التسويق الرقمي

Reklamda Müzik Jinglesinin Önemi

Muhtemelen kafanda sıkışmış bir şarkıya ne kadar sinir bozucu olabileceğini deneyimlediniz. Ama en son ne zaman sinirlendin, çünkü kafandan bir cümle bilen birinin sesini alamadın mı? Muhtemelen bu sıkıntıyı hiç yaşamadım. Neden olmasın? Müzik, günlük konuşmanın aksine, unutulmaz bir ses biçimidir. Yürürken müzik bizimle yürüyor, adımlarımıza ritim ekliyor; ve yolda ilerlerken, bir şarkının lineer ilerlemesi geçen manzaraya denk geliyor. Üstelik, beynimizi en azından beklediğimiz zaman müzik kutusuna çevirebilecek çok sayıda “küçük” başlatıcı var, “jingle” üreten firmalar çok iyi anlıyorlar.

Reklam jingleları piyasadaki en basit إعلان biçimidir. . Ama aynı zamanda en başarılı reklam biçimlerinden biri. Şirketinizin jingle birilerinin aklına gömüldüğünde, ürünlerinizi en tuhaf zamanlarda düşünecekler: güneşli bir parkın içinden geçerken, yalnız bir otoyolda sessizce sürüş yaparken ya da arka bahçedeki yaprakları tırmıklarken. Herhangi bir uyumlu hareket duygusu, beynimizde saklanan müziği serbest bırakma eğilimine sahiptir. Peki, birisinin bir parkın içinden geçerken çilingir servisleriniz hakkında düşünmesinin avantajı nedir?

Tam o anda, bir avantaj yoktur. Ama bir kişi jingleinizi her duyduğunda, şirketinizin pazardaki varlığı güçlendirilir. Kişinin bir çilingir ihtiyacı olduğunda, şirketinizin aklına gelmesi için mükemmel bir şans var. Jingles, diğer reklam biçimleri gibi çalışır; Çoğunlukla karşılaşırlar ve ne kadar akıllılar ki, daha akılda kalıcı olurlar. Başarılı jingle'ların üç özelliği vardır: kısa, kolay anlaşılır ve kolayca ayırt edilebilir. Eğer bir jingle bu niteliklere sahip değilse, unutulmayacak kadar kesindir.

Bu şeyler göz önünde bulundurulduğunda, başarılı bir jingle geliştirmek genellikle deneyimli bir medya şirketi ile görüşmeyi içerir. Her tür reklam gibi, iyi bir jingle geliştirmek, jingle tarzının en iyi şekilde nasıl çalıştığına ulaşmak için hedef pazarınızı analiz etmeyi içerir. Örneğin, hedef pazarınız yaşlıysa, ultra modern dansa sahip bir jingle kullanmak muhtemelen en iyi fikir değildir. Doğru müziği seçmenin yanı sıra, doğrudan kitlenizle konuşan sözlü itirazları iletme şansına da sahip olacaksınız. Çilingir servisi durumunda, böyle bir temyiz genel olabilir. Ancak, kendi imajını veya kişisel hedeflerini ele alan bir şeyi pazarlıyorsanız, sözel temyizin daha spesifik olması gerekebilir.

Satış üretmenin yanı sıra, bir jingle sahip olmanın en büyük parasal avantajlarından biri de Reklamı birden fazla reklam biçiminde kullanın. Jingle'lar radyo ve televizyonda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak jingle'ı web sitenizde de kullanabilirsiniz. Çoğu reklam biçimi sürekli yenilenmeyi gerektirir, ancak iyi bir jingle onlarca yıl dayanabilir, şirketinizi insanların zihninde tutar ve satışları teşvik eder.