SEO

Rapor: Google, arama sonuçlarına daha az video ve resim kutusu gösteriyor

Arama ağı pazarlama platformlarından RankRanger ve STAT Arama Analizlerine ait verilere göre, Google arama sonuçlarında video ve resim kutularının gösterilme yüzdesini düşürdü. Aslında, veriler, bu arama özelliklerinde Google web ve mobil arama sonuçlarında% 20 ila 30 arasında bir düşüş olduğunu göstermektedir.

Video karuselleri veya kutuları düşüyor. Bu araçlara göre 13 Kasım veya 14 Kasım tarihleri ​​arasında Google daha az video kutusu veya karuseli göstermeye başladı. Bu kutular şöyle görünüyor:

İşte RankRanger'dan bir düşüşü gösteren bir grafik:

İşte, STAT'dan bir grafiği gösteriyor:

Resim karuselleri veya kutuları düşüyor. 14 Kasım civarında, RankRanger'e göre Google, görüntüledikleri veri kümesi için görüntü karuseli veya kutularını% 30 daha az göstermeye başladı. Bu kutular şunun gibi görünüyor:

RankRanger'ın düşüşü gösteren bir şeması var:

Bu neden önemli? İçeriğinizi Google aramada daha üst sıralarda göstermenin bir yolu yalnızca optimize etmek değil En iyi on mavi bağlantıdır, ancak dikey içeriğinizi bu karusel veya kutularda göstermeye çalışın. Dolayısıyla, web sayfanız belirli bir anahtar kelime öbeği için iyi sıralanmadıysa, karusel kutularında iyi sıralanacak videolar veya resimler oluşturmayı deneyebilirsiniz. Bu kutuların daha az gösterilmesiyle, trafiğinizin dikey aramadan yararlandığını etkileyebilir.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahiptir. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.