التسويق الرقمي

Reklam Pazarlama Blog – Online Reklam Vs Konvansiyonel Pazarlama Görüşleri

Çevrimiçi ve geleneksel reklamcılık arasında sürekli bir çatışma var – hangisi daha etkili? İş girişimcileri, ürünlerini tanıtmak için kullanmaları gereken cadde ikileminde ve mesajlarının tüketicileri tarafından nasıl haberdar edilmelerine izin verilir. Geleneksel pazarlamanın zamana karşı test edilmesine rağmen hâlâ çoğunluğun tercihi, çevrimiçi pazarlama ve reklamcılıkta pazarlama blogları kazanıyor.

Birçok reklamcılığa dayalı pazarlama blogu, çevrimiçi reklamcılığın geleneksel reklamcılık konusundaki açık avantajının, çevrimiçi olarak, bilgileri kamuya açıklamak için çok fazla zamana ihtiyacınız olmadığını göstermesidir. Reklamını yapmak istediğiniz materyali oluşturduktan sonra, hemen yayınlayabilirsiniz. Reklamınızı internete yerleştirdiğinizde sınır yoktur. İnternet bağlantısına sahip oldukları sürece, dünyadaki herkes söyleyeceklerinizi görebilir. Dahası, haftada 7 gün, günde 24 saat, her zaman görülebilir ve duyulabilir.

Etkileşimli reklamların ortaya çıkması ve reklamcılık pazarlama blogunun kullanımı, rekabeti engelleyici stratejiler kullanan televizyon reklamlarını zorlaştırıyor. Kesintisiz stratejiler, müşteriye 30 saniyelik veya 1 dakikalık bir dizi reklamla bilgi beslemekle sınırlıdır ve bu da odur. Bu reklamcılık yöntemi, halkın etkileşime girmesi veya geri bildirim sağlaması için herhangi bir yer bırakmaz. Etkileşimli çevrimiçi reklamcılığın bulunmadığı bir iletişim boşluğu var.

Genel olarak, çevrimiçi reklamların zaman, coğrafya ve etkileşim açısından açık bir avantajı olsa da, geleneksel pazarlamanın iyi bir şekilde etkili olduğu ve hala çok güçlü bir izlenimin olduğu inkar edilemez. Dolayısıyla, işletme sahiplerinin hem çevrimiçi hem de geleneksel pazarlama kanallarını kullanmayı düşünmelerine zarar vermez.