التسويق الرقمي

Reklam Bütçeniz Sınırlı Olduğunda Neden Ücretsiz Online Pazarlama Kullanmıyorsunuz?

İşletme, maliyetleri en aza indirmek ve karı maksimize etmekle ilgilidir. Maliyetleri en aza indirebilmeniz için, işinizi pazarladığınız para miktarına dikkat etmeniz gerekir. Çevrimiçi pazarlama sektöründe yeni veya eski olsanız da, web sitenizi pazarlamak için sınırlı bir إعلان bütçeniz olabilir. Yeterli kaynağa sahip olsanız bile, işinizde kalmak için maliyetlerinizi en aza indirmeniz gerekir. Ücretsiz çevrimiçi pazarlama, işletmenizi çevrimiçi ortamda büyütmenin önemli bir bileşenidir. Benimle aynı fikirde misin?

Online pazarlamaya yeni başladığımda, mümkün olan en kısa sürede hızlı geri dönüşler getirmeyi umarak çok para harcadım. Web siteme trafik çekmeyi amaçlayan çeşitli yöntemlere harcamak için ceplerimin derinliklerine kazdım. İlk başta olabildiğince hızlı çevrimiçi para kazanabileceğimi düşündüm. Hmmm! Durum böyle değildi. Kendimi yeniden düzenlemek için çizim tahtasına geri gitmeden harcamaya devam edersem, kaynakların benim için işe yaramayacak şeylere harcayacağımı fark ettim. Bu nedenle, ücretsiz çevrimiçi pazarlamayı sıfırlamaya karar verdim.

Online pazarlamacıların para kazanmak için orada olduğunu biliyor musunuz? Evet, işte bu yüzden varız. Fakat para kazanma arayışında, bazı pazarlamacılar gerçekten çok fazla abartıyorlar. Her zaman beni güldüren reklamlar içeren web sitelerini ziyaret ediyorum. Neden biliyor musun? Çünkü ben bir keresinde "72 saatte 2.000 $ kazan" ilanlarına bayıldım. Pazarlamacıların çoğu, saatlerce para kazanacağınızı hissetmenizi isteyen bir miktar aciliyet yaratır. Ama hepsi bu kadar basit değil.

Online hızlı para kazanmak mümkün olsa da, yeni pazarlamacılar için kolay olmayabilir. Ücretli çevrimiçi pazarlama yöntemlerini kullanmaktan vazgeçmiyorum. Kesinlikle çalışıyorlar. Ama sana karşı koruduğum şey, gerçekten nasıl çalıştığını çok iyi bilmediğin pazarlama yöntemlerinde zor para kazanmış paranı harcamaktır. Bu nedenle, yeni iş dünyasında online iş yapma deneyiminden yararlanarak, ücretsiz çevrimiçi pazarlama yöntemlerini kullanmanın iyi bir nedeni.

Çok sayıda ücretsiz çevrimiçi pazarlama yöntemi var ancak sizlerle birlikte kullandığım ve etkili bulduğum altı yöntemi sizinle paylaşmak istiyorum.

1. Makale pazarlaması, en seçkin ve deneyimli pazarlamacıların web sitelerine düzenli bir trafik akışı sağlamak için kullandıkları çok etkili ücretsiz bir çevrimiçi pazarlama yöntemidir. Yapmanız gereken her şey, niş ile ilgili konularda kendi makalelerinizi yazmak ve el ile size herhangi bir kuruş talep etmeyecek makale dizinlerine göndermektir. Buradaki zorluğunuz, makaleleri tutarlı bir şekilde üretmek ve makale gönderiminiz için makale dizinlerinin bir listesini yapmaktır.

2. Google ile eBlogger, Google Web Yöneticisi araçları, Google Analytics, Google Site Haritaları, Google AdSense, Google Writely, Google İçerik Gönderme, Google Alerts ve Google Froogle gibi ücretsiz çevrimiçi pazarlama araçlarını kullanmak için bir hesap açın. Bunlar, web sitenize gelen trafiği artırmak için herhangi bir bozuk para ödemeden kullanabileceğiniz reklam araçlarıdır. Asıl amacın bunları nasıl kullanacağını öğrenmek.

3. İnsanlara, kişisel olarak iletişim kurduğunuz şeyle çevrimiçi varlığınız hakkında bilgi vermek için ağız kelimesini kullanın. Ağız kelimesini alt etmeyin; Benim için harikalar yapar. İnsanlara her zaman web sitemi ziyaret etmelerini isterim ve yanıt her zaman iyidir.

4. Aynı ilgi alanlarını paylaştığınız kişilere ulaşmak için sosyal ağları kullanın. Sosyal ağ, kalmak için gelen etkili ücretsiz bir çevrimiçi pazarlama aracıdır. Birçok sosyal site var ama en popüler siteler arasında Facebook, Twitter, LinkedIn, MySpace, Ning, Google ++, Badoo, MyLife ve Friendster var.

5. Forum pazarlaması, kullanmamanız gereken bir başka ücretsiz çevrimiçi pazarlama yöntemidir. Deneyimli çevrimiçi pazarlamacılar tarafından çok kullanılıyor. Sadece forumlara katılmak ve aktif üye olmak zorundasınız. Sitenize gelen trafiği forumlardan görmeye başlayacaksınız.

6. Sosyal yer imi, aynı ağdaki üyelerin, ağın diğer üyeleri tarafından erişilebilir olan web sitelerini listeleyebildikleri bir sistemdir. Sosyal paylaşımda olduğu gibi, sosyal yer imi, internet kullanıcıları için büyük bir şey haline gelmiş bir yöntemdir. Sosyal imi oluşturma siteleri arasında Twitter, Squidoo, StumbleUpon, reddit, Blinklist, Clipmarks vb. Bulunur.

Ücretsiz çevrimiçi pazarlama yöntemlerini keşfedip kullandıktan sonra artık daha fazla müşteriye ulaşmak için ücretli geleneksel ve çevrimiçi reklamları kullanabilirsiniz. iş. Ancak ücretsiz çevrimiçi pazarlamanın etkinliğini göz ardı etmeyin. İşinizi kurmak için size muazzam bir şekilde yardımcı olabilir. Sadece her gün bir şeyler yapmak için zaman ayırmalısın, kazanacaksın. Şüphesiz!