SEO

RSS Beslemeleri – Web Sitenizin Neden Olması Gerekir?

İnternet'i kullanan pek çok kişi web siteleri için web sayfalarında RSS dosya formatını içeriyor ve web içeriği daha sonra başkaları tarafından evrensel olarak anlaşılabilir. Bir mini veri tabanı olarak hareket eden RSS, başlıkların ve bunların web içeriğinin bir özetinin yanı sıra insanların kendilerini ilgilendiren makaleyi okumasına izin veren köprüler içerir. Genel olarak, bu tür bir web sitesi XML veya RSS ile işaretlenmiş renkli turuncu grafiklere sahiptir ve kullanıcılara bu web içeriğinin RSS yayınları aracılığıyla sunulduğunu bildirmiştir.

RSS giderek daha popüler hale gelmiştir ve internette sörf yapanlara yardımcı olan birçok kaynak vardır. Bu uygulamayı kurma ve kullanma. Bu, çok hızlı bir şekilde ve çok fazla para harcamadan yapılabilir.

RSS beslemeniz oluşturulduktan sonra, web içeriğinizin diğer web sitelerinde yayınlanmasına ve görüntülenmesine hazır olacaksınız ve bu RSS okuyucuları kullanılarak yapılır. Çeşitli içerik sağlayıcılarından beslemeli bir koleksiyona sahipler ve ayrıca üç ana kategoriye ayrılıyorlar:

– Arka planda çalışan, özet akışlarını toplayan ve güncellendiğinde öğeleri otomatik olarak yenileyen masaüstü okuyucuları.

– Web- Kullanıcının bir web sayfasını kişiselleştirmesini mümkün kılan temel toplayıcılar. Bu sayfaya erişildiğinde veya bir kişi toplayıcıya girdiğinde bu sayfayı yenilerler.

– Kullanıcının mevcut bir program içinde bir RSS beslemesini görüntülemesini sağlayan e-posta istemcileri veya web tarayıcıları kullanan eklenti toplayıcılar / okuyucular. [19659002] Web sitesi sahipleri, özellikle RSS beslemeleriyle bu avantajlardan yararlanabilirler:

– Sağladıkları bilgiler, feed yenilendiğinde otomatik olarak güncellenir.

– Kullanıcılar, görüntülemeleri veya almaları gereken bilgileri istedikleri zaman kontrol edebilirler. herhangi bir zamanda bir feed

RSS özellikle e-posta yayıncılığı ve pazarlama, arama motoru optimizasyonu ve pazarlama, internet reklamcılığı, dijital halkla ilişkiler, iş bloglama, e-ticaret ve markalaşma alanlarında etkili olabilir.