التسويق الرقمي

Reklam ve Reklamcılık Fotoğrafçılığındaki Eğilimler

Bugün reklamlar, müşterilerin ilgisini kazanmak ve müşterilerin markalarında özel bir alan yaratacak bir izlenim yaratmak için çok fazla deney yapıyor ve değişiklikler yapıyor. ruhu. Reklam fotoğrafçılığında, resim türünde, kullanılan düzen ve yazı tiplerinde ve daha pek çok şeyde değişiklikler görüyoruz.

Stok fotoğrafçılığı bu günlerde tezgâhta kalıyor. Sık kullanılan kopya ve resim biçiminin yerini alan kapsamlı bir stok görüntüsü kullanımı var. Müşterileri (veya müşteriler olarak hareket eden modelleri) gösteren stok fotoğrafçılığı, tüm konsepte, mesaja ve إعلانın bütünlüğüne inanılırlık kazandırır. Reklamlar bugün, tatil paketlerinden memnun aileleri veya arabasında daha fazla bacak alanı olan bir üst çentik CEO'suna ya da ona çocuklarına sağlıklı besleyici bir diyet vermiş olan memnun bir anne içerebilir.

Bugünün reklamlarında gördüğümüz bir diğer trend de etkileşim. Daha fazla şirket, okuyucuların geri bildirim yapmak için bir şeyler yapmasını gerektiren reklamlarla geliyor. Bu eğilim çevrimiçi reklamlarda basılı medyadan çok daha fazla görülür. Bazen reklamlar eğlencelidir ve tamamen okuyucuların eğlencesi içindir. Bazen reklamlar, bir formu doldurmak veya bir anket doldurmak suretiyle elde edilebilir bir fayda bildirirler.

Reklamların düzeninde ve boyutunda eğilimlerin değiştiğini görüyoruz. Hem basılı medyada hem de çevrimiçi medyada, reklamverenler okuyucuların dikkatini çekmek için boyut ve düzenlerle denemeler yapıyor. Elbette, her iki medyanın düzenleri farklıdır ve birbirinden ayrı olarak tanımlanmaktadır.

Fontlar ve yazı tipi boyutları da çok fazla deney yapılıyor. Reklamcılık uzmanları, izleyicilerin dikkatini çekmek için farklı yazı tipleri kullanıyor. Örneğin, çevrimiçi reklamlar, serif yazı tiplerinden sans-serif yazı tiplerine reklamlarda büyük bir değişiklik gördü. Yine fontların kullanımı ve boyutu, Reklam fotoğrafçılığı ve reklamda kullanılan resimlere bağlıdır.