SEO

Rapor, YouTube ve Google video sıralama algoritmalarının çok farklı olduğunu gösteriyor

RankRanger tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, YouTube aramada iyi bir sıralama, bir videonun Google aramada video karuselinde de iyi bir sıralama olacağını ve bunun tersini de garanti etmemektedir.

YouTube arama sıralaması algoritması, Google aramalarının video karusellerinde videolar için kullandığı algoritmadan önemli ölçüde farklıdır.

Burada, Google'da video sonuçlarının her birinin bir “kart” olduğunu gösteren bir video karuseli örneği verilmiştir. Video küçük resimlerinde Barry Schwartz değilim.):

Çalışma, 155 video karuseli anahtar kelimesine baktı ve Google arama içindeki her bir atlı karıncadaki en üstteki altı kartın sırasını karşılaştırdı ve ardından bunları URL'deki URL’lerin sıralamasıyla karşılaştırdı. arama sonuçları. Sonuçlar, ilk atlı karınca video kartının YouTube arama sonuçlarında ortalama konum 14 olduğunu gösterdi. İşte video kartı yerleşim numarasına göre videonun YouTube'da aynı sorgu için nasıl sıralandığını gösteren bir grafik:

Video karusellerini üçlü paketler halinde gruplandırmış olsanız bile, ilk üç video gösterilir ve sonraki üç, Videonuzun ilk üç kartta gösterilme şansı ve ayrıca YouTube aramada iyi sıralama olasılığı yüksek değildi. Aşağıdaki veriler, her bir Google video karusel kartının YouTube'daki belirli konum aralığında kaç kez görüntülendiğini gösterir:

Bu, YouTube ve Google aramalarının ayrı ayrı ele alındığı ve YouTube'da iyi bir şekilde sıralanan bir videoya sahip olmanın geçmişe ait olduğunu doğrular. videonuzun Google aramada iyi sıralanmasına neden olmaz.

RankRanger'da bu çalışma ve veriler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Land'in Haberler Editör ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahiptir. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.