التسويق الرقمي

Sağlık Pazarlama – Bölüm 2/3: İçerik Pazarlaması

Sağlık hizmetleri pazarlaması dünyası geniş ve geniş. Pazarlama sürecini en iyi şekilde değerlendirmek için gözden geçirilecek birkaç temel alan vardır.

Bunu yapmak için, önemli olan kavramları anlamanıza yardımcı olacak üç süreci ele alacağız.

  • Bölüm 1 – Genel bir pazarlama planı ve strateji
  • Bölüm 2 – Çevrimiçi ve içerik pazarlama
  • Bölüm 3 – Sosyal medya pazarlaması

Online sağlık içeriği sunuyor pratiğiniz için düz bir şekilde değil, bir satış sahası olmalıdır. Satış konuşmanız, hizmeti sunmanız olacaktır, ancak bilgiler kesinlikle geçerli tıbbi en iyi uygulama olmalıdır.

Pazarlama kolay olmasa da, kolay olan şey ziyaretçi çekmektir. Pew Research'e göre, internet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 72'si tıbbi bilgi arıyor. Ek olarak, sağlık sektörü çevrimiçi olarak en çok aranan ikinci hizmettir.

Sağlık hizmeti almak isteyen pek çok insanla, etkin bir şekilde yaptığınız sürece boru hattınızı doldurmak zor olmamalıdır. Bu, arama motoru optimizasyonunuzu (SEO) artırmak için anahtar kelimeleri kullanmanız anlamına gelir.

Uygulamanız için içerik oluştururken izlenecek bazı kurallar var.

Kendi içeriğinizi yazarsanız, öyle söyleyin. Okuyucu bilginin nereden geldiğini bilmelidir. Yayınladığınız bir gazeteden ya da profesyonel bir toplantıda konuştuğunuz bir konuşmadan gelebilir.

İçerik ödünç alıyorsanız, alıntı yapın. Mevcut en son prosedürler veya tanılamada yeni keşifler hakkında profesyonel dergilerden içerik yayınlamak isteyebilirsiniz.

İçeriğinizin doğru olduğundan emin olun. Ev Deponuz ve Web sitenizde bir hata yaparsanız bir şey. Tıp alanında olduğunuz zaman başka bir şey. Sizin için başka biri yazıyorsa, sizin için yazılan her şeyin doğru olduğundan emin olun.

• Hedef kitlenizi hedeflediğinizden emin olun. Uzmanlık alanınızda kalın, çekmek istediğiniz insanlar bunlar. Mesajınızı iyi bir şekilde hazırladığınızdan emin olun.

• Sitenizde olumlu değerlendirmeler almak istiyorsunuz. Potansiyel hastaların başkalarının size güvendiklerini ve sizin personeliniz tarafından ve sizin tarafınızdan nasıl değerlendikleri konusunda iyi hissettiklerini görmek önemlidir. Yorumlar, ziyaretçileriniz için içerik oluşturmanın yanı sıra kararları da oluşturur.

Sağlık bilgisi için bir kaynak ol. Daha fazla bilgi, diğer sağlık hizmetleri blogları, rehberler kütüphanesi ve hastalarınızın ve ziyaretçilerinizin bilmediği konulardaki e-Kitapların bağlantılarını sağlayın. Bilgi için bir "go-to" sitesi olacak.

• Günümüzde çevrimiçi olarak okuduklarına daha fazla insan güveniyor, çünkü profesyonel bilgi açısından endüstri daha güvenilir. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, sağlık hizmeti için internete güvenen tüketicilerin yüzdesi yüzde 92'ye çıktı.

• Pew çalışmasına göre, tıbbi bilgi aramak için internete girenlerin yüzde 77'si Google, Bing veya Yahoo kullanarak arama yapıyor. Yaklaşık yüzde 13, doğrudan WebMD gibi bir tıbbi bilgi sitesine gitti. Bazıları Wikipedia gibi genel bir sitede veya Facebook gibi sosyal medyada başladı.

• Çoğu durumda bireyle veya aile üyesine ait aramalar. Genellikle kozmetik cerrahi ya da hastalık, tedavi ya da diğer prosedürler için çok spesifiktirler.

Kurallara dikkat ettiğiniz sürece yaratıcı olmaya korkmayın. Tıbbi bir kurum olarak, takip etmeniz gereken kurallar vardır. Herhangi bir Federal İlaç İdaresi (FDA) düzenlemesinde bulunduğunuzdan emin olun.

İnsanların Geri Gelmesini Sağlayın

Sitenizi ilginizi çekecek ve gelecek birkaç yazıyı duyurun. Gelecek birkaç hafta boyunca her zaman en az altı mesajınız olmaya hazır olun. Bu gazete köşe yazarları için eski bir kuraldır. Her zaman yazarın hasta olması veya başka bir şekilde bir sütun oluşturamaması durumunda her zaman yeşil kalan bir “bankada” vardı. Aynı kuralları takip etmek istiyorsun. Haftada iki kez daha az yayınlayın.

Yazılarınızı 500 kelimeden az olmaya devam ettirin. Çevrimiçi okuma, basılı kopyadakiyle aynı değildir. Bir puanlama yapmak ve hedef kitlenizi kaybetmeden konuyu kapatmak için yeterli hacme sahip olmanız gerekir.

Sayfayı, okunması kolay, hatta kaybolan şekilde düzenleyin. Asıl önemli olan, değerli bir şey olduğu ve ziyaretçilerinizin dikkatini çektiğiniz. Her zaman "Daha fazla bilgi" için bir takip simgesine sahip ol.

Uygulamanızı pazarlamaya başlamak için hazır olduğunuzda, en son makaleleri kontrol ettiğinizden emin olun ve herhangi bir açıklamaya ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçin.