SEO

Reklam testi stratejiniz yanlış olduğunda

 bölünmüş testi

Arama Motoru Aralığında ve endüstri konferanslarında tekrarlanan görüntünüzle karşılaştığınız bir tek kelimedir: Kazananlarınızla birlikte çalışıp kazananlarınızı caydırmak için reklamlarınızı ve reklamlarınızı test etmeniz, test etmeniz ve test etmeniz gerekir. Böylece ROAS ve ROI'yi arttırır. Tüm başarılı reklamverenler bu kararı takip ederler ve çoğu zaman gayret sarf ettikleri çabaları sayesinde elde ettikleri yıldız sonuçlarına ulaşırlar.

Ancak, bir grup reklamcıdan en önemli test türlerinin neler olduğunu veya hangi unsurların test edilmesi gerektiğini ya da إعلان test araçlarının önerdiği sonuçlara güvenmeniz gerekip gerekmediğini … ve büyük olasılıkla çılgınca farklı ve görünüşte çelişkili cevaplar elde edersiniz.

Bu karmaşa, dijital ajans Elite SEM'de Müşteri Stratejisi Yöneticisi olan Aaron Levy'yi hayal kırıklığına uğratıyor. Aaron yüzlerce reklam testinden oluşan bir emektar ve kapsamlı deneyimler sayesinde neyin işe yaramadığını ve neyin işe yaramayacağını net bir şekilde geliştirdi. Bu ay New York'ta yapılacak olan SMX East konferansımızda sağlam bir reklam testi çerçevesinin nasıl oluşturulacağını ve yürütüleceğini konuşacağız.

Aaron'dan, reklamları test ederken karşılaştığı bazı yanlış anlaşılmalardan bahsetmiştim.

Testin başarılı bir SEM kampanyası yürütmenin önemli bir parçası olduğu oldukça açık görünüyor. Çoğu insan bunu doğru yapıyor mu? Yoksa, ne tür hatalar yapıyorlar?

Bir kelimede… hayır. Çoğu kişi, bir şeyleri doğru bir şekilde test etmemektedir çünkü hesap yapılarının değerini veya etkisini yeni testler veya araçlar üzerinde tahmin etme eğilimindedir. Bunu, eski Toyota tercelerinizde bir turbo şarj cihazını tokatlamak gibi düşünün – kendi başına etkili olan bir yapıya yerleştirilen yeni güçlü testler işe yaramaz. Gerçekten yeni bir aracın başarılı olmasını istiyorsanız (Özellikle akıllı kampanyalar ve otomasyon çağında), yeni testlere uyum sağlamak için yapıları ayarlamanız gerekir.

Önerebileceğiniz bazı bariz olmayan test türleri nelerdir? ?

Cinsiyet ve jeo-odaklı kopya testlerinin büyük bir hayranıyım. Otomatik olarak test etmenin bir yolu olmadığı için test etmek zor. Ancak, reklamları ölçeklendirerek veya yerelleştirerek BÜYÜK performans artışlarını gördük. Google reklamlarını kırmadan, ülkedeki her şehir için benzersiz reklamlar yazamayacağınız bir meydan okumadır (inanın, denedik, denedik), ancak mücadele eden belirli bölgeler varsa, bunları kesinlikle benzersiz testlerle bölmeye değer.

Test edilemeyen bir şey var mı, yoksa sadece zaman kaybı mı?

Her şey test edilmeye değer, ama doğru bir şekilde test etmeniz gerekiyor! Google Görüntülü Reklam Ağı'nda veya YouTube'da merak uyandıran reklam öğesiyle test edilmeyi deneme çalışmaz. Bu kanallarda test yapmak ve SEM'i ölçtüğünüz şekilde ölçmeye çalışmak kesinlikle işe yaramaz. Yeni bir girişimi test ediyor veya kendinizi konfor alanınızın dışına taşıyorsanız, her birini aynı şekilde ölçmeye çalışmayın. Zamanınızı harcayacağınız yer burası.

Reklamlar üzerinde bazı testler gerçekleştirdikten sonra kullanıcıların hangi adımları atmasını önerirsiniz?

Yinelemeli yineleme yinelemeli! İşe yarayan bir şey bulduktan sonra, onu yeni bir yarışmacının karşısına koyun. Zaman içinde öğrendiklerinizi alıp yeni testlere uyguladığınızdan emin olun. Bu, ve test… test edin. Her promosyon için yeni bir reklam metni parçası oluşturmanız gerekmeyebilir. Her hafta reklamlarınızı değiştirmek için bir asansör alamıyor olabilirsiniz ve sadece dövülemeyecek bir reklamınız olabilir. Reklamların yanı sıra varsayımlarınızı da test edin.

Aaron ve sahadaki diğer uzmanların reklam testleriyle ilgili daha fazla bilgi ve pratik ipucu istiyorsanız, 23-25 ​​Ekim tarihleri ​​arasında New York'taki SMX East konferansımıza katıldığınızdan emin olun. , 2018.


نبذة عن الكاتب