التسويق الرقمي

Reklamlar Neden Bilgisayarımda Açılıyor?

Reklamların, bilgisayarınızda (web sitesindeki reklamların aşırı kullanımı) kötü amaçlı yazılımlara (bilgisayarınıza virüs bulaştıran reklamcılık) kadar çeşitli biçimlerde görünmesinin çeşitli nedenleri vardır. Bunlarla إعلان yazılımı hakkında ne yapılacağını öğrenin!

Bilgisayarınızda reklamların göründüğünü gördüğünüzde iki kez gerçekten var. Web’e göz atıyorsanız ve bir reklam açılırsa, muhtemelen göz attığınız web sitesinden gelir. Ya size bir açılır pencere gösterecekler (hangisi o anda görünür) ya da bir pop-up (tarayıcınızı kapattıktan sonra, tarayıcınız kapatılıncaya kadar gizlendikten sonra görünür). Can sıkıcı olsa da, bu reklamlar bir şey satın almanızı istemekten başka bir şey yapmaz.

Diğer taraftan, web ile ilgili olmayan bir şey yapıyorsanız (kelime işlemcisi gibi) veya bilmediğiniz bir web sitesini görüntülüyorsanız. pop-up reklamlar (Google gibi) var, o zaman bilgisayarınız muhtemelen adware bulaşmış olacaktır. Adware, reklam göstermek için bilgisayarınızda görünen bir tür kötü amaçlı programdır.

Bazen bilgisayarınızın virüs bulaştığını bildiren meşru programlar olarak maskelenmeye çalışırlar, ancak genel olarak tüm bu araçlar satmaya çalıştıkları anlamına gelir. Bir tür hokey reklam kaldırma progarmı (genellikle sisteminize daha fazla reklam yükleyecektir, bunların hiçbirini kaldırmayacaksınız).

Reklam yazılımlarının kaldırılması son derece sıkıcı olabilir. Enfekte olduğu bilgisayarların sahiplerinin çabalarını engellemek için kaldırılması zor olmak için sıfırdan tasarlanmıştır. Burada yapılacak en iyi şey, bir anti-adware programı almak ve bilgisayarınızdaki tüm adware'leri silmek (ve tekrar bulaşmadığından emin olmak) sağlamasıdır.