine bırakılmıştır" sözleriyle açıkladı:

Bu günümüzde zorluk çeken, bilişsel ve duygusal bir hale getiren. Bir sürü hüzün, bir pişmanlık dolu öfkelenme ve öfkeyle kızgınlık var. Ancak, son yirmi yıldır bana ve Moz'a destek veren tüm insanlara derinden teşekkürlerimi sunarız. Böyle bir şirket kurma, endüstriyi değiştirmek ve olgunlaşmak, girişimcilik, pazarlama ve kendim hakkında çok şey öğrenmek için yardım deneyimi bir şeref ve ayrıcalıktı.

Fishkin, Moz'un hâlâ yüzde 24'üne sahip olduğunu söyledi. olağanüstü hisselerde, Moz'un yönetim kurulu başkanlığını sürdürmekte ve en büyük tek hissedar halen devam etmektedir. Fishkin, Moz'u başarılı bir şekilde görmek ve devam ettirmek istediğini söyledi.

Fishkin'in ayrılmasına ilişkin düşüncelerini ve gelecekteki planlarını yeni blogunda okuyabilirsiniz.


نبذة عن الكاتب