يونكس / لينكس

Sanallaştırma Çözümleriyle Tanışın

Şu anda, BT manzarasına bakma şeklimizi büyük ölçüde değiştirebilen birçok güçlü yazılım teknolojisi ve çözümü var. Piyasadaki tüm yeni teknolojilerden sanallaştırma, verimliliği ve esnekliği artırdı. Öncelikle, tam olarak sanallaştırmanın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamak gerçekten önemlidir. Bunun arkasındaki teori hakkında bir fikre sahip olduğunuzda, sanallaştırma çözümlerinin işlevlerini ve özelliklerini kolayca anlayacaksınız.

Sanallaştırma & quot; fiziksel veya fiziksel olmayan bir şeyi ifade eder. Genellikle tam platform sanallaştırma & # 39; adı verilen donanım sanallaştırması uygular. Sistemin mevcut kaynaklarını kullanır, müdahale etmeden onları böler ve böylece öykünülmüş ve soyutlanmış bir sanal makine oluşturur. Bu sanal makinede bir işletim sistemi çalıştırabilirsiniz.

VMware sanallaştırmada bir pazar lideridir. VMware, hem Linux hem de Microsoft platformlarında çalışan bazı ücretsiz çözümler de dahil olmak üzere, bu türden çok çeşitli çözümlere sahiptir. Burada, ücretsiz olan VMware Player ve VMware Server olmak üzere iki VMware ürününü ele alacağız.

VMware Player:

Resmi web sitesinden doğrudan indirebilirsiniz. Bu uygulama, VMware tarafından üretilen ürünlerle uyumlu konuk sanal makineleri çalıştırmanızı sağlar. Özellikle yeni başlayanlar için tasarlanmış bu uygulamalardan biridir. Başlıca avantajlarından biri boyutudur. Sanal makine görüntüleri oluşturmanız gereken durumlar vardır; Ancak bunu kullanarak mevcut resimlerle oynayabilirsiniz. Bu tür durumlar için, VMware mükemmel bir seçenektir. Ancak, yeni sanal görüntüler oluşturmak ve bu yeni görüntüleri deforme etmek istiyorsanız, Easy VMX gibi üçüncü parti ücretsiz yardımcı programlardan yararlanabilirsiniz.

VMware Sunucusu:

VMware Server adında başka bir ürün, müzikçalara kıyasla çok daha fazla özellik içeren, ücretsiz ve kolayca kullanılabilir. Bu sürüm, VMware ile uyumlu biçimde sanal makineler oynamayı, düzenlemeyi ve oluşturmayı mümkün kılmıştır.

VMware Server, az bilinen ve yaygın olarak yayınlanmış kısıtlamalara sahiptir. Bunlardan bazıları Fire Wire'a, 3D donanım değişikliği desteğinin bulunmamasına ve yalnızca üç fare düğmesinin desteğine sahip değildir. Bununla birlikte, Windows Vista 64-bit desteği yoktur, ancak yükleme başarısız olmaz.

VMware ürünleri, şirketinizin etkili çalışması için mevcut en iyi sanallaştırma ürünlerinden biridir.