التسويق الرقمي

Reklamda Renk İtirazı

Bir إعلان için kullandığınız renkler reklamın gerçek ifadesinden daha önemlidir. Bunun nedeni, renklerin (ve grafiklerin) tüketicinin dikkatini çekmesidir; bu durumda, reklamların okunmasına neden olur. Psychology.about.com'a göre "Psikologlar, renk baskısının bu ürünün veya hizmetin kabul veya reddedilmesinin% 60'ını oluşturabileceğini öne sürdü."

Her rengin farklı kültürler için farklı anlamları vardır. Reklamcılık amacıyla, reklamlarınızı hedef pazarınıza hitap edecek şekilde tasarlamak son derece önemlidir. Tüketicilere gönderdiğiniz mesajı iltifat edecek renkleri seçmeye çalışın.

Kırmızı

Kırmızı, aksiyon, sıcaklık, güç, saldırganlık, heyecan, drama, ateş, kan, tutkuyu simgeler. Aşk, tehlike, öfke ve ısı. Her zaman dikkat çekecek derecede görünür bir renktir. Kırmızı da birçok duyguyu canlandıracak.

Dur işaretleri bize kırmızı renk verdiğimizde durmamızı ve bakmamızı öğretti. Dolayısıyla, kırmızı billboarda bakmak ve durdurmak sadece doğaldır.

Çalışmalar, kumarhanelerdeki kişilerin, kırmızı renkli odalarda diğer renklerle oda daha çok kumar oynadığını göstermektedir. Kırmızı aynı zamanda otomobil satışları, evcil hayvan dükkanları, makarna mağazaları, pizzacılar ve restoranlar için de iyi bir renktir.

Ancak kırmızı renk, sağlık, kan ve acil durumları kötüleyen tıbbi şirketler için önerilmemektedir. Red ayrıca muhasebecilerin negatif bir nakit akışına sahip olduklarını göstermek için kullandıkları renklerdir.

Portakal

Portakal, canlı ve eğlenceli bir renktir. Akıl zafiyetini geliştirir, sıcaklık ve mutluluğu teşvik eder. Turuncu oksijenin beyindeki akışını da artırır. İçeriğin, verimliliğin ve sağlığın yanı sıra turuncu ile ilişkili nitelikler de vardır. Turuncu renk pahalı bir ürünün daha makul fiyatlı görünmesine yardımcı olabilir. Çok çeşitli insanlara hitap eden ürünler için mükemmel bir renktir.

Portakal, iştah uyandırıcıdır.

Sarı

Sarı, güneşli, mutlu, aydınlık, neşeli, eğlenceli için mükemmel bir renktir. Vitamin deposu, Meksika restoranı, dans kulübü ve Latin ve Fransız insanlarını hedefleyen ürünler için iyi bir renk seçeneği. , rahat ve iyimser reklamlar. Çiçekçiler, şekerleme dükkanları, oyuncak mağazaları, eğlence parkları ve indirimli mağazalar için idealdir.

Sarı, gözün ilk renktir. Aynı zamanda insan gözünün en görünür rengi. Bu nedenle diğer renklerden daha hızlı dikkat edilir.

Sarı da dikkatli bir renktir. Çoğu sarı yol işareti, yolda veya gelmekte olan trafikte bir sorunun sürücülerini uyarmaktadır. Sarı'nın dikkatini çabucak kapmasının bir başka nedeni de budur.

Yeşil

Yeşil, yaşam, doğa, çevre, gençlik, para, yenilenme, umut ve güç simgelemektedir. İnsanları rahatlatan, ağrıyı azaltan ve bizi güvende hissettiren bir renktir.

Yeşil trafik ışıkları, bizi ilerlemeye veya yer girmeye şart koştuğundan, bizi memnuniyetle hissettiriyor. Bu, herhangi bir ürün veya hizmet için mükemmel bir kalitedir.

Sobalı yeşil, gıda reklamlarında akıllıca bir renk değildir, çünkü iştah bırakıcıdır.

Açık yeşil insan sakinleştirir. Hapishanelerde, okullarda, bekleme salonlarında ve hastanelerde çoğu duvar açık yeşil renktedir.

Yeşil, finansal danışmanlar, bankalar ve muhasebeciler için harika bir renktir, çünkü para sinyali verir. Açık hava ürünleri için de iyi çünkü tüketicilere doğal bir açık hava hissi veriyor.

Mavi

Mavi, insanları sakin, rahat, huzurlu, huzurlu, bilgece, sadık ve güvenilir hissettiriyor. Yeşil, yeşil evler, sebze kulübeleri, peyzaj düzenlemeleri ve çiftçiler için kullanılabilir. . İnsanların kendilerini kabul etmelerine ve sorunlarını çözmelerine yardımcı olur.

Mavi renk de verimliliği arttırır.

Öte yandan, mavi renk de hüzün ve depresyonu sembolize edebilir. Çoğu gıdalar mavi değildir, mavi renk insanların kilo vermelerine yardımcı olabilecek bir iştah bastırıcıdır!

Mavi kesinlikle hem erkekler hem de kadınların en popüler rengidir. Birkaç ünlü şirket, logolarında mavi kullanıyor. Seyahat acenteleri, havuz şirketleri, masörler, doktor ofisleri, eczaneler, tıbbi tedarikçiler, moteller, psikologlar ve kilo kaybı merkezleri için mükemmel bir renk seçeneği.

Mor

Mor, sofistike, yaratıcı, lüks bir , ve zengin renk. Ayrıca lisanslı ile ilişkilidir. Mor'ın mavimsi gölgesi gizemli yaratma eğiliminde iken mor bir kırmızımsı gölge şehvetlidir ve yaratıcıdır. Kırmızı bir renk ile mor daha fazla dikkat çekecektir.

Mor bazı insanlar (çoğunlukla erkekler için) görmek zor. Bununla birlikte, sanatçılar, ayrıntılı restoranlar, giyim mağazaları, kitap mağazaları, sanat galerileri, gece kulüpleri, büyücüler, fotoğrafçılar, kırsal kulüpler, golf sahaları, kuyumcu mağazaları, estetikçiler ve falcılar için harika bir renk.

Kahverengi

Kahverengi kahve, kereste ve yer sosu ürünlerini simgeler. Güvenilir, sağlam, güçlü, olgun ve rahat bir renge sahiptir. Kahverengi, donanım mağazaları, kahvehaneler, zanaat mağazaları, bitki dükkanları, sağlıklı gıda mağazaları, erkek tuhafiye ürünleri, dolap dükkanları, batı mağazaları, müteahhitleri, saat mağazaları için mükemmel bir renktir

ve marangozlar.

Siyah

Siyah, güç, prestij, şıklık, stil, güvenilirlik, basitlik ve sofistikeliği sembolize eder. Siyah renk, her şeyden çok tutumdur. Tüketicileri teknoloji ile güncel tutan modaya uygun bir renktir. Ayrıca çok bilgilendirici bir renktir.

Siyah, ölüm renkleri, cadılar, iblisler ve kötülük olarak görülüyordu.

Siyah, müzik dükkanları, muhasebeciler, avukatlar, elektronik mağazalar ve lastik mağazaları için mükemmel bir renk seçicidir.

Beyaz

Beyaz, saflık, temizlik, erdem, masumiyeti sembolize eder ve tazelik.

Renk beyaz, gelin dükkanları, düğünler, dini gruplar, kreşler, tıbbi tesisler, şarap imalathaneleri, diş hekimleri, yemek şirketleri, pastaneler, müzeler, tarihi mekanlar, yatak ve banyo mağazaları, kuru temizleyiciler için mükemmel bir seçimdir ve temizlik hizmetleri.

Lütfen dikkatli olunuz, çünkü beyaz bir ölüm rengi ve yas Çin, Japonya ve diğer Orta Doğu ülkeleridir.

İşiniz için doğru renkleri seçtikten sonra, renk seçiminin hangi renkten etkili biçimde ilham aldığını öğrenmekten emin olabilirsiniz.